• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Kаква е тази рибка " Фенерче "

Започната от Rambolife, 30.12.2013 20:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rambolife

немога да намеря профила на тази рибка купих си я днеска за 3лв. много красива :)


Карган

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

hunter

Цитат на: Rambolife - 30.12.2013 20:51
немога да намеря профила на тази рибка купих си я днеска за 3лв. много красива :)
Тази риба от магазина в мола ли я взе? Защото аз там ги гледах и като разпитах както винаги инфо 0 мигат на парцали  :-D

botan


Rambolife


Rambolife

колеги тази рибака взе да ядее Растенята в аквариума ;(

Desmoria

Осигури и растителна храна, за да избегнеш този проблем. Дано не е късно, че веднъж научат ли се на пресничкото, не поглеждат люспички.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

wwladoo

Цитат на: Карган - 30.12.2013 21:04
Hemigrammus ocellifer ?
Точно така се казва,въпросната рибка-Фенерче(Хемиграмус оцелифер)
Цитат на: Rambolife - 24.01.2014 22:17
колеги тази рибака взе да ядее Растенята в аквариума ;(
Отглеждал съм тази рибка,много пъти през годините, а и съм вадил от тях--допреди месец имах и продадох последният чифт.Отглеждал съм ги в силно растителен аквариум без проблеми--сигурен ли си,че тя посяга на растенията ти.....Я дай снимка на въпросната рибка,да видя да не е един друг вид Хемиграмус(който действително посяга на растения)че в Мола не са в час малко с рибите и..... ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

tao

Тетра светлячок както казват Руснаците на хемиграмус оцелифер.
Тук често я наричат бакърен или меден неон.
Със сигурност не може да навреди на здравите растения.
Хемиграмусът , които ги напада е hemigrammus caudovittatus


wwladoo

Цитат на: tao - 09.02.2014 22:30
Тетра светлячок както казват Руснаците на хемиграмус оцелифер.
Тук често я наричат бакърен или меден неон.
Със сигурност не може да навреди на здравите растения.
Хемиграмусът , които ги напада е hemigrammus caudovittatus
Да за същият вид Немиграмус се сетих,който посяга на растения--или така наречената Буенос Айрес тетра или аржентинска тетра--иначе е много корава рибка,може би една от малкото(поне аз не съм срещал друга)която може да живее и на 15-16гр. без да боледува, но посяга на растения, особенно с меки листа.А във БГ--с името меден неон се подвизава Грацилис.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

POWERPUFF

имам стара руска енциклопедия на А. Кочетов
тетра светлячок - Hemigrammus  erythrozonus
фонарик - H. ocelifer 
разбора светлячок - Rasbora urophalma

niky

Вече се казва Boraras urophthalmoides. Още не съм оправил за съжаление профила и на сайта, но предстои.
Имената на рибите се сменят често, непрекъснато си играят да ги местят. Даже скоро пак престоят промени гледам.

Similar topics (1)

19003

Публикации: 3
Прегледи: 6786