• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 22:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Отглеждане на растения в градинско езеро

Започната от pla.stenik, 09.08.2012 10:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pla.stenik

Здравейте,

разглеждах доста из форума как отглеждате растенията в градинските езерца, но никъде не срещнах някой да ги засажда директно на дъното. Решил съм на пролет да насипя дъното с пръст + пясък в съотношение 1: 1, растенията да бъдат засадени и върху тях филц. Мислите ли, че това е удачен вариант ? Мисля си че ще остане проблема с торенето им. Ако някой може да сподели опит с торенето и какви торове използва за водни растения в езерото. Езерото ми е малко около 3 куб. м, имам засадени : бяла, жълта и розова лилия, воден зюмбюл, блатен аир, калта и тролиус китайски - който упорито не иска да расте. А ако има такива които са засели растенията директно и споделят опит, предварително благодаря

xoxi

Не ги засаждаме директно в дъното зщото е много трудно почистването на езерото после,аз моите растения ги сея в строителни кофи от латекс и др. атези който нямат голяма коренова система в обикновенни съксии от тия продълговатите.Но имам познат който има езерце доло горе колкото твоето около 3м2 той ги сее в чували от  зебло одрязани на половина пълни с пръст и малко пепел и пясък растенията му вървят перфектно но езерото е  дълбоко 50см и в него няма риби то е напълно растително ако няма да гледаш риби мисля че няма да имаш проблем,но ако имаш риби сезонните почиствания ще са много трудни *DRINK*

Similar topics (5)

32271

Започната от galin76


Публикации: 19
Прегледи: 17570

33851

Публикации: 11
Прегледи: 14573

53490

Публикации: 70
Прегледи: 32253

16809

Започната от danchi


Публикации: 6
Прегледи: 6581

45139

Публикации: 5
Прегледи: 4485