• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моето скромно езерце

Започната от nicoco, 16.10.2011 12:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nicoco

Разглеждайки снимките на езерцата на колегите от форума,моето езерце е повече от скромно,но
все пак аз сега навлизам в  тази сфера , и за сега е това което мога.
Две думи за направата на езерцето,след копането и оформянето на езерцето го покрих със един слои стари килими въобще каквото намерих,и след това дъното го покрих с 4/5см пясък,и отгоре наелон/полиестер 0,5мм,и това е.
За филтър за сега използвам една малка помпоа /12волта/която се захранва от един малък слънчев панел/моя изработка,не толкова красив  но за сега деиства/
Растителност няма за сега ,казаха ми че се засажда през пролетта ,така че ще чакам.
В района които живея, е доста беден на растителност ,малко дъждове ,зимата е по мека ,но  нее зелено ,както и да е  ще се опитам да прикача малко снимки от езерцето.




vanko853

Браво добре се е получило.

koifish

Добре дошъл във форума ще си поръчам един панел, езерото е супер  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

kapacitet

ЦитатВ района които живея, е доста беден на растителност ,малко дъждове ,зимата е по мека ,но  нее зелено ,както и да е  ще се опитам да прикача малко снимки от езерцето.

Стоя и гледам първата снимка и има нещо в нея което ме привлича. Кажи къде се намира това място, че малко ми прилича на ограден с мрежа оазис в средата на пустиня. И тези всички, огромни, мидени черупки.
Разкажи малко повече моля  *privet*

nicoco

Имаш право ,зоната си е доста гола и суха.Живея в Виллена ,едно градче в Испания/област Валенсия,община Аликанте.
Района наистина е  като полупустинен,но не е толкова зле след ката се свикне има своите добри страни.
Езерцето е в виличката на един  приятел,и има три кучета които за лош късмет обичат водата  затова се наложи да се загради  с ограда,и то висока.
Наблизо няма река  ,средиземно море е на 50километра така че ,на пръв поглед нямам много ресурси за украса.../но на пръв поглед/...Мидените черупки ми ги събра едно причтелче което работи като готвач в един ресторант ,и това е приложението което им намерих.
Въпреки че няма река или кладенец наблизо ,мястото има канализация с вода за поливане ,така че чрез капково полоиване  може да се очакват добри резултати в озеленяването на езерцето ,
проблема е че, аз тепърва навлизам в сферата на градинарството,и  докато се науча има да бъркам...
Преди време се провалих в опита си да пресадя една палмичка,/изсъхна горката/
Сега се опитвам да засадя раиграс около района на езерото ,направих поливната система и на всеки  4 часа пръска вода,дотук добре  но ,доидоха купища мравки и взеха да отнасят семената
и сега имам малък спор с тях.
Това е накратко ,и ти благодаря за проявеният интерес, до скоро.

Similar topics (5)

28993

Започната от PAVLITO


Публикации: 44
Прегледи: 57922

9966

Публикации: 27
Прегледи: 17860

16848

Публикации: 30
Прегледи: 18518

58134

Започната от A.Mirchev


Публикации: 4
Прегледи: 3874

39786

Започната от tanyagizdova


Публикации: 8
Прегледи: 7955