• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 12:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Как да се справим със насекомите около езерото.

Започната от изгубеният рай, 23.06.2012 13:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

изгубеният рай

Миналата година около езерото имаше всякакви насекоми (оси,комари,пчели и тн.)Тази година посях лавандула покрай него , не че съвсем изчезнаха но броят им значително намаля.
Вие как се справяте със насекомите?
END!!!

Асен Евгениев

Цитат на: изгубеният рай - 23.06.2012 13:45
Вие как се справяте със насекомите?

При мен няма нашествие.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

изгубеният рай

Цитат на: akapulko - 23.06.2012 14:00
При мен няма нашествие.


Може,ако наоколо има и други открити водоисточници.
END!!!

miTko

Цитат на: изгубеният рай - 23.06.2012 13:45
Миналата година около езерото имаше всякакви насекоми (оси,комари,пчели и тн.)Тази година посях лавандула покрай него , не че съвсем изчезнаха но броят им значително намаля.
Вие как се справяте със насекомите?


Стана ми интересно, какво гони лавандулата(освен молци), защото пчелите я обожават нацъфтяла?
Разни мои АКВАРИУМИ 

изгубеният рай

Цитат на: miTko - 25.06.2012 13:27
Стана ми интересно, какво гони лавандулата(освен молци), защото пчелите я обожават нацъфтяла?

Подрязвам и цветовете,расте само на листа.Така хем не превлича пчелите хем гони комарите и осите.
END!!!

Илко Димитров

Най-ефикасния вариант е поставнето на две лампи против комари. И ето подробно обяснено как действа : Принцип на действие

Силната луминесцентна светлина привлича насекомите, които минавайки покрай металната решетка стават причина за получаването на волтова дъга която ги убива на място. Волтовата дъга е с малка мощност и не е смъртоносна за хората и домашните любимци. Тези лампи против комари и други насекоми могат да ви спестят доста средства от препарати против комари защото използват стандартни луминесцентни лампи, които имат живот около 3000 часа и се продават в търговската мрежа на цени около 3лв.  (това го копирах от един сайт където продават такива лампи)

Асен Евгениев

Сега като се замисля, в радиус от 20 метра около езерото има 7-8 гнезда на лястовици, по къщата и
селскостопанските постройки. Вероятно това е причината да не лети нищо около локвата, поне през деня. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Bundy

В езерото имам едно фонтанче и на него киснат 5-6 жаби те доста си хапват, отделно на един найлон съм напълнил водичка и там всички пчели оси и тем подобни пият вода и не се занимават с езерото.

Similar topics (5)

46583

Публикации: 11
Прегледи: 8586

37918

Започната от Slaff


Публикации: 179
Прегледи: 87456

50835

Публикации: 7
Прегледи: 6650

33792

Започната от philander


Публикации: 151
Прегледи: 106727

56042

Започната от skalata131


Публикации: 25
Прегледи: 27574