• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 08:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какви са размерите за 40 000 литра градинско езеро ?

Започната от Емил 60, 11.07.2017 23:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Емил 60

Здравейте някой може ли да ми каже горе долу какви размери са нужни мисля да бъде дълго 35 метра 15 метра ширина в най дълбоката част ще бъде 2 метра останалата 1.30м дълбочина и малко ще бъде 80 см дълбочина това достатъчно ли и побира ли толкова литри или е по малко ?

bojo82

Цитат на: Емил 60 - 11.07.2017 23:54
Здравейте някой може ли да ми каже горе долу какви размери са нужни мисля да бъде дълго 35 метра 15 метра ширина в най дълбоката част ще бъде 2 метра останалата 1.30м дълбочина и малко ще бъде 80 см дълбочина това достатъчно ли и побира ли толкова литри или е по малко ?

Колега поспри се малко , една дупка 4 на 5 дълбока 2 метра стига.  Тия 35м. дължина и 15 ширина с 40 000л. може и да не се полеят хубаво ако са засадени с нещо :D
Да ти е по лесно да си го представиш огледай си хола ..... примерно ... у вас ........ вероятно е мааалко повече от 40 000л.

Емил 60

Цитат на: bojo82 - 12.07.2017 01:09
Колега поспри се малко , една дупка 4 на 5 дълбока 2 метра стига.  Тия 35м. дължина и 15 ширина с 40 000л. може и да не се полеят хубаво ако са засадени с нещо :D
Да ти е по лесно да си го представиш огледай си хола ..... примерно ... у вас ........ вероятно е мааалко повече от 40 000л.



Знам обаче имам излишно място в двора си и не ми се ще да имам едно малко езерце искам по голямо хем се гледа по лесно четох че големите водни площи се подържат по лесно и мога да сложа доста златни рибки и КОЙ и други видове и прочетох че един колега има толкова голямо езеро питах какви са размерите обаче темата е стара и затова направих нова

BatV

Смело Емо, копай 35 на 15. Ще стане супер!
Може и дължини да си правиш в тея жеги, че и жената и децата вътре и съседите може да ги пускаш и някой лев от туристи да изкараш... *DRINK*

Емил 60

Цитат на: BatV - 12.07.2017 11:13
Смело Емо, копай 35 на 15. Ще стане супер!
Може и дължини да си правиш в тея жеги, че и жената и децата вътре и съседите може да ги пускаш и някой лев от туристи да изкараш... *DRINK*


Мерси колега надявам се да почна скоро когато захладнее защото при ме сега е 33 градуса но копането най вероятно ще продължи година даже обмислям дали да платя на кмета да дойдат да помогнат малко с багер но когато приключа ще има бира кебапчета кюфтета и шишчета *bg* *DRINK*

hood

Цитат на: Емил 60 - 11.07.2017 23:54
Здравейте някой може ли да ми каже горе долу какви размери са нужни мисля да бъде дълго 35 метра 15 метра ширина в най дълбоката част ще бъде 2 метра останалата 1.30м дълбочина и малко ще бъде 80 см дълбочина това достатъчно ли и побира ли толкова литри или е по малко ?

Колега това според зависи как е етажирането... но около 600-800 кубика :)

bojo82

      Точно така , няма назад щом си решил действаш. Само исках да ти кажа че 40 кубика не е  ..... колкото 35 на 15 на 2. Нулите подвеждат. Само с кмета да не я объркаш ама щом "взема" ще се разберете и гондоли да намери.

      Давай смело , после всички ще ти завиждат , може и пара да завъртиш както казва колегата по-горе. Мерак да имаш . Дай снимки на терена

Емил 60

Цитат на: bojo82 - 12.07.2017 13:47
      Точно така , няма назад щом си решил действаш. Само исках да ти кажа че 40 кубика не е  ..... колкото 35 на 15 на 2. Нулите подвеждат. Само с кмета да не я объркаш ама щом "взема" ще се разберете и гондоли да намери.

      Давай смело , после всички ще ти завиждат , може и пара да завъртиш както казва колегата по-горе. Мерак да имаш . Дай снимки на терена

То проблема е че камерата не работи и нещо не знам защо не мога да качвам снимки на сайта *dontknow* мога само да кажа че почвата е главно кал и е много твърда и черна знам само че ще бъде трудно но няма връщане назад

xoxi

Аз като го смятам ще ти излези около 80 м2 зависи колко ще е часто от 2 метра
Давай смело ,това е много пръст ще имаш ли къде да я слагаш.

vmax

Ако приемем че формата му ще е правоъгълна и средната дълбочина е 1,5 метра, си се получават точно около 800 кубични метра. Ако формата е елипса ще е по-малко, но цифрата пак си е внушителна и ще е около 500-600 кубика. Подобно езеро би имало смисъл, само и единствено, ако идеята е да правиш сериозен бизнес с него и в този смисъл идеята за гондоли не е лоша  :-D  *CRAZY* Инвестицията за подобно начинание ще е доста голяма, освен ако идеята не е да се направи някакъв естествен язовир, без полагане на мембрани, но за целта трябва да имаш подходяща почва и голям и безплатен източник на вода от който да го пълниш :)

bojo82

Аз имах предвид гондоли/камиони/  за извозване на почвата. Иначе на ръка това е непосилен труд , няма ги вече трудови войски. Само повърхноста му е 500 квадрата , а аз бих го направил и доста по дълбоко от 2м. Защото с тая голяма площ ще се згрява и изпарява ... абе става локва да се къпят биволици. Общо взето моите сметки съвпадаха с тези на vmax. Съвет към момчето е да попрочете още преди да започва. Най- вече да реши какво иска да направи и докъде са границите на разумното.

А за направата на микроязовир ,  виждал съм последните години подобни опити в повечето случаи неуспешни и с катастрофален резултат за рибата в тях и инвестициите на мераклиите. Не е за всеки тая работа иска си сметки и четене , не е само да изровиш дупката и да пуснеш помпата да пълни ...

vmax

Моя грешка значи :) Аз си помислих, че го бъзикаш нещо, понеже на мен писанията на автора не ми се струват много сериозни. Бих се радвал да греша и да ме опровергае като в скоро време обогати раздела с още едно голямо и хубаво езеро. Без да съм запознат с технологията на микроязовирите и аз съм на мнение, че нещата там не са толкова прости колкото изглеждат и според мен основното е, че няма как да се постигнат бързи резултати при тях. В смисъл, че предполагам ще им трябва години, докато се заформи някакъв баланс, който няма как да се случи с филтри. Тоест нещата трябва да станат по естествен път, а на природата за това и трябва време.

Емил 60

Цитат на: vmax - 14.07.2017 11:31
Моя грешка значи :) Аз си помислих, че го бъзикаш нещо, понеже на мен писанията на автора не ми се струват много сериозни. Бих се радвал да греша и да ме опровергае като в скоро време обогати раздела с още едно голямо и хубаво езеро. Без да съм запознат с технологията на микроязовирите и аз съм на мнение, че нещата там не са толкова прости колкото изглеждат и според мен основното е, че няма как да се постигнат бързи резултати при тях. В смисъл, че предполагам ще им трябва години, докато се заформи някакъв баланс, който няма как да се случи с филтри. Тоест нещата трябва да станат по естествен път, а на природата за това и трябва време.


Напълно сериозно обмислям да направя езерото мисля в най дълбоката част да бъде 5 метра за да не стане блато и целта ми е просто да имам нещо като езерата в природата в двора ми и да следя как се създава екосистема до двора ми има една река която не пресъхва ще направя един канал и водата ще тече ще напълни езерото и ще се отича обратно в реката от един канал в другия край на езерото ще сложа и мрежа рибата да не избяга още не съм почнал сега чета информация в бета и всякакви форуми и съм готов да го копая година две ако трябва но резултатът ще си заслужава

Публикациите са слети: 14.07.2017г 12:12ч

Цитат на: bojo82 - 14.07.2017 11:03
Аз имах предвид гондоли/камиони/  за извозване на почвата. Иначе на ръка това е непосилен труд , няма ги вече трудови войски. Само повърхноста му е 500 квадрата , а аз бих го направил и доста по дълбоко от 2м. Защото с тая голяма площ ще се згрява и изпарява ... абе става локва да се къпят биволици. Общо взето моите сметки съвпадаха с тези на vmax. Съвет към момчето е да попрочете още преди да започва. Най- вече да реши какво иска да направи и докъде са границите на разумното.

А за направата на микроязовир ,  виждал съм последните години подобни опити в повечето случаи неуспешни и с катастрофален резултат за рибата в тях и инвестициите на мераклиите. Не е за всеки тая работа иска си сметки и четене , не е само да изровиш дупката и да пуснеш помпата да пълни ...
Около седмица ще чета доста усилено и ще го пълня от близката река

Публикациите са слети: 14.07.2017 12:22

Цитат на: vmax - 14.07.2017 11:31
Моя грешка значи :) Аз си помислих, че го бъзикаш нещо, понеже на мен писанията на автора не ми се струват много сериозни. Бих се радвал да греша и да ме опровергае като в скоро време обогати раздела с още едно голямо и хубаво езеро. Без да съм запознат с технологията на микроязовирите и аз съм на мнение, че нещата там не са толкова прости колкото изглеждат и според мен основното е, че няма как да се постигнат бързи резултати при тях. В смисъл, че предполагам ще им трябва години, докато се заформи някакъв баланс, който няма как да се случи с филтри. Тоест нещата трябва да станат по естествен път, а на природата за това и трябва време.

Да за да има баланс ще го пълня от близката река и в него ще има постоянно течение допълнително обмислям да взема много голям бидон да го напълня със дунапрен и такива материали и помпа 2000 лига в час и да си направя няколко филтри сходни UV-C лампи и всичко останало мисля да има и водопад по естествен път от реката и сега чета доста информация за всичко приди да почна

philander

привет
бих си дал едната ръка да го видя това езеро готово. ще е  грандиозно
дерзай
при постоянно течаща вода  за какво ти е филтър??

Емил 60

Цитат на: philander - 22.07.2017 19:50
привет
бих си дал едната ръка да го видя това езеро готово. ще е  грандиозно
дерзай
при постоянно течаща вода  за какво ти е филтър??

Всъщност да прав си като се замисля благодаря че ми зададе въпроса

Similar topics (5)

53490

Публикации: 70
Прегледи: 31928

29435

Публикации: 13
Прегледи: 10635

33851

Публикации: 11
Прегледи: 14502

16809

Започната от danchi


Публикации: 6
Прегледи: 6572

45138

Публикации: 22
Прегледи: 8881