• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Къде изчезват неоните

Започната от dinmin91, 30.04.2010 18:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dinmin91

Здравейте,днес забеляза,че още един неон ми е изчезнал.В началото бяха 8.От както си взех скариди Red Claw Macrobrachium започнаха да изчезват.От начало не вярвах,че те може да си хапват неоните,но днес хванах една скарида на местопрестаплението :-D.Как сладко сладко си похапва едно неонче  =-O.Скаридите са 5 на бр. и то доста едрички,а утре мисля да ходя на съботния пазар за неони  :-D.Въпоса ми е дали скаридите ще живеят в аквариум 10л.,че нз какво да ги правя тези скариди? :duvar:

tomatomov197

С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

dinmin91

дали някой ще иска такива убиици. *CRAZY*

Mup0

приятел здр :) аз имам скариди имам и неони ;) нямам проболеми с тях :) може неона да е умрял и тогава скаридите да са го нападнали да хапват иначе не мисля че скаридите обиват неончета :) поне при мен няма такова нещо

dinmin91

не не е умрял  :-D 10 мин преди това си плуваха спокойно,а миналата седмица изчезна още една.На някои от сомовете ми са им нахапани опашките.Тези скариди не са малки като черитата.Моите са по 5-6 см.,направо раци  *CRAZY* :buff:

tomatomov197

 Да, точно тези скариди са хищни и кръвожадни убийци ]:->
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

a__andreew

Здравей колега аз също съм с такива скариди и съм ги сложил в един малък аквариум, като изгнаници. В магазина от който ги взех си живееха заедно с неони и други рибета, но като прочетох няколко коментара за тях във форума се отказах да ги пусна в основния. Те си ловуват явно как ги научиш и  като им се прияде месце си го вземат.

dinmin91

явно Да,защото 4 неона си заминаха  =-O :'(

митко

Колега,скаридките са виновниците,основно само мъжките.И аз си имам, и макар,че рибите ми са големи,никоя не припарва до скаридите.А, останаха само мъжки,тъй като са с големи щипки.Имах една женска,но я гризнаха за една вечер.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Асен Евгениев

Моите Макробрахиуми нападат скаларите, които са големи колкото дланта ми.
Засега битката е с променлив успех. Засега... *CRAZY*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

dinmin91

Сега съм ги пуснал в "Изолатора".10л аквариум  :-D.Изглеждат ми депресирани  :-D не мърдат *CRAZY*

trupai

И в буркан да ги сложиш пак ще живеят, виж в тази темаhttp://aquariumbg.com/forum/akvariumni-bezgrabnachni/macrobrachium-red-claw/
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

митко

Страшни гадове са.Чакат да загася осветлението и рибите да легнат на дъното.Засега нямам жертви защото рибите ми са големи,но ако има малки, задължително стават храна,така става и с неоните
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Black Adder

Цитат на: dinmin91 - 30.04.2010 18:49
Здравейте,днес забеляза,че още един неон ми е изчезнал.В началото бяха 8.От както си взех скариди Red Claw Macrobrachium започнаха да изчезват.
Не те ли предупредиха, когато купуваше скаридите, че като пораснат си похапват рибки? Когато купувах подобни скариди от mi6okalkana, човека 4 пъти ми го напомни, но аз си ги взех с ясното съзнание, че ще ги гледам в скаридарник.
Полезно е, преди да вкараш дори рибка в аквариума, да попрочетеш как аджеба се погажда с другите обитатели.

Цитат на: митко - 30.04.2010 21:49
.А, останаха само мъжки,тъй като са с големи щипки.Имах една женска,но я гризнаха за една вечер.
Аз пък някак съм останал с убеждението, че по-едрата ми скарида, с по-големите щипки е женска. Но сигурно съм се объркал, въпреки че я имам на снимка как мъкне хайвер :)

митко

Мъжкарчетата са с големите инструменти :-D
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch