• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Трябва ми съвет

Започната от gambletrade, 16.02.2018 18:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PVV

Ауууу! Точно както аз харесвам. Красота. Да, наистина при мен юни и юли е най-добре. След това започва прегаряне, пожълтяване и се разваля фацата на езерото. Страхотно се е развила растителността колега. Завиждам благородно.  *BRAVO*Моите лилии не вървят.

gambletrade

Цитат на: PVV - 13.07.2018 17:47
Моите лилии не вървят.

Лилиите са големи лакомници, затова им слагам щедро осмокот. Общо взето, от осмокота всичките ми растения полудяха и даже се наложи да орежа какичките наполовина, защото започнаха да задушават всички околни растения.
В момента(на снимката),въпреки здравото рязане продължават за задушават розовата лилия.




vmax

Много красиво с всичката тази растителност. Голямо биоразнообразие се заформя :) Какво е пълзящото растението в долният десен ъгъл на последната снимка? Досега не съм засичал такова. И това в саксията блатняк ли е?

bojo82

Осмокота не влияе ли положително на нишковидните ? Че и моите лилии взеха да жълтеят , но ме е страх да ги наторя а и ги държа "гладни" заради нитратите.

vmax

Това с лилиите не е ли нормално? И при мен си пожълтяват, но не масово и само най-първите и вече остарели листа. Колкото до нишковидните, може ли да стане по-зле :) А и за тях май не са основният фактор хранителните вещества, понеже моето все така си е с ниски стойности на нитрати (около и под 5мг/л) и пак си избуяват на воля. Миналата година бях сложил експериментално осмоскот на лилиите и тази година като го чистих с изненада открих, че все още не се беше разложил. Тоест наистина се разгражда доста бавно. Като стана въпрос за него, реших да наторя единият корен от блатняка, да видим ще живне ли :)

gambletrade

Цитат на: vmax - 13.07.2018 21:35
Много красиво с всичката тази растителност. Голямо биоразнообразие се заформя :) Какво е пълзящото растението в долният десен ъгъл на последната снимка? Досега не съм засичал такова. И това в саксията блатняк ли е?

Растението е оронтум и да, в саксията е блатняк.

Проблеми с нишковидните имах в началото на май, когато растенията бяха слабо развити. След това водорасли съм виждал само по плочата на водопадчето. Изненадващо за мене е, че филтъра никога досега не е имал нужда от почистване. Това нормално ли или имам късмет?

vmax

Какъв е филтъра и с каква медия е пълен? Растенията на този етап от развитието си със сигурност помагат доста за това филтъра да не е изпитвал нужда от почистване, а и рибките все още са малки. Като пораснат и почнат да цапат и ровят, положението ще се промени, а и есента когато всичката тази биомаса от растенията почне да загива, също предполагам ще има нужда от по-често обслужване на филтъра.

Daniella

Моля да ме извините, не намирам къде да потърся съвет а из4етох доста от форумните теми !
Помагайте *HELP*
Все нещо правя, сега - водопад4е !
Но върху бетон ще лепя камъ4ета и ме посъветваха да намажа с хидроизолация !
Може ли да ме посъветвате каква да е тя ?
Моята логика е  първо с бетонконтакт, че стъпалцата са изградени преди 3 години,
отгоре камъ4ета с някакво съвременно лепило, а къде и каква да е тази хидроизолация ? :(

mushroom

Добре тоз/тази дето те е посъветвал/а защо не ти каза каква да е? ( - :
Има на битумна основа (черна), има една сива на водна основа, има едно бяло дето му викат течна гума (не знам на каква основа), обаче върху последните две не знам дали ще се залепят камъчетата, а битума е на нефтена основа и не знам дали няма да отдава някакви гадории на водата.
Ако има някой, който може да даде по-добър съвет и на мен ще ми е интересно.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

NO CARRIER

Хидроизолация тип Аквамат по-скоро. Ceresit CR 65 също, или нещо подобно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

mushroom

Ааа боже то това вече е направо цемент, който е водоустойчив.
Да вижте характеристиките на този Ceresit, който NO CARRIER е споменал и може да потърсите аналози на други марки и да си изберете. Аз поне така правя с някои скъпи материали ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

NO CARRIER

Гледал съм клипчета, където с полиуретанова пяна оформят грубо "пейзажа", после с макетно ножче го дооформят и след това с хидроизолацията. Иначе Аквамат е търговска марка на Изомат и май е същото като Церезита. :-) Цените са сходни, с разлика левче, максимум два на торба.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Daniella

Много благодаря за насоките !
Ще ги разгледам и ще избера !
Кой ми го каза - в магазина , като ходих да си купя лепило -
но не знаеха какво да бъде :(
И ни лепило купих ни хидроизолация !
Най -вероятно ще лепя с церезит камъ4етата, та
предполагам, 4е ще е добре с церезита 65 да хидроизолирам ?
След бетон контакта - този церезит да намажа и
отгоре да лепя с другия церезит - правилно ли си го обяснявам ?

NO CARRIER

Не знам дали ти трябва бетонконтакт. @Niky ако се появи, той по ги разбира.
Церезита се слага най-отгоре, за да запечати всичко.
Камъчетата мисля, че можеш да залепиш със силикон или каквото и да е друго лепило.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Daniella

И аз му се 4удех на бетон контакта, купила съм го  преди да разбера за
изолацията, но може и да не го слагам !
Взех Изомат  аквамат - ефтинко ми се видя , та затова го взех !
Лелилото - май ще е церезит 16 или 17 !4удя му се още!
Дано ,както казваш, влезе знаещия колега да си каже и той думата!
Другата седмица го дават добро времето - ще майсторя   *mda*

Similar topics (5)

25220

Публикации: 3
Прегледи: 5457

56490

Започната от xenohack


Публикации: 3
Прегледи: 2387

25044

Публикации: 3
Прегледи: 4523

50560

Публикации: 9
Прегледи: 4809

41739

Публикации: 33
Прегледи: 23520