• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за водопади в езеро....решено и започнато! Ето и резултатите!

Започната от studen, 30.08.2010 16:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

raiko

Цитат на: bolta - 09.10.2010 23:51
Шубункини също е разновидност на златната рибка .
http://goldfish.com.ua/shubunkin
Описанието е правилно, но рибката от снимката на този сайт не е шубункин. Шубункина е рибка с продълговато тяло, единична опашка  и прозрачни люспи с различни цветове(комбинации на бял, червен, черен и син)- като тези, които е показал Евгени. Рибката от този сайт е известна като "sarasa"- червенобяла с продълговато тяло и единична опашка.

ПП.  studen, завиждам ти на ентусиазма! *THUMBS UP*...Получава се много добре!

studen

Цитат на: evgeni enduro - 09.10.2010 23:14
Да беше казал,че такива рибки ще купуваш, щях да те снабдя преди да ги махна.
За догодина да знаеш - шубункини и златни да не купуваш.

Езерцето става супер. Поздравления

Абе честно казано намерението ми беше да си купя КОИ, ама явно съм се прекарал. А ти защо ги махаш - просто не ти харесват, или причината е друга?

PS: Благодаря ти Райко. Като гледам си доста запознат с разновидностите на рибоците. Имам въпрос: Когато са прекалено малки - примерно 3-4 см. как могат да се различат КОИТЕ от всичките тези разновидности ?. Трябва ли дори и толкова малки да имат мустаци / мисля, че това е единият отличителен белег!/.

evgeni enduro

Цитат на: studen - 10.10.2010 01:08
А ти защо ги махаш - просто не ти харесват, или причината е друга?

Всяка година възрастните хвърлят хайвер и имам стотици малки, които няма какво да ги правя. Есента точа езерото и всички малки отиват при един приятел, където има специално отделено езеро за тях.
Така правим от 2-3 години. Другата година обаче няма да се занимавам,защото вече няма къде да ги държим. Станаха прекалено много.
Започвам да се занимавам само и единствено с развъждането на кои /ако успея/
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

gorgolit

 *DRINK*маи и аз ще се вкл. в банкета *fish
: 10.10.2010г 20:08ч
а това е и моето гьолче

: 10.10.2010г 21:09ч

: 10.10.2010г 21:09ч

evgeni enduro

Ехаааа! Ставаме все повече. Много се радвам.
Колега, и твоето езеро заслужава внимание. Направи си собствена тема и ни разкажи по-подробно за начинанието си  *DRINK*
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!


izida

gorgolit, страхотно езерце. Пусни, моля те отделна тема и разкажи за него подробно. Мостчето е очарователно!  (wasntme)

studen

Ееее най после го видяхме и твоето гьoлче, горголитчо! Не че не съм го виждал и в действителност, ама нека и останалите колеги от форума да му се порадват/пък може да ти дадат и някой акъл/.
Горголит , всъщност е най-доброто ми аверче и общо взето всичко по тези проекти правим заедно :karamse:. Само дето той е малко по- напред с материала , ама тъкмо по различно време да правим барбекютата и банкетите *DRINK*.
*THUMBS UP*



gorgolit


studen

При мен се получи аномалия: На колегата езерото стана зелено, а при мен цвета е кафяв. Ама като казвам кафяф - вие се сетете какво  най често свързваме с този цват - е такова е! Стана така след като около седмица водата престоя без движение. Някой има ли отговор на въпроса? Имайте предвид, че не съм вкарвал нищо вътре нито съм бърникал в него. Ето и някой снимки - въпреки , че на тях не се вижда наситеността на този хубав цвят.




.....И още нещо:
По цялата периферия на езерото, на нивото на водата са се налепили ето такива гадове: Мисля,че са нещо като ларви ????
Възможно ли е да е от тях???

Ето и по-близък план:


Абе отврат е - даже и кучката ми не го доближава!! =-O


Някякви версии за ситуацията?????




Христо Христов

Моята версия за цвета на водата е, че от дъждовете е попаднала вътре кална вода .На снимките се вижда, че има наоколо почва от изкопа.

lsimeonov

Колега, пусни някоя снимка на разпролетилото се езерце ако имаш. Много ми харесва водопада който имаш. Успех с доизграждането.

koifish

кафявото са водорасли трябва ти филтър е хайде качи някоя нова снимка ето една моя такава
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

studen

Здравейте отново!
Не ми остана много време за гьолчето, но направих малък ъпгрейд.
Ето няколко снимки:
Първите топли дни

И разбира се веднага смених "квартирата" на рибоците

...И започнах оформянето на екстериора:








Slavov

E със брега става екстра, като вземеш и един филтър да оправиш водата , ще стане за чудо и приказ !!! 

Similar topics (5)

56639

Публикации: 3
Прегледи: 2660

53490

Публикации: 70
Прегледи: 32257

35972

Публикации: 3
Прегледи: 3990

12781

Започната от danchi


Публикации: 2
Прегледи: 5735