Новини: Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Автор Тема: Езерцето на lsimeonov  (Прочетена 132169 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен фери

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 106
Re: Езерцето на lsimeonov
« Отговор #330 -: 04.06.2015г 21:09ч »
благодаря,но имам цикламена,бяла,жълта,розова,светло цикламена.и бардуче<японска лилия>.растението което си избрал е хубаво,но моето езеро вече е залесено на 40 процента което мисля че е оптимално...

Неактивен lsimeonov

• Публикации: 258
    • село Долни Пасарел
« Отговор #331 -: 06.06.2015г 20:08ч »
Днес ходих до Негован, разсадника зелена-пролет. Взех си няколко растения и тор, продавачката каза че капсулата стига за цял сезон, бавно разграждаща се

Sent from my C5303 using Tapatalk

Неактивен PVV

• Публикации: 362
« Отговор #332 -: 06.06.2015г 21:09ч »
[quote
Днес ходих до Негован, разсадника зелена-пролет....

[/quote]

Лошото е ,че спряха да работят онлайн.От тях съм си вземал треви, но в момента не работи електронния им магазин. А съм набелязал няколко неща но...

Неактивен lsimeonov

• село Долни Пасарел
« Отговор #333 -: 06.06.2015г 22:10ч »
Интересно, аз исках и лилии да си взема, но вчера са пратили 40 за Варна и нямат в момента. Сигурен ли си, че не пращат. Торта е по 50 ст. брой

Sent from my C5303 using Tapatalk

Неактивен PVV

« Отговор #334 -: 06.06.2015г 23:11ч »

Неактивен фери

• Публикации: 106
« Отговор #335 -: 20.06.2015г 16:04ч »
здравеите,какви лилии ви трябват?аз имам десетина корена за продан...

Неактивен lsimeonov

• село Долни Пасарел
« Отговор #336 -: 02.08.2015г 15:03ч »
Няколко снимки от вчера. Дочаках и аз моите лилии да направят прилични листа. Малките вампири от миналата година, започнаха да добиват цветове, оцветяват се в оранжево.

Неактивен PVV

« Отговор #337 -: 02.08.2015г 20:08ч »
Наслада за очите. Страхотно развитие. А рибките направо къртят. За водата нямам думи- почти недостижима при мен прозрачност. Рибките все едно се реят във въздуха.   *BRAVO*

Неактивен dimitariv_iv

• Публикации: 222
« Отговор #338 -: 03.08.2015г 10:10ч »
Отново адмирации за колегата! Уникално чиста вода, много красиви риби и растения. При нас горещините са невиждани, водата ми е като чай, доливам ежедневно за да разхладя и да допълня от течове и изпарения. Рибите сигурно ми се чувстват като в тенджера с рибечорба с чесънче и дивисил.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

Неактивен lsimeonov

• село Долни Пасарел
« Отговор #339 -: 03.08.2015г 12:12ч »
За жегата и при мен е много, доливане, ами всяка вечер или през ден, имам термометър но не съм обърнал внимание колко градуса е водата. Обяснявам си доброто състояние на езерото тази година, с преместването на растенията извън саксиите и буйния им растеж, не позволяващ на водораслите да растат.

П.С. А може и от това, че тази година съм оставил малкия да храни рибите, а той е доста пестелив, не обича кутията да е празна и горките сигурно само с водорасли се хранят.  :-D

Неактивен vmax

• Публикации: 326
« Отговор #340 -: 03.08.2015г 13:01ч »
Поздравления за супер красиво езерце :) Гледам оградата около него е махната. Вече няма риск от котки или просто растителността по ръба вече им пречи да докопат някое рибе? 
Щом не са почнали да гризат листата на лилиите значи не са гладни и храната им стига :) Моите бяха с намалени дажби няколко дни и така изгризаха лилиите, че ги направиха на нищо :( Иначе растителността със сигурност помага страшно много за борбата с водораслите, най-малкото усвояват излишните хранителни вещества, които иначе биха ги усвоили водораслите. И самото езеро не е пренаселено с риби, което също е голям фактор.
Растенията как са сети и по специално водният зюмбюл? В оформени джобове пълни с пръст или по-някакъв друг начин? Чудя се дали ако бъдат насети в керамзит, ще се получи? Идеята ми е, да се избегне слагането на пръст и да се разчита да си набавят хранителните вещества само от водата.

Неактивен lsimeonov

• село Долни Пасарел
« Отговор #341 -: 03.08.2015г 16:04ч »
Оградата седеше от съображения за сигурност на децата, аз имам 2 като едното стана тази година на 5, братовчедите му с които сме къща до къща и нямаме ограда по между ни, също са на тази възраст. Тази година малкия ме помоли да му подаря езерото и че той щял да се грижи за него и затова премахнахме оградата в знак на доверие. Аз вече си нямам езеро  :'( Не снимах пролетта като направих отделенията за растенията, но представляват иззидани от камъни големи саксии, които напълних с речен пясък и малко глина, отгоре филц, но той пропадна в пясъка. А за котките, оградата никога не ги е спирала, пиеха си вода преди, пият и сега. Рибите засега не са ги закачали, дано и за напред да е така.

Неактивен aileen_queen

• Публикации: 86
« Отговор #342 -: 03.08.2015г 19:07ч »
Езерото е като излязло от приказките! :-) Сигурна съм, че децата се кефят най-много. Поздравления за труда и резултата. *privet*
- 135 л. стартиран 28.03.2015г, JBL Crystal profi e1501
- 28 Paracheirodon simulans, 4 Microgeophagus ramirezi

Неактивен aquamiro69

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 21
« Отговор #343 -: 10.08.2015г 07:07ч »
Поздравления! Невероятно чисто е, ще трябва да пробвам тези препарати, че за сега водорасълите печелят... ще пробвам и с по-малко храна :)
Това със саксиите е добра идея, но когато коринищата излязат извън саксиите- ще трябва пак да се вадят, или ще ги оставиш?

Неактивен venitos

• Публикации: 286
    • Моят аквариум
« Отговор #344 -: 11.08.2015г 10:10ч »
Невероятна красота! Това изисква много грижи и любов! Дано новият собственик е като татко всеотдаен към прекрасния кът в двора.