• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 09:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Неони - общи въпроси

Започната от Outball, 06.12.2005 16:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: Cole - 30.12.2013 19:48
Здравейте, колко литра аквариум ще ми трябва за 15 неона,4 данио,4 родостомуса,2 серпи,3 трихогастера,1 калихт, 2 анциструса,2 коридораса, доста малки охлюви и няколко растения?
А ти в колко литра ги отглеждаш тези риби в момента?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Cole

Отглеждам ги в различни аквариуми!
Неоните,серпите,даниото и родостомусите в 30л
Трихогастерите в 20л
всички сомове в 15л

sVGNsali

Лично мнение - един аквариум 80/40/40 (д/ш/в). В зависимост от стъклото ще са и литрите. 3-5 cm грудн отпред, 6-7 в гърба и си 6! Иначе като литраж - за да се усещат визуално рибките едно 100 l и няма да сгрешиш.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Cole

6 мм за аквариум 100 литра стават ли?

njoyz

А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

dinio1984

не пиша да се заяждам пустиня просто търся помощ или съвет както и да е
нали затва е форума или се лъжа незнам 
а лъжички орби и тнт немам думи явно си гладен за нещо ......................
айде със здраве     

Marto99_mz

Миналия четвъртък купих 9 неона по моя преценка четири мъжки и пет женски.На следващия ден неоните много се гонеха.В неделя мисля, че хвърлиха хайвер на всички женски им бяха спаднали коремчетата видимо, а пък трите гупи бяха се наяли до пръсване.След колко дни може да имат отново хайвер, защото този път искам да се опитам да ги размножа?

njoyz

Сложна работа е това, прочети статиите, но нищо не пречи да опиташ де..
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Асен Евгениев

Цитат на: Superman - 14.01.2014 17:05
а пък трите гупи бяха се наяли до пръсване
Те и неоните трябваше да са така.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

saturn

кои от следните риби не бива да се гледат с червени неони:
хелери, молинезии, калихти, лабео биколор, тернеции, боция клоун, крибензис, розово данио, трихогастер леери, бета, скаларии, имам тези видове и мога да ги комбинирам в два аквариума където да отделя неподходящите

Raykov72

Здравейте, нов съм /или по-скоро върнал се към старото си хоби отпреди 20г ама то е същотото/ , навсякъде пише че е добре рибите да се захранват 1-2 пъти седмично със жива храна, същото важи и за обикновенните неони. От няколко дена се ровя из форумите за информация за живата храна и тъй като живея далече от магазин който я предлага се спрях на два вида които мога да отглеждам в домашни условия за да ми е винаги под ръка , а именно микрочервеи и гриндал. Може ли някой от тези видове да се ползва за храна на обикновен неон /Paracheirodon innesi/ или ако може и двата кой е по добрия вариант? Неоните са ми малки, наскоро купени около 2 см.
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

trupai

Храни ги със суха храна и не се притеснявай! Микрочервеите са прекалено дребни, стават за захранване на новоизлюпени рибки. Ако толкова държиш да им разнообразяваш менюто си намери замразен хирономус и артемия и им давай от тях!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

ltorov

Значи така-Големите неони виждат микрочервейте и си ги ядат без проблем,и аз имам и си ги храня отвреме на време.Гриндала всички големи на възраст риби го ядат.Дотук е ясно,сега с моето питане-Преди три дни ми се излюпиха червени неонки,днес е четвъртия,значи ли това че водата им съм я докарал или те първа ще имам жертви.Благодаря

tao

Докарал си водата.
В твърда вода не може да се осъществи оплождането.
Щом са се излюпили ,си на следващия проблемен етап - захранването :-)

ltorov

Две шишета с чехълчета ,ако се наложи и три ще направя.Поне инфузорията лесно се въди,дано да оцелеят

Similar topics (4)

25498

Публикации: 18
Прегледи: 12039

130

Публикации: 96
Прегледи: 61291

9906

Публикации: 78
Прегледи: 73052

271

Публикации: 139
Прегледи: 135579