• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Преобразуване от фонтан в езеро!И филтър към него

Започната от xoxi, 03.08.2011 14:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Цитат на: Borko7 - 14.04.2013 18:08
Е, ако можеш и имаш инструменти наистина не е лошо сам да си направиш сифон. Успех!
Матракът от какви косми е?  "масови косми"?

Вероятно са кокосови влакна.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Borko7

Хохи, колко минимум трябва да е мощен компресорът за въздух за пясъчния филтър?
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

xoxi

Много зависи от пълнежа и неговото количество във флтъра ако е само филц и с по слаб компресор ще стане,  но ако има и пясък ще ти трябва по мощен при мен понеже пълнежя е около кубик  филц със пясък и компресора се затруднява ,аз използвам бутилка със сгъстен въздух.
Проблем  със сайта ли има ,аз от три дена не мога да качвам снимки?
Най накрая приключих с почистването и засаждането на нови растения в езерото.И успях да кача снимки *YAHOO*




: 02.05.2013г 12:12ч


Slavov

Лудница , сега вече и с растенията работата загрубя много, евала  :popcorn:

patz

Цитат на: xoxi - 02.05.2013 18:50

Xoxi, Това растение вдясно от лилията елодея ли е? С каква почва е?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

xoxi

Елодея е тя си зимува в езерото ,от долу е обикновенна пръст а в горната част пясък около 5 см,както и на всичи останали растения на някой има и филц или мозайка

xoxi

Здравейте колеги да споделя малко проблеми .За две седмици ми изгоряха 2 помпи и реших че няма да пренавивам моторите а ще взема нова помпа която да харчи малко ток и да не гори когато влезе през ротора вода.Взех си помпа Sicce multi 5800lh Италианска качествена и вече няма фонтан а шадраван,който е писал че тая помпа върти 5800лч  и има h 3,80 m трябва да се гръмне .За да не съм голословен ето и малко снимки
това е преди с помпа 0.8 л.с когато беше фонтан

и сега с 5800л .ч. вече шадраванче

и малко по весело първите цветове за тази година като исключим блатното кокиче което истървах да снимам
калата цъфна малко беше облачно тази заран и не станаха хубави снимки


ето и водната целина цъфнала








свилен стефанов

Браво колега много хубави растения! *privet*
От повече глава не боли.

toshle

Помпата е каскадна за водопади а не за фонтани затова не ти прави фонтан иначе си ги върти 5800 л/ч!
За да не бъда голословен ето снимка!
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/966915_115265235326411_1108495394_o.jpg

xoxi

 :-)
Цитат на: toshle - 18.05.2013 16:41
Помпата е каскадна за водопади а не за фонтани затова не ти прави фонтан иначе си ги върти 5800 л/ч!




: 20.05.2013г 14:02ч
Не ми се влиза в излишни полемики ,и не знам дали ти имаш начин да си изчислиш дебита .Но при мен на снимката се вижда където е фонтана една шестоъгална призма с дилжина на страните 110 см и височина 10см помпата я пълни за 20 минути,изчисли си обема и ще видиш колко литра завърта .
Това е при мен за тебе не знам *dontknow*

toshle

По голямата локва е 11 кубика източва я за 2 часа помпата е на дъното отклонявам само  водопада пътят на водата остава същият !
Както и да е няма смисъл да спорим !дебита зависи и от други фактори .

xoxi

Малко снимки от днес лилиите цъфнаха  :whistle:




и калата с няколко цвята

а ето и сагитарията какви листа прави преди да цъфни това е за една друга тема .


свилен стефанов

Колега на моето растение листата са съвсем различни,може би е някакъв друг вид.
По-късно ще го снимам . Калата на сянка ли си я сложил?
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

xoxi

Не е друго растение и твоята и моята са Sagittaria lancifolia просто при теб са много растения на едно място и не може да направи едри листа ,ако ги разделиш по едно растение или две листата ще станат големи.Аз имама на две места на горната снимка са две растения и се вижда какви едри листа прави ето и една снiмка с 4-5 растения на едно място листатаса по малки а като почне да цъфти както е при теб стават още по малки,при мен на единично растение цветоноса достигаше 70 -80 см

А за калата обича повече сянка ,при мен е полвината ден на слънце а другата полувина на полу сянка,а като беше прибрана зимата на не толкова свтло ето какви огромни цветове превеше почти двойни на сегашните и листата бяха тъмно зелени и по големи това е февруари месец

xoxi


Similar topics (5)

46138

Публикации: 13
Прегледи: 9012

58040

Публикации: 2
Прегледи: 2621

42768

Започната от peshko_gb


Публикации: 2
Прегледи: 5110

27092

Публикации: 5
Прегледи: 6319

58720

Публикации: 11
Прегледи: 6148