Сайтът и форумът ще са недостъпни няколко дни поради профилактика и преинсталация на софтуера!

Акваскейпинг конкурс
  • Killiman Ltd
  • Ексима

Автор Тема: Развъждане на неони  (Прочетена 41228 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен harry

• Потребител
  • Публикации: 94
Развъждане на неони
« -: 04.07.2004г 15:03ч »
Хайде някой, който има опит с развъждането им да го сподели. Ама говоря за човек, който е изкарвал малки, а не просто да е чел, защото и аз съм разгледал доста материали.
« Последна редакция: 09.12.2013г 10:10ч от Desmoria »

Неактивен Raven

• Гат'мрсна
  • Администратор
  • Публикации: 5 980
Неони
« Отговор #1 -: 04.07.2004г 17:05ч »
развъждал съм обикновени черни и червени неони.доста е сложно,много малък процент остава особено при червения.иска се много добър чифт и много мека вода,някъде около 2 гр. DH.водата да е стерилна-капва се малко трипафлавин.такава вода взимах от витоша от извор над драгалевски манастир след дъжд или след пролетно сниготопене.люпят ти се около 20-40 процента.трудно се захранват,абе сложно си е.на пазара 25 малки неона струват 10 лв.на едро.заслужава си. :wink:

Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Неактивен harry

• Потребител
Неони
« Отговор #2 -: 04.07.2004г 19:07ч »
Затъмняваш ли аквариума..??

Неактивен harry

• Потребител
Неони
« Отговор #3 -: 04.07.2004г 19:07ч »
Дали ще стане с дестилирана вода или да събирам дъждовна

Неактивен harry

• Потребител
Неони
« Отговор #4 -: 04.07.2004г 19:07ч »
Ааа и още нещо: четох някъде, че се слага "борова вода"... какво ще кажеш и по този въпрос

Anonymous

• Гост
Неони
« Отговор #5 -: 04.07.2004г 20:08ч »
извинявай късно видях че си от варна тъй че това за витошката вода се обезсмисля.при хвърляне на хайвер няма смисъл да се затъмнява-те си хвърлят където си искат,след това при захранването по върши габота,защото се захранват със жълтък и е опасно-неизяденото веднага трябва да се маха.боровата вода е тази за която ти говорех това е дъждовна вода която се процежда през борови шишарки и след това се събира в извори в горите.с дъждовна вода не те съветвам с тия киселинни дъждове.дестилираната вода е добра за добавка но трябва леко да се подкисели.освен това ползвай дест. вода само от дестилатор не тази от магазините.в краен случай съм ползвалстопен и преварен лед от хладилника.малко параноично звучи но неоните са адски кекави и хайвера им гъбясва много лесно.

Неактивен Raven

• Гат'мрсна
  • Администратор
Неони
« Отговор #6 -: 04.07.2004г 20:08ч »
пак съм аз .явявам се и като гост,нещо май не се оправям сес форума. :D  :D  :D

Неактивен harry

• Потребител
Неони
« Отговор #7 -: 05.07.2004г 17:05ч »
Какво поставям на дъното - мрежа, лимки, камъни....?

Неактивен Raven

• Гат'мрсна
  • Администратор
Неони
« Отговор #8 -: 05.07.2004г 18:06ч »
мрежа или решетка задължително,хищни са и си ядът хайвера,но добре я стерилизирай с вряла вода от чешмата.растения не съм слагал не са от значение а и не се стерилизират.

Неактивен harry

• Потребител
Неони
« Отговор #9 -: 05.07.2004г 18:06ч »
ОК мерси много за съветите :!: Ако имам други въпроси ще питам пак :D

Неактивен Ilianidis

• Потребител
  • Публикации: 1 479
Развъждане на червен неон
« Отговор #10 -: 18.11.2006г 13:01ч »
Преди да направя опит по темата реших да събера малко специализирано инфо.Задачата няма да е лесна но съм решил все пак да пробвам.Предполагам проблема ще ми е по подготовка на водата и развиване на хайвера и първата седмица на малките.Знаете ли нещо по параметрите на водата,добавки,подкисляване?Ясно е че трябва да е много мека,изварена стабилизирана,но това е много общо казано.Заредил съм се с дестилирана вода и готов по приспособяване в новата среда.Посъветвайте ме оттук нататък какво?

Неактивен Minko

• Потребител
  • Публикации: 87
« Отговор #11 -: 18.11.2006г 18:06ч »
Здравей
 Успявал съм да развъдя неони, обаче винаги са възниквали пречки да отгледам малките, което дори изисква повече усилия и внимание, от колкото подготовката на самия развъден аквариум.
 Литературата съветва пх 5,5-6,0 аз съм целял малко по-високо пх около 6,5. Тъй като водата в аквариума ми беше около 7,0 промяната в стойността на водата няма да е толкова голяма и рибките ще са по-спокойни. Използвах аквариум 20 литра, затъмнен, със мрежа на дъното. Наливам 6-7 литра дестилирана вода и около половин литър вода в която съм киснал елови шишарки :) Наливам и 5 литра престояла чешмяна вода. Температура 26-27 градуса и едно вътрешно регулируемо филтърче. Винаги съм пускал само една мъжка и една женска рибка. Обикновенни хвърлят хайвер сутрин. Малките се излюпват към 4-тия ден. Переодично трябва да се вади от тази вода и да се добавя престояла чешмяна за да привикват малките. Аквариума се открива след около 2 седмици.

Това е общо взето. Дано да има във форума някой развъдчик който да ти даде по-точни насоки.

Поздрави

Неактивен Ilianidis

• Потребител
  • Публикации: 1 479
« Отговор #12 -: 18.11.2006г 18:06ч »
Виждам че си от Благоевград,а вашата вода е доста мека,по този повод мисля при мен добавяната чешмяна вода трябва да е в пъти по-малко.Потвърждава се опита за елховите шишарки.Да те питам те ли свалят пх-то?И какви проблеми си имал с малките?Още нещо,червен или син неон си успял по този начин,защото съм чувал че с червения дори е по-сложно.Нещо като дезинфекция на аквариума преди хвърляне и преваряване на вода практикувал ли си?

Неактивен Живко

• angelarii
  • Потребител
  • Публикации: 2 838
« Отговор #13 -: 19.11.2006г 18:06ч »
http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=939&start=0

Прегледай тази тема. Има почти всичко което те интересува.
Никой не се е родил научен.

Неактивен killiman

• Рекламодател
  • Публикации: 868
« Отговор #14 -: 19.11.2006г 20:08ч »
Чувал съм, че за червения неон Cheirodon axelrodi е нужно височината на водния стълб в аквариума за размножаване да е по-висока, 25-30 см, примерно.