• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Трябва ми съвет

Започната от gambletrade, 16.02.2018 18:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gambletrade

През лятото направих езерце на вилата и както повелява традицията реших, че вече му е време за някои сериозни промени.










https://s9.postimg.cc/vagyblbn3/IMG_20170907_152734.jpg










Ивицата с камъни окло брега ми изглежда изкуствена. Ще ми се да и придам по естествен и див вид.
Всякакви идеи, трикове и магии са добре дошли.
Благодаря предварително.


PVV

Има доста треви, които се продават за алпинеуми и пълзят по камъните. Ще покрият част от камъните и така става по естествено. Аз така съм го направил.






gambletrade

Да, нещо такова искам да стане. Как се казва ниското растение до водата от първата снимка.
Още един въпрос. В момента имам 5 комети, които никога не съм хранил и така се чувстват много добре. Ако пусна 2-3 кои, ще трябва ли да започна да ги храня и най-важното - ще навредят ли на растенията?

PVV

Ако става въпрос за това с белите топки нямам си идея как се казва. Сестра ми го донесе и го засадихме. Езерцето ти ми се струва малко за КОИ. Те стават доста големи. Растенията няма ти пипат , но ще трябва като увеличиш рибите и да направиш сериозна филтрация.

gambletrade

Да, не съм спомеменал размерите. Водната повърхност е с размери 3,5 на 2,5 м, дълбочина 1 м. Филтърна система Pontec pondopress 100000 - препоръчват я за езера до 5 куб м с риба и 10 куб м без риба, моето е около 3 куб.

Другото растение ми е по-интересно, ниското, светлозеленото до това с белите топки.

vmax

Цитат на: gambletrade - 18.02.2018 11:19
Да, не съм спомеменал размерите. Водната повърхност е с размери 3,5 на 2,5 м, дълбочина 1 м. Филтърна система Pontec pondopress 100000 - препоръчват я за езера до 5 куб м с риба и 10 куб м без риба, моето е около 3 куб.

Другото растение ми е по-интересно, ниското, светлозеленото до това с белите топки.
Рожец би трябвало да е. Друго почвопокривно на което аз лично съм голям фен е зимзелен. Вечно зелено е(само този със зелените листа), бързо покрива и цъфти красиво, макар и еднократно през годината :) Рожец-а поне при мен има периоди в който не изглежда толкова красиво и се губи дкоративният му ефект. Може би иска някакво специфично подрязване или при мен не е на подходящите условия.
И аз да питам на тази снимка
Цитат на: gambletrade - 16.02.2018 18:18

какво е растението в горният десен ъгъл, което е изцяло във водата с овалните листенца? Хипуриса гледам добре се развива при теб, мисля тази година да го пробвам и него, че добре ми изглежда, а и май бързо расте.

gambletrade

Растението е Hydrocotyle vulgaris. На пълно слънце подсилено с осмокот се развива бъро, обаче не е сигурно дали ще е живо на пролет. Следващата седмица ще поръчвам Oenanthe javanica 'Flamingo', Caltha palustris 'Flore Pleno', Marsilea mutica, Calla palustris, Orontium aquaticum, Zantedeschia aethiopica. Дано да не го претрупам.

PVV

Няма го претрупаш. Аз съм броил около и в моето езеро има 50 вида растения и дървета. На снимките твоето изглежда по-малко, но щом е около 3 кубика, значи е точно колкото моето. Аз имам 8 КОИ и около 30-тина златни/не мога ги преброя/ Вече четвърта зима си презимуват успешно в езерото под леда. Може да си туриш някой друга красива КОЯ за разнообразие и за цвят дет се вика.

vmax

Цитат на: gambletrade - 18.02.2018 13:25
Растението е Hydrocotyle vulgaris. На пълно слънце подсилено с осмокот се развива бъро, обаче не е сигурно дали ще е живо на пролет. Следващата седмица ще поръчвам Oenanthe javanica 'Flamingo', Caltha palustris 'Flore Pleno', Marsilea mutica, Calla palustris, Orontium aquaticum, Zantedeschia aethiopica. Дано да не го претрупам.
От къде пазаруваш?

gambletrade

Миналата година пазарувах от "https://zelena-prolet.com/Vodni_i_kraybrezhni_rasteniya".
Сега ще купя от http://www.watergardenplants.co.uk/.

xenohack

Цитат на: PVV - 17.02.2018 18:37
Ако става въпрос за това с белите топки нямам си идея как се казва. Сестра ми го донесе и го засадихме. Езерцето ти ми се струва малко за КОИ. Те стават доста големи. Растенията няма ти пипат , но ще трябва като увеличиш рибите и да направиш сериозна филтрация.
Това с жълтите топки се казва Сантолина.

gambletrade

Вчера, за сефте тази година отидох до вилата и за моя радост всички растения и риби са оцелели. Това си е успех 'щото вилата се намира в гр.Шипка, където виелиците и бурите през зимата са нещо нормално. Нещо повече - рибите са се размножили, преброих 20+ малки рибки и изглежда, че някаква жаба е минала и тя си е оставила потомството.
Малките рибки са всички черни. Това нормално ли е или имам някаква мутация?

xoxi

Цитат на: gambletrade - 24.03.2018 00:17
Нещо повече - рибите са се размножили, преброих 20+ малки рибки и изглежда, че някаква жаба е минала и тя си е оставила потомството.
Малките рибки са всички черни. Това нормално ли е или имам някаква мутация?
Кометите като малки са черни после се оцветяват разбирасе има и изключения .

PVV

Не е ли рано за хвърляне на хайвер. Най-вероятно рибките ти са от миналата година.При мен обикновено края на май и началото на юни виждам малки рибки излюпили се  във филтъра.

gambletrade

Изглежда,че месец Юли е най-благодатен за водните градини.






Similar topics (5)

25220

Публикации: 3
Прегледи: 5457

56490

Започната от xenohack


Публикации: 3
Прегледи: 2387

25044

Публикации: 3
Прегледи: 4523

50560

Публикации: 9
Прегледи: 4809

41739

Публикации: 33
Прегледи: 23519