• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Пираня в езерото

Започната от IvanBinev, 18.01.2008 15:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IvanBinev

Преди 2 години реших да си направя градинско езеро.Бая голямо стана хваща около 2000л вода.Напълних го и сипах някакав препарат за биологично равновесие и си пуснах рибки.Взех зебрички(Данио) около 30 на брои и неончета пак толкова.Страхотно се чувстваха и имаха предостатачно пространство за плуване.Да ама един приятел ми донесе някаква невзрачна риба (пиранята) и вика пусни я при твоите и аз го послушах.Гледам смее ми се като нагризана праскова.После сподели че вапросната риба е пираня.Отначало ми доиде да го одавя ама викам какво пак да стои.На медна тел вразвам свинска мравка и я пускам във водата.Хишника хапе месото и бяга хапе и бяга докато не го изяде.Сега рибата си я гледам там в езерото но трябваше да инсталирам нагреватели 2х300вата а през наи студените дни в аквариум 200л.сега рибата е 30-35см с адски големи заби.Виждат се идеално.Порасна много барзо и в студените месеци доста се мъчи в тесния аквариум ама така ще е.Интересно обаче рибките с които живее не ги яде(щот не може да ги стигне).Научил сам пиранята ми каквото цопне в езерцето да го лови.Демонстрирах на приятели как само при хварляне на пръчка във водата отива и я хапе.Осети ли че не е месце втори път не се връща.Голям купон е когато в капаните се хванат мишки:)Хварлям мишока на средата на езерото и тя просто не оспява да доплува до брега.Голямо мазало става.Ако някои знае подробности колко години и по спец.грижи за пирани да пише.Искаха да ми копуват рибката ама неще да я дам.

denzel

звучи ми точно като по филмите които съм гледал за пираните. а тя е само 1.
можеш ли да пуснеш снимки да я видим,все пак ? и на езерцето и аквариума,ако не ставам нагъл ?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.best-carp.com%2Fbilder%2Flogo.jpg&hash=0f8b9d5c6c27d71728f3297bd6a7e7c7ce52b680

h0nda

Да да и аз искам снимки на тоя дзвер  =-O
Следвайте мечтите си !!!
http://www.flickr.com/photos/tsanislav/

SERA

Здравейте,

Интертересен случай е този с пиранята. Принципно всички пирани ( дори и растителноядните ) са от семейството на харацините. Обичайно те се движат на пасажи  и нападат едри животни само ако са в група и то не през цялата година. 
Гледал съм едно филмче за тях и даваха как местните деца се къпят в река с пирани.
Явно твоята пираня няма какво да яде в езерцето и напада каквото падне вътре, въпреки че са стадни рибки и рядко проявяват тези си инстинкти ако са сами.

Поздрави
Сера

bastuna

Какви са тези хора бе единият направил гр.езеро 2000м/куб и пуснал данио . неони и супер свирепа пираня в тия 2000 куба тия неони .данио ще си ги търсиш като куче бълхите.А това с пиранята -просто *YAHOO*.Другият езерото му замирисало *BRAVO*.А бе дай да ги видим тези градински езерца. Защото библиотека *Галактика* е на втория етаж/фантастиката имам предвид/. РЕАЛИСТ
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

Similar topics (5)

33792

Започната от philander


Публикации: 151
Прегледи: 106317

54929

Започната от J.G.


Публикации: 5
Прегледи: 3841

45996

Публикации: 35
Прегледи: 13917

51684

Започната от stefko656


Публикации: 7
Прегледи: 4447

46844

Започната от valiovci


Публикации: 9
Прегледи: 6002