• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за покупка на Ув. лампи в София или нета - Къде?

Започната от Stanislav.D, 11.05.2016 00:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stanislav.D

Здравейте,от София съм,подариха ми  2 УВ стерилизатора,двете лампи са на Osram-18W и 9W/бактерицидни/,за съжаление са изгорели.Търсих в нета представителни магазини на фирмата,но нищо не излезе,което да ми върши работа.Помня,че в района на пазар Красно село имаше представителен магазин,но не знам дали още съществува.Ако някой знае от къде мога да закупя нужните ми лампи ще съм благодарен да пише,Също така и търся къде мога да закупя УВ лампа Салвиния 36 вт.
Предварително благодаря!
Symphysodon aequifasciatus
Pterophyllum scalare  MANACAPURU 
Monodactylus Sebae
Monodactylus Argentum
Apteronotus albifrons
Sturisoma panamense
Cyphotilapia frontosa Kigoma
Cyphotilapia gibberosa Mpimbwe
Cyphotilapia gibberosa Blue Zair Moba
Parachromis managuensis
Amphilophus

vmax

Лампите би следвало да са на стандартни сокети, тоест бактериацидна лампа на какъвто и да е производител, стига да е за същите ватове и същият сокет ти върши работа.

Stanislav.D

УВ стерилизаторите,които ми подариха,са изляти от стъкло от стъклар,така че ми е нужен абсолютно същия размер,Човекът който ми ги подари ми каза че трябва да търся осрам и преди да ги купя да нося със себе си старите лампи,за да паснат точно в "кожусите " си.Като имам време ще кача снимки,за да онагледя за какво иде реч.
Благодаря,приемам всякакви съвети.Лекар реаниматор съм и мога не дай си боже да се отблагодаря за акълите със съвети как се лекуват риби,но опитът ми е само в областта на аквариумни риби ,най- вече цихлиди. Имам 2 акви х 900 л. всяка и гледам няколко вида фронтози.
Symphysodon aequifasciatus
Pterophyllum scalare  MANACAPURU 
Monodactylus Sebae
Monodactylus Argentum
Apteronotus albifrons
Sturisoma panamense
Cyphotilapia frontosa Kigoma
Cyphotilapia gibberosa Mpimbwe
Cyphotilapia gibberosa Blue Zair Moba
Parachromis managuensis
Amphilophus

Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед


Stanislav.D

Качвам снимки на УВ. стерилизаторите и лампите към тях,за да е по-ясно какво търся.
Всичко добро!
Symphysodon aequifasciatus
Pterophyllum scalare  MANACAPURU 
Monodactylus Sebae
Monodactylus Argentum
Apteronotus albifrons
Sturisoma panamense
Cyphotilapia frontosa Kigoma
Cyphotilapia gibberosa Mpimbwe
Cyphotilapia gibberosa Blue Zair Moba
Parachromis managuensis
Amphilophus

xoxi

Абсолютно същатат я имах , аз имах проблем с единия накрайник пукна се и го лепих после си направих от платмасови тръби и я подарих на един приятел  ,това което ти поснах ше ти свърши работа за голямата ,но за малкия размер не знам ,проблема е че всяко чукване е фатално успех.

Stanislav.D


Здравейте,ето как се развиват нещата при мен-бавно, но с тенденция към по-добро.По едно време се бях отчаял,защото вместо езеро в двора си имах блато.Но след като установих ,че единият от филтрите ми не работи поради спукване на бидона,/смених бидона и пуснах още един филтър пълен с 100 кг. кварцов пясък-фракция 0,6-1.2/пускането на УВ-35 вт,пускането на 2 бр. над 30 см. птеригоплихти,нещата вече изглеждат са съвсем други-водата е прозрачна-дъното се вижда на 1,7м. дълбочина,дори алгите покриващи мембраната изчезнаха.







Ето как е сега













Ето ги и сомовете,които като застудее ще махна










Symphysodon aequifasciatus
Pterophyllum scalare  MANACAPURU 
Monodactylus Sebae
Monodactylus Argentum
Apteronotus albifrons
Sturisoma panamense
Cyphotilapia frontosa Kigoma
Cyphotilapia gibberosa Mpimbwe
Cyphotilapia gibberosa Blue Zair Moba
Parachromis managuensis
Amphilophus

sacky77

Колега,ако това е мембрана от къде и колко пари е.

Similar topics (5)

54766

Започната от Stanislav.D


Публикации: 1
Прегледи: 1763

41135

Започната от stanislav89


Публикации: 4
Прегледи: 3227

23043

Започната от iccoo


Публикации: 3
Прегледи: 5239

12781

Започната от danchi


Публикации: 2
Прегледи: 5722

40491

Публикации: 5
Прегледи: 13568