• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за водопади в езеро....решено и започнато! Ето и резултатите!

Започната от studen, 30.08.2010 16:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

Преди водопада ще пълниш ли буферен обем? Ако не си предвидил, направи го, иначе няма да е естествено ако водата пръска и не е "успокоена". Потока, който прелива от буферния обем да дава началото на водопада.
Разни мои АКВАРИУМИ 

studen

Дебелината му е 0,2мм. и е на един кат. Но отдолу съм сложил стари найлони за подложка/стреч фолио от разстикирани палети/, и за това се вижда така.
А за водопада - благодаря ти Митко за съвета - доста умувам още как да го направя точно, за това всеки съвет ще ми е от полза.Мислил съм за подобен буферен обем , но все още не ми се е избистрила идеята.

miTko

Може би нещо като кофа, отрязана туба или бидонче, част от ръба му нагрят и "повален" като улей. Пълниш го с вода и като се напълни до улея си прелива.
Разни мои АКВАРИУМИ 

studen

Ето и още малко снимки!
Донапълване, и първи проби на помпата.






Ще има и продължение!

MeTogu

Ама исками се да разкажеш по-подробно колко часа си мъкнал камъни,от къде си ги мъкнал,колко души търкаляхте тоз големия камък отпред :) ей такива неща.Да усетим и ние тръпката.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

studen

Цитат на: MeTogu - 04.10.2010 07:15
Ама исками се да разкажеш по-подробно колко часа си мъкнал камъни,от къде си ги мъкнал,колко души търкаляхте тоз големия камък отпред :) ей такива неща.Да усетим и ние тръпката.

Като се сетя - чак не ми се разказва, - домъкнах ги със синковеца от една стара кариера за не повече от 3 часа, / ама останах без кръст/. После около ден ми отне да им търся точното място около гьола, абе с една дума не е за разправяне особено когато всичко е ръчен труд. Сега като си помисля , ще ми трябват поне още толкова.......направо не ми се мисли :duvar:. Но като съм се хванал на хорото - ще трябва да го "друсна" до край!  *YAHOO*

Luton

Много работа си хвърлил и резултатът е на лице. Заформя се нещо наистина интересно. Браво  и поздрави! *privet*



izida

Хех, верно, че е много бъхтенето, ама после какъв кеф е да седнеш да си пиеш ракийката на двора и да го съзерцаваш..... :vino:

danislav

Изида е права, удоволствието е голямо когато видиш крайния резултат. Непременно да си направиш един пикник до водопадите, шума от водата е много отпускащ.  *DRINK*Поздрави и успех.
Живеем в свят, който се самоунищожава...Нека спрем това!

studen

Здравейте пак!
Пикника няма да е само един - бая пикници се оформят напролет. Ама има още бая работа.
Ето още няколко снимки - вече почти оформен гьол, и обитателите му които купих днес от пазара за домашни любимци в Шумен - разбира се все още са в аквариума.





А ето ги и рибоците!






А на пролет ще са в комбинация с това:
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting


evgeni enduro

Да беше казал,че такива рибки ще купуваш, щях да те снабдя преди да ги махна.
За догодина да знаеш - шубункини и златни да не купуваш.

Езерцето става супер. Поздравления
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

studen

Благодаря ви за добрите думи - нахъсвам се още повече.
Ендуро , извини ме за тъпия въпрос - ама още съм прохождащ с тези видове рибоци. Златните ги знам - ама кои са  тези "шубункини"?

Bolta

Цитат на: studen - 09.10.2010 23:29
... Златните ги знам - ама кои са  тези "шубункини"?
Шубункини също е разновидност на златната рибка .
http://goldfish.com.ua/shubunkin

evgeni enduro

Цитат на: studen - 09.10.2010 23:29
Ендуро , извини ме за тъпия въпрос - ама още съм прохождащ с тези видове рибоци. Златните ги знам - ама кои са  тези "шубункини"?

То и моят израз не е правилен. С общото понятие  "Златни" наричам  люспестите /оранжевите каракуди :)/
Ето ги и шубункините:
http://www.google.bg/images?hl=bg&q=shubunkin&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=iNawTPHbF8ScOtH27MQF&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCQQsAQwAA&biw=1440&bih=736
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Similar topics (5)

54380

Публикации: 24
Прегледи: 19608

46167

Публикации: 3
Прегледи: 3607

20617

Започната от valka111


Публикации: 15
Прегледи: 16201

23081

Публикации: 5
Прегледи: 5580

56412

Публикации: 8
Прегледи: 4185