• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моето езерце 06.08.2012

Започната от enio, 06.08.2012 11:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xoxi

АЗ пак да питам само за фонтана ли ще я ползваш или и за водопада ,ако е само за фонтана фсяка помпа има h максимална височина на водния стълб харесваш такава на кавато височина искаш да ти хвърля фонтана и това е .това на снимката ми излезе после трипътника е с намалител който ти регулира фонтана  а другия маркуч каде отива

enio


: 06.08.2012г 14:02ч

: 06.08.2012г 15:03ч

: 06.08.2012г 15:03ч

xoxi

А под каманите на каскадата имаш ли нещо за компесторен обем бидон варел?
сега излязоха снимките това е паурхед ,отвори ли го вътре да не би да се е напълнил с мрасотии ротора и затова да е спрял

enio

Искам да ползвам едновременно за фонтан и за водопад. По-важно е да се стича по-силно водата по водопада,а фонтана може да е и метър.А трипътника има 2 крана единия е за силата на фонтана а другия за силата на водопада.Ако намалиш фонтана съответно водопада е по-силен и обратното.
: 06.08.2012г 15:03ч
Не няма бидон или варел,но докато помпата работеше водата беше кристално чиста.
: 06.08.2012г 15:03ч
Маркуча от помпата директно пуска водата по камъните.Края на маркуча е скрит под най горния объл камък.

xoxi

Колко е обема на езерото като гледам е повече от 5 м2, тя е била чиста защото е било първата и втората седмица на пускането а и нямаш риби да цапат за напрет ако искаш да не зеленясва трябва да се замислиш за филтър само с помпата няма да стане
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не знам защо искаш по силна струя на водопада по добре сложи един бидо 20-30 л който ще ти напрви вплътна струя вода по цялата дължина на водопада

enio

това ми е ясно но дали ще мога да прикрепя потопяема помпа към трипътника и дали ще ми върши същата работа.а ротора като го отворихме имаше съвсем малко мръсотия майсторите казаха че затова може да е изгоряла и понеже е капсолована ако е изгоряла отвътре неможе да се пренавие.
: 06.08.2012г 15:03ч
колега на мен не ми е ясно и искам да ми поясниш ако може.Доколкото аз знам този бидон трябва да пречиства и какво още?И каква потопяема помпа ще ми свърши същата работа(затова снимах помпата отблизо на нея пише ватове,захранване и прочие на мен тези неща не са ми ясни)в смисъл тази помпа която си купих от Франция не е нещо по специално от потопяемата помпа.БЛагодаря ти предварително

xoxi

Аз затова те питам какъв тие обема ,този бидон може да го напълниш с филц и пясък ,чакъл,дунапрен тои служи за биологична и механична филтрация в пясъка се завъждат анаеробни микроорганизми които пречистват водата и също не позволява на едрире боклуци да се връщат обратно в езерото помпата трябва да завърта най малко два пъти обема на езерото за час твоята на снимката е била 1300лч ако избереш от тея пототяемите те са по 5000-11000лч и без компесаторен обем на водопада ще става голямо налягане с този малкия маркуч който имаш ище праска настрани
п.п
имаш л.с

Асен Евгениев

Гледам яко копане е паднало, но си заслужава, много добре се е получило. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Luton

БРАВО! И аз май, се закачих на тая система. Продават, едни готови ''вани'' направо копаеш и слагаш, та май и аз се подкарвам :-)

Similar topics (5)

40917

Публикации: 0
Прегледи: 2697

14470

Публикации: 23
Прегледи: 20338

17739

Публикации: 199
Прегледи: 107778

39802

Започната от fi4o900


Публикации: 10
Прегледи: 7784

55898

Публикации: 33
Прегледи: 20062