• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 20:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

малко езерце

Започната от kolio_74, 08.03.2013 13:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kolio_74

      Здравейте!
  Пише ви един начинаещ любител на коите.Имам малко езеце(3 кубика,70-80см.)Отглегдам в него лилии без проблем,а при нас зимата е много люта.Миналата пролет си купих две койчета.Лятото изкараха без никакви помпи и филтрации,че и доста порастнаха.Есента си купих още рибки.Зимата се случи мека и иззимуваха без проблеми.Сега си купих uv лампа и ще си правя филтър.Надявам се да се избистри добре.
   Въпроса ми е:ако наесен направя съседно дълбоко 1,5 м. пак от бетон,да ги съединя с някакъв отвор и ако стане общо около 5 кубика ще мога ли да отглегдам кои?Знам че препоръчват минимум 10 кубика,но това не зависи ли и от броя на рибите?Ако е така колко могат да виреят в 5 кубика вода?
   Само да уточня,че водата не ми е проблем,мога да я сменям колкото се налага.Кладенеца ми е неизчерпаем.
   С нетърпение чакам компетентни съвети! :popcorn:

Slaff

Цитат на: kolio_74 - 08.03.2013 13:33
   Въпроса ми е:ако наесен направя съседно дълбоко 1,5 м. пак от бетон,да ги съединя с някакъв отвор и ако стане общо около 5 кубика ще мога ли да отглегдам кои?Знам че препоръчват минимум 10 кубика,но това не зависи ли и от броя на рибите?Ако е така колко могат да виреят в 5 кубика вода?
   Само да уточня,че водата не ми е проблем,мога да я сменям колкото се налага.Кладенеца ми е неизчерпаем.
   С нетърпение чакам компетентни съвети! :popcorn:
Welcome,
Да като направиш ново и ги съединиш няма да имаш проблем. И в тези 3 кубика можеш да гледаш достатъчно риби, но в зависимост от размера им. Тези 10 за които пишеш кои ге препоръчва???? и за колко броя???със без филтрация????
Та на въпроса ти в посочените от теб крайни 5 кубика можеш да гледаш около 10 възрастни кои /около 1 кг./ само да ги намериш....
От тук следва, че ще вземеш малки 15-20 см., които в този обем няма да достигнат мах размер. С две думи конкретен и точен отговор на въпроса ти май няма /поне според мен/. Зарибяваш се и наблюдаваш, поведението  на езерото си /ако мога така де се изразя/.
Не забравяй че водата от кладенеца е бедна на кислород. А и от къде си, ако не е тайна???
Поздрави!!!

kolio_74

   Ами на повечето места така срещам,че за кои трябват по-големи езера(мин 10 кубика)
   Ясно че е бедна на кислород водата от кладенеца,но като се варти през филтара,съприкосновението с въздуха,няма ли да я аерира?
   От Севлиево съм и тук наистина зимата си е страшна.Миналата година падна под -34.

Асен Евгениев

Не мисля, че трябва да се съобразяваш с всичко, написано в нета. Аз съм срещал съотношение
1500 към 1, демек 1500 литра за всяко възрастно кои. Не бих казал обаче, че е фатално ако
не се спазва. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

46041

Публикации: 37
Прегледи: 27607

23043

Започната от iccoo


Публикации: 3
Прегледи: 5244

45154

Започната от patz


Публикации: 133
Прегледи: 55248

15117

Публикации: 29
Прегледи: 17054

33133

Публикации: 62
Прегледи: 43670