• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 22:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Преобразуване от фонтан в езеро!И филтър към него

Започната от xoxi, 03.08.2011 14:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xoxi

Благодаря за отговора аз така или инъче съм си предвидил едната преграда да е стакава керамика.
Тази не е от печка а от бойлер, пък ще видим каква работа ще свърши  *DRINK*

Borko7

Незнам как ги четете тези формули и таблици. Аз нямам нерви. Теорията ми е ясна, но ме мързи да изчислявам.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

xoxi

Цитат на: Borko7 - 19.03.2013 22:16
Незнам как ги четете тези формули и таблици. Аз нямам нерви. Теорията ми е ясна, но ме мързи да изчислявам.
То и мене ме мързеше отначало ама после ги прочетох .А за който го мързи ,към края на едната тема има примери с готови обеми ,а в другите има калкулатор за смятане.

toshle

Значи твоите са малко по плътни ако искаш може малко да ги натрошиш на 2-3 парчета така ще увеличиш разгънатата площ за бактериите!

xoxi

Аз ще ги ползвам за най долния слой на пясъчния флтър вместо едра баластра ,и затова няма да ги чупя.

lsimeonov

xoxi, я като доста изчел, дай примерна схема на какво ще заложиш ти като филтрация на новото езеро.

xoxi

Ами няма проблем ,моя филтър за новото езеро ще е като този на вортех
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2F2iag939.jpg&hash=fa4804e90daa60c1f9790de02e956d90c3ecfc3f
където всичко ще е направи сам, сифона  ще  е направи си сам със газирано источване 4 цола за утаителя  и пре филтър ще исползвам един бидон а за останалата част хладилник фризер където първата част ще е за биологична филтрация и ще използвам преградите на хладилника на който ще закрепя от мрежта за сянка която е ув защитена и много добра за задържане на бактерии и  лесна за почистване  само с разклащане и боклуците се отсраняват,следващатат преграда ще е пясъчен филтър със система за въздушно почиствне  където както писах преди това първия пласт ще е керамиката след това  ще сложа филц и нарая пясък .последнат част ще е със две прегради едропореста гъба и от там потапяща помпа ще испраща водата в компесаторен съд за водопада където ще имам  и траби за връщане на водат за направа на тангенциално течение в езерото. Ако нещо не е разбрано скоро ще почна да качвам материали с това което правя в момента приемам всякакви забележки  *DRINK*  *bg*
Забележка  :не че не искам да го направя по много по добър начин но такива са ми финанасовите възможности

Borko7

Аз имам нещо неясно. Пясъчният филтър може ли да е с гравиатационен поток? Прочетох статите в "коифен", че той е разработен за захранване с помпа и всичк теми, които съм чел са така. Понеже и аз съм го замислил по подобна схема това не ми е ясно и се чудя дали не трябва да сложа пясъчния филтър след помпата.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

xoxi

Ами по принцип е така не се препоръчва защото нмаля дебита на гравитациония поток,но ако се почиства по често за да не затормозява движението на водата мисля че няма да е проблем .Поне при мен в старото езеро беше така  ако не го почистя две седмици дебита на фонтана намаляше на половина като се има пред вид че го бях направил двоен(все едно два бидона в едно и може би от това се забавяше водат) но пак си работеше.И пак ще кажа че това не идеални начин просто средствата го налагат,а и съм го испробвал.Забравил съм да напиша в предния пост че ще имама и ув което ще е въразано след помпата.Правилния начин наистена е с външна помпа, но са доста скъпи и харчат повече ток при полужение че не живея на мястото където ще е езерцето съм решил този варинт за мен.

Borko7

Aз не виждам голяма разлика в цената дали ще направиш пясъчен филтър в бидон (който ще е и буферен обем за водопада) след потопяема помпа в хладилника, или пясъчният филтър ще е в хладилника преди потопяемата помпа и водопада. Въпросът е дали , ще работи само с гравитация. Нали досега ти си имал голяма денивилация. т.е. и гравитацията е била голяма сила. Но ако филтъра и езерото са на едно ниво дали ще се получи?


I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

xoxi

Ами то разлика няма къде ще е пясъчния филтър но аз съм замислил буферния съд да е по голям и в него да има доста растирелност за да го исползвам като растителен филтър ,и затова така смятам да го наредя .А самия пясъчен филтър този път ще ес доста по малък пълнеж точно поради тази причина  да не тормози потока на водата .

Borko7

ok. Още нещо не ми е ясно при теб.
къде ще се дренират филтрите, защото те ще за вкопани в земята? Или ще ги източваш с помпа?
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

xoxi

Там където ще езерото минава каналиазацията за вилата която извежда отпадните води,в нея ще е включен дренажа.

Slaff

Цитат на: xoxi - 21.03.2013 22:53
при полужение че не живея на мястото където ще е езерцето съм решил този варинт за мен.
Братче, един малко нетактичен въпрос ми се роди в главата....... Езерото ще го изкопаем супер..........
Бидони филтрация, ув-та....................... Не се съмнявам че водата ще е бистра.............. и всичко ще стане перфектно........
Рибите ще се виждат.....Красота..........Отнесох се нещо ............та на въпроса:
Как ще успееш да опазиш труда, инвестициите си........... от т.нар. роми, римляни и все братя цигани???/няма да използвам други думи за да не ме обвинят в дискриминация/. Те дали ще оценят  тази красота???
Сори за спама!!!
Поздрави!!!

xoxi

То си е така но нали знаеш защо го правя там,инъче трябва да се отказвам от хобито.Те комшиите живеят там ама... *dontknow* каквото стане.

Similar topics (5)

58720

Публикации: 11
Прегледи: 6374

51563

Започната от Димитър 800


Публикации: 5
Прегледи: 3852

40143

Публикации: 13
Прегледи: 7815

13299

Започната от bastuna


Публикации: 11
Прегледи: 8178

41612

Публикации: 2
Прегледи: 4515