• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Езерото на Slaff

Започната от Slaff, 23.01.2012 20:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Slaff

23.01.2012 20:56 Last Edit: 21.12.2018 15:52 by Георги
Здравейте на всички
От около 2 дена съм попаднал на този  страхотен форум. Занимавам се с акваристика сигурно от около 15 години може и повече. минах през почти всички риби. И сега според жена ми съм се кротнал изключае факта, че дворът ми в едно село близо до Добрич е целия изкопан в малки и не до там малки езерца, а според нея грозни блата.
Та ако някои има нужда от кои на пролет нека пише или ми се обади. Мога да кажа че родителите ми са страхотни - поръчах ги от Сингапур преди окло 3-4 години и миналото лято експериментирах и към момента имам 300-400 рибета на около 5-6 см.  В момента зимуват в оранжерията в около тон вода и евентуално бих ги пипнал напролет. Имам също така и т.нар. пондна каракуда  -  оранжева и златна /Трябва вече на работят - хвърлят хайвер/.
Поздрави на всички ентусиясти!!!!!

lsimeonov

Slaff, добави и някоя снимка на езерцата и на рибките, ако е възможно!

golfer9699

Slaff, темата изглежда ще бъде доста интересна качи снимки ако е възможно

Slaff

Да мисля да кача снимки но преди това трябва да ги потърся по компютрите в къщи. Сега не стават за снимане. Прочетох преди малко, че размразяването с чук би довело до масово измиране на рибите. Не го оспорвам. Но преди 2 год. се опитах да размразя големия гьол/6м.-4м.-2м дълбочина/ с лост. Отне ми около 1 час за дупка 50/50 и мога да твърдя, че нямах проблеми с рибите т.е. никаква смъртност въпреки , че леда беше около 10-15 см. Може би съм имал късмет, не знам.
Поставил съм задача на сина ми да изнамери снимките и веднага, разбира се с негова помощ ще се опитам да ги кача /нещо съм бос в това отношение/.
Решил съм тази пролет пак да изкарам поколение от сингапурските кои. Ще кача снимки на родителите, а и ще има екземпляри от голямото езеро за махане. Пуснах пролетта около 50 броя 7-10см/излюпени юни 2010/. Уж избирани, но от тях ще си оставя най-много 5, че от дупката в оранжерията излизат нови от май 2011г. Гледам в голямото езеро да няма повече от 70 рибета /е някой са по 35-40 см. Спирам, че почнах нещо да се хваля!!!!
Поздрави на всички!

Асен Евгениев

Цитат на: Slaff - 27.01.2012 11:16
Спирам, че почнах нещо да се хваля!!!!
Че тя темата е точно за това. :-) Ще ни е интересно да покажеш какво си развъдил.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

evgeni enduro

Цитат на: Slaff - 27.01.2012 11:16
Да мисля да кача снимки но преди това трябва да ги потърся по компютрите в къщи. Сега не стават за снимане. Прочетох преди малко, че размразяването с чук би довело до масово измиране на рибите. Не го оспорвам. Но преди 2 год. се опитах да размразя големия гьол/6м.-4м.-2м дълбочина/ с лост. Отне ми около 1 час за дупка 50/50 и мога да твърдя, че нямах проблеми с рибите т.е. никаква смъртност въпреки , че леда беше около 10-15 см. Може би съм имал късмет, не знам.
Поставил съм задача на сина ми да изнамери снимките и веднага, разбира се с негова помощ ще се опитам да ги кача /нещо съм бос в това отношение/.
Решил съм тази пролет пак да изкарам поколение от сингапурските кои. Ще кача снимки на родителите, а и ще има екземпляри от голямото езеро за махане. Пуснах пролетта около 50 броя 7-10см/излюпени юни 2010/. Уж избирани, но от тях ще си оставя най-много 5, че от дупката в оранжерията излизат нови от май 2011г. Гледам в голямото езеро да няма повече от 70 рибета /е някой са по 35-40 см. Спирам, че почнах нещо да се хваля!!!!
Поздрави на всички!

И аз чакам с нетърпение снимковия материал.
Относно разбиването - имал си късмет. Лично аз никога не бих го направил. Детонацията е сходна на тази от бомбичка хвърлена във водата.
Гледал съм как ловят риба с голям чук - бият по камъните в плитките вирчета, и сътресенията зашеметяват мренките, скрити под тях.
Четох някъде и за едни птици (мисля, че бяха пеликани), които по време на ловуване се събират на ята и от голяма височина се спускат във водоемите, точно над пасаж от рибки. По този начин, от  "шльопването" на дебелите им Д-та във водата, рибките които са най-близо до повърхността дават фира!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Slaff

Момчета намерих 10 снимки, но ще кача само някой от тях по- качествените, според мен разбира се. Проблема е, че моят тигър май е изтрил по-новите, но ще търся. Тези са може би от преди 3 години. По принцип в гьола няма как да ги снимам, при пролетното почистване е толкова работа, че  не ми е до снимане. Тези камъни ми е.............. майк...........  Затова реших да лея бетон.
: 28.01.2012г 18:06ч
А защо ги няма снимките??????????? Наново ще опитам?




Ако е станало съм "гений". За първи път  ми е ....... то като другото - не знаеш кое как става!!!

Slaff

В темата "Храна за кои", споменах , че мисля да напиша още нещо. А то е как си избирам кои за мен.
Освен тези които поръчахме с един приятел от Сингапур, всеки път когато минавам през зоомагазини независимо къде и ако нещо ми направи впечатлени го купувам или давам на собственика други /него не го интересува той е търговец/. От магазина в гьола. и там на следващата пролет след моето гледане има два варианта, /ако котките не са помагали/:
1. За мен т.е да му се радвам и най-вече за поколение, от което пак избор но не повече от 40-50 бр най-впечатляващите.
2. За даване,  продаване и т.н.
И нака да не забравяме, че "мнението  било като задника - всеки си го има".  Да поясня - това че на мен не ми харесват не означава, че на друг няма.
Това го правя от 4-5г. и съм събрал добри екземпляри.
А и да попитам нещо - На някой да му се намира женска - платинум. Никъде на мога да намеря а не ми се поръчва отвън.

evgeni enduro

Цитат на: Slaff - 29.01.2012 19:03На някой да му се намира женска - платинум. Никъде на мога да намеря а не ми се поръчва отвън.

Такава ли!?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F1zw16yc.jpg&hash=e9305305d53c8addc2abdaec4bc8d2ca75fe9fa8
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Slaff

ДААААААА.  Момиче ли е? За продаване, даване и каквото кажеш.
: 29.01.2012г 19:07ч
Да сега погладнах по-добри и мисля че и женска. От къде е?

Асен Евгениев

Тези определено ми харесват! *THUMBS UP*

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

evgeni enduro

Цитат на: Slaff - 29.01.2012 19:41
ДААААААА.  Момиче ли е? За продаване, даване и каквото кажеш.
: 29.01.2012г 19:07ч
Да сега погладнах по-добри и мисля че и женска. От къде е?

По-добри или по-добре. Ако има по-хубави,аз също се интересувам. Иначе тази не я знам още какъв пол е-50:50 съм. Тази пролет обаче със сигурност трябва да си проличи. Не я продавам, но мисля, че мога да ти намеря такава ако не полово зряла, то поне на близка възраст.
Посочената по-горе е от Подуенския пазар. Имам и още една, но тя е по-малка:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F15z4iz4.jpg&hash=a84136346057c750d4757f8a487734709391d314


Ако ти харесват, още утре мога да питам за наличност, възраст и цена. Пък пращането - лесно. Само да се позатопли
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Slaff

Това в дланта също е супер. Ако е за даване съм  насреща нищо че е малко. Да попитам само кои от пазара продава подобни екземпляри. Питам защото студентските години изкарах там и познавам почти всички от "по-възрастните" с които деляхме масите до 2002 год. А и ако някой има телефон на кимбайците, ще съм му  благодарен. Още не съм ориентиран из Форума, затова.

evgeni enduro

Цитат на: Slaff - 29.01.2012 20:16
Това в дланта също е супер. Ако е за даване съм  насреща нищо че е малко. Да попитам само кои от пазара продава подобни екземпляри. Питам защото студентските години изкарах там и познавам почти всички от "по-възрастните" с които деляхме масите до 2002 год. А и ако някой има телефон на кимбайците, ще съм му  благодарен. Още не съм ориентиран из Форума, затова.

За да не спамим хубавата тема ти пратих Лично Съобщение
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Slaff

Здравейте отново.
Току що се връщам от селото,където са рибоците. Прегледах тези в оранжерията поколение 2011, другите имат 20-25 см лед . И да се похваля, има страхотни малки екземпляри от златните коита. Обаче как са отслабнали горките, чак ми беше жал и се замислих дали да не хвърля малко храница. Иначе водата явно е била замръзнала леко имаше тънък лед в единия край, но въпреки това те си плуваха макар и лениво. Дояде ме че не взех фото, но утре ще го направя, стига пак да не забравя разбира се. Дано да се задържи още ден два така топло.

Bundy

ЗИмата не се хранят, поне според мен. Нищо им няма ще почакат до март. Приятел ги тъпчеше на студена вода, рибките издуха коремите и измряха. Аз моите не ги пипам, нищо цяла зима. Тази зима покрих езерото с найлон като парник, отгоре сега е затрупано но водата не им е замръзнала и се надявам да оцелеят в тия студове. Каква ще е цената на КОИте колега?

Slaff

Цитат на: Bundy - 06.02.2012 17:31
Каква ще е цената на КОИте колега?
Нека това да е на пролет, като видим кое и как ще оцелее. Живот и зраве да има, но предполагам че цените ще са народни. / пропуснах и късмет, защото нали знаете, че пасажерите на "Титаник" са имали всичко, ама са нямали късмет/.
От коите ще има за продаване, за подаряване......... за всичко.
Поздрави!
: 06.02.2012г 22:10ч
Искам да се извиня, че обещах да снимам дребните, но не можах. Причината е според ме, че понеже са в оранжерия и времето беше в неделя ясно  на снимките повърхността на водата беше като огледало и нищо не стана. Друг път!!!
: 06.02.2012г 22:10ч
Днес при нас т.е. в Добрич започна някакво изложение за цветя. Познайте какво намерих там.
Взех си две розови, две червени и една жълта.

golfer9699

Лилиите са готини аз от тази марка имам Бяла и не лоша.

aquarium.fan

15.02.2012 14:25 #18 Last Edit: 15.02.2012 16:01 by NO CARRIER
МодЕдит NO CARRIER: Правилата са за всички!

Здравей колега,
имам едно излишно кои за замяна, но не знам какъв пол е - ще ти пратя снимки и ако ти хареса ще се договаряме!
0889218879 Любо

Slaff

Опи, здравейте.
Вчера разтопих ледената завивка на гьола. Не беше лесно но се справих. Открих, че зимата ми е създала невероятна пропускливост на водата във водоема/големия гьол/. Открих че съм имал риби за които не подозирах. Готини са.


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F2daf5fs.jpg&hash=00a35607b117428cd8fb7c89a2e51ad1ca3522ad
Е снимките са със някакъв тъп телефон. Иначе вече плуват и търсят нещо за хапване. Само да отбележа, че най-дълбоката ми част е около 2 метра и рибите се виждат.
Най-големите са приблизително колкото ПВС - литър бира./нали това не е реклама/

kostadin_milkotev

Колега  да те питам как размножаваш рибите  понеже по напред четох , че напролет имаш поколения . Интересно ми е избираш ли си родителите или просто в големия водоем който с който свари ? Предишните снимки които си побликувал са съвсем различни. Мисля ,че виждам само една риба която наподобява  на тези от предния пост.

Slaff

Избирам си ги по семейства - едни и същи окраски - може би имам 3 основни вида. И от там всяко от тях в съдове от около 500-600 литра, на топло в оранжерията. Лошото е примерно че миналата година като хвърлиха хайвер след велик ден темп рязко паднаха исе излюпи само малка част от хвърления хайвер. Дори се принудих да вкл нощем нагреватели.
В големия водоем оставям тези които не ми трябват, по млади , ит.н. Купил съм си едни топчета /тези като гъбки за къпане по 40ст. минавам ги пред пералня да се поразвлачат сякаш са ползвани години, навървям ги на един дълъг сезал и ги пускам на повърхността на водоема. /а бе първобитна работа/. Ако тръгнат да хвърлят тези в гьола имат си субстрат.
Миналата пролет видях че още някои са хвърлили хайвер по този начин, но неми се занимаваше. Трябваше да пътувам, артемията беше свършила, малкото останала не ми се люпеше, тъй като другите вече бяха на кълцан тубифекс. Все пак в оранжерията излязоха по-рано с около 3-4 седмици.
На снимките не можах да хвана всички риби. При мен всичко е просто любителско, не се занимавамстабилно с гледането и развъждането. Но при подбора на родителите съм си стриктен.

aquarium.fan

Здравей колега,
беше ме помолил за снимка на бялото кои, пращам ти тук, защото на лични май не мога да прикачам снимки.
Хаха.... май и тук не мога да прикача другите снимки... Ще пробвам пак с другите снимки.

Поздрави!

Slaff

Не мога да повярвам, а сигурно и Вие. Лилиите, които съм постнал по-горе ги засях и сложих в аквариуми с височина около 30 см. Вътре има каракудки около см. и след 3-4 тото листо излиза пъпка, която може би до 2-3 дена ще цъфне.
Ще направя снимки, според мен е невероятно, но факт!!!

xoxi

Цитат на: Slaff - 09.03.2012 20:06
Не мога да повярвам, а сигурно и Вие. Лилиите, които съм постнал по-горе ги засях и сложих в аквариуми с височина около 30 см. Вътре има каракудки около см. и след 3-4 тото листо излиза пъпка, която може би до 2-3 дена ще цъфне.
Ще направя снимки, според мен е невероятно, но факт!!!
Мойте лили след като се разтопи леда също имат листа 4-5 подводни ,твойте поне са на топло а тези са в езерото *YAHOO*

Slaff

10.03.2012 19:55 #25 Last Edit: 14.03.2013 22:02 by evgeni enduro
Ще се опитам да кача обещаните снимки. Днес щракнах няколко от малките. Гребването в дупката беше почти произволно. Рибите са около 6-8 см.


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2Fxe511y.jpg&hash=122d0054e84ec57a284b063c24560cbd0e5caf74
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2F2lbmiif.jpg&hash=35896051866fa381d24cd6e22d01f79ad9629181




И само да вметна бялото кои е вече при мен и се чувства добре!!!
: 10.03.2012г 18:06ч
Чак не мога да повярва че успях да кача снимки.
Леле какъв съм хакер!!!!!!
: 10.03.2012г 18:06ч
И понеже се научих!!!!
Това е водната ми лилия, която успях да уморя /замръзна/ миналата зима. Бях си я взел от немско и колко евро дадох........

: 10.03.2012г 19:07ч



Ама нали кефа  цена нема!!!!

golfer9699

И аз да се наредя на опашката,ако има още от тези разбира се. 

Slaff

Цитат на: golfer9699 - 11.03.2012 09:26
И аз да се наредя на опашката,ако има още от тези разбира се. 
От тези има още няколко / а и още лятото при сортирането уморих 20, без да искам и ме беше много яд/. Дори забелязах, че има екзм. кито както казвате синеят, но освен това има и съвсем леко жълто/златно/ което на слънчева светлина опалесцира страхотно.
В интерес на истината все още са дребни и трябва до поотраснат още за да има гаранции, че окраската ще се запази. Абе те малките жълти човечета са го измислили преди многоооо години, та сега и аз да откривам топлата вода.
Днес мисля да поразчистя в оранжерията и да напълня една вана от 1 тон с вода. Целта ми е да видя дали темп в нея няма да е по висока от тази в дупката в земята. Ясно е че няма да е константна като другата, но поне през деня ще се вдига значително /от сряда добри темп./ и това би им отворило добър апетит.

lsimeonov

Наистина много красиви рибета, браво, адмилации от мен. Наистина ако има напролет повечко и аз ще се абонирам за няколко.

Slaff

18.03.2012 21:17 #29 Last Edit: 14.03.2013 22:04 by evgeni enduro
Здравейте ентусиасти,
Днес реших да извадя една част от рибетата от дупката в оранж. Напълних съд около 700-800 лт. вчера и температурата достигна днес 18градуса. Успях да хвана около 50-тина. Ето само две от кометите ми другите са вътре. Съжалявам че са снимани в буркан ама това имах под ръка. Малките аквариуми за сортиране бяха понатрошени:




А това са жълтите и оранжевите каракудки:

оранжева

жълти, Златни, но май не изпълняват желания

: 18.03.2012г 19:07ч
Е, щях да забравя и няколкото кои:




Искам да се извиня за любителските снимки /на някои ми се вижда мутрата/.
Бяха на бързо и без подготовка!!!
Надявам се да Ви харесат!!! *DRINK* *DRINK* *DRINK*
: 18.03.2012г 19:07ч
Очаквам мнения и препоръки!

lsimeonov

Страхотни са, от коите, като това първото(бяло,червено и черно) и като това от четвъртата снимка на коите(бяло,жълто и черно) ще има ли, би ли споделил и цена и как може да се уредим с токива рибенца, за територията на София. Благодаря и още веднъж, поздравления, рибките са много красиви!

Асен Евгениев

Цитат на: Slaff - 18.03.2012 21:17
Надявам се да Ви харесат
Страхотни рибета, и аз съм на опашката. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

xoxi

Рибките са супер.Аз вече имам няколко *YAHOO* *YAHOO* :whistle:

aquarium.fan

Страхотни са ти рибите Слафф!
Както знаеш и аз съм на опашката за кои, комети и каракуди...
Поздрави!

Slaff

Благодаря за добрите отзиви. С риск да бъда достатъчно "скромен"-а аз си харесвам повечето от тях.
Да вметна, че комети тази година няма да имам, само десетина са ми и ще се надявам да искарам поколение.
Що се отнася до каракудите- пишете ми на ЛС, колко и от кои вид. Там също до известна степен има ограничения - имам не повече от 40-50 рибета.
Ще имам нужда от място за това ще опитам да разкарам част от каракудите. Мисля след седмица две да вадя и от големия гьол родители кои, за хвърляне.
От малките коита следващата седмица ще избера най-едрите/около 50/, ще ги снимам и ще ги пусна за продажба в раздел "Предлагам" - Което от своя страна ме навежда на мисълтаы дали не може в този раздел "Градинското езерце" да има подобен раздел, където ще се предлагат артикули, риби и растения свързани с езерата ни.
Споделете и Вие, какво мислите за идеята??
Останалите коита ще позасиля с храна, че има и дребни на 3-4 см.
Поздрави!

lsimeonov

Аз също съм за, за такава тема в раздела, защото аз лично не следя раздела предлагам, прекалено е общ и не остава време. Тук се направи тема за подаряване, предполагам, че няма да е проблем да се направи такава и за продажби, ще е доста по- лесно, за хора като мен, които си следят само този раздел. Като си готов със снимките, пусни и темата тук, пък ако модераторите решат, ще я стикнат и всички ще я ползват.

NO CARRIER

Здравейте! Съжалявам, че ще ви попаря ентусиазма, но нали с последните промени по правилата целяхме именно намаляване на търговската част и засилване на останалата. Морската тема за момента е изключение, и за сега няма планове да правим още такива.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Slaff

Цитат на: NO CARRIER - 19.03.2012 13:29
Здравейте! Съжалявам, че ще ви попаря ентусиазма, но нали с последните промени по правилата целяхме именно намаляване на търговската част и засилване на останалата. Морската тема за момента е изключение, и за сега няма планове да правим още такива.
Аз лично по никакъв начин не съм бил ентусиазиран. Според мен създавайки раздела за който говорим по никакъв начин не се увеличава търговската част, защото аз ако предлагам или търся нещо, ще го публикувам "горе"/търся/предлагам/ и пак постта е налице.
Колегата и аз имахме предвид, че според нас търсенето и предлагането, трябва да става според интереси!!!!
Но като не става, значи не става, лошо няма. Няма да се караме и бием я!!
Поздрави И благодаря за своевременния отговор!

aquarium.fan

Идеята за търся/презлагам/разменям само за градивски езерца хич не е лоша, аз я подкрепям-ще ми е по-лесно да цъкам в темата, но явно интересуващите се от езерца са малко.Може би поради това, че изискват доста повече усилия и средства за поддържане в добър вид.Пък ние сме си "трудолюбив народ", нали.
Някой знае ли дали в градинските и цветарски форуми има теми за градински езера?

koifish

И ас съм за такъв раздел тука ще ви кажа защо. Значи гледам коита от 96-та година тогава нямаше почти никаква информация, нямаше Гугъл, Джиесеми, нямаше ко този форум и т.н. Много перипети са ми минали през главата. Тука поне който иска след като прочете нещо може да спести купища пари и да избигне всякакви глупости и да се радва на здрави риби без да прави постоянни опити- опит грешка опит успех.Ако се направи раздел тука за езерни риби хората могат да си разменят не само идеи а и растения, риби да си продават да купуват кой каквото иска.

Добре дошъл при нас Slaff браво хубави риби имаш

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Slaff

Цитат на: koifish - 20.03.2012 22:02
Добре дошъл при нас Slaff браво хубави риби имаш
Хубави, ама малки. Поздравления за ентусиазма. От 1996 г. - Браво! Аз по него време се занимавах с дискуси!
Имам едно питане???
При условие че имаш натрупан опит в продължение на 10 години, какъв е прирастта на коите на година???
Знам има много условности, но средно и приблизително????

koifish

Виж снимките които побликувах преди малко при Евгени големите риби са на 10год по-малките на 8.
При положение че при мене има още сняг и лед а колегата Симеонов ги храни вече сам разбираш. Също така ще ти кажа че когато Евгени има малки рибки от пролетта родени при мене още рибите не са започнали да се гонят. Значи ако си на топло място и ги храниш непрекъснато ако имаш голям обем -доста бързо растът. Примерно ако моето езеро беше в Петрич тези риби щяха да са двойно по-голями.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Slaff

Някъде в планината ли са?? Аз примерно съм достатъчно на север, макар че тук климата е достатъчно извратен!!!!
Да видях снимките - съжалявам!
Аз също вече си ги храня, но им липсва ОНЯ апетит, но ще почакам.
След 5 април и аз ще чистя, и евентуално ще извадя и поколение!
Попитах защото при мен ми направи впечатление, че едно от пролетното поколение на 2011. разтеше невероятно и бях принуден да го пусна през есента в големия гьол.
След раздвижването им преди седмица две, си го мернах / познавам всяка една риба там вътре/ и бях впечатлен !!! Според мен минава15 -17см. Може да е някакъв мутант!!!

koifish

значи есента по приницип малките рибки родени същата година дърпът страшно много, последни спират да се хранят, а на следващата пролет първи започват да лапат около месец и полвина преди големите риби, така че нищо чудно да са толкова големи младите риби растът много по-бързо от дъртаняните. Също така различните видове кои растът различно бързо.
Иначе тука надморската височина е 850метра.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

lsimeonov

Нямам много опит, но от Коите които аз купих пролетта, 3 около 20см и 4 по 5-6см, в момента големите доближават според мен 25-30см, а малките учудващо са вече близо 15, а една от тях направо е почти догонила като размер големите. Явно много зависи от условията, аз имам 15 риби на 6-7 кубика вода, като Коите ми са 8 броя и съм на 750м надморска височина, но лед нямам от 3 седмици и температурата на водата от 1,5 е вече 9-10 градуса. При храненето и моите са мудни още и ще се съобразя с Мишо да ги храня на по- голям интервал от време, докато не започнат да са нормално активни. Витамини трябват ли им допълнително сега през този период и какви?

koifish

ей да му се невиди 100метра надморска височина са си 100метра аз вчера ринах сняг докато ми се зави сняг. Можеш в храната да слагаш от тези течните витамини например на сера и т.н. слагаш ва попие в храната чакаш 5-10минути и храниш но още ти е рано. Първо се погрижи за водата и почистването на дъното, изчисти филтрите тръби, помпите. опресни водата включи филтрите на макс а като гледам прогнозата за времето следващата седмица температурата ще ти се покачи с още няколко градус
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Slaff

Имам спешна нужда от помощ. Помолих един колега да пусне обява, вместо мен че тогава нямах право, но никой не се е обадил до сега. Зная, че много от Вас не влизат в раздела търся/ предлагам, затова Пиша в темата си. Моля шефовете да ме извинят, ама е спешно и наложително.
http://aquariumbg.com/forum/tarsya/tarsya-artemiya-39649/

Slaff

Благодаря на отзовалите се!
Намерих!!!

Slaff

11.04.2012 19:41 #48 Last Edit: 14.03.2013 22:05 by evgeni enduro
Здравейте,
Вчера и днес бе голямата офанзива. Понеже нямам бетон поне на 2 год. се налага смяна на найлона. Жертви на зимата нямам /1 не се брой щото си го знаех/, но на котката 6 бр. 2 дори в момента на чистенето. Е ми вече ги прежалих, здраве да е! То животинчето не е виновно - инстинкт!
Започнах смело, но установих, че има много тиня/която може би е помогнала да преживеят тежката зима.
Малко снимки!

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2F14jc0zp.jpg&hash=9e8e34ea3a45323b0b902d1eb91f81a925f9b44f
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F2ql9vl2.jpg&hash=1c10df4ad64b8c4ca87d2819b97296ce1308761e
А този е приятел с тях, и само си играе!!!

: 11.04.2012г 19:07ч
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2Fqx04zs.jpg&hash=70f350c8d90dd952cda207ac4a804a7564741fd1
Това са ми някой момичета!

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F2roizj9.jpg&hash=3b4e9478ec338c24b032b1e11cae509388dcb114
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F2crlw2g.jpg&hash=413b60f86b7eadbf2c5fd976a74bb3072d843759
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F296kfaf.jpg&hash=292826dde6f64cf57e4a2aa6ab1f762542d3c9af
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F11jrzaw.jpg&hash=6c8d39c80d7bb004245bb041ebecc410145309e6
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F6577sl.jpg&hash=990fda5207209faa21e184f1818f690c9504f189
: 11.04.2012г 19:07ч
тези не ги знам какви са!!!!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F6on04h.jpg&hash=28ec8e302e6f84f3b25e52a787bc1be1a2ad75b8
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F2aezgcn.jpg&hash=e5db93e442f3bb7a6b112af33d1bf2f94758d25e
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2Fj8pnxt.jpg&hash=c814ff69504d354d3363252132990150edb1017e
Тази двойка я предложих на колегата хохІ, ако иска да извади!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2Fp14ef.jpg&hash=77a4843fb087ff8f9e18ce25aa80db8e19b68e97
Момата е малко поизкривена, но това е от хайвер. Мъжът е болярин купувал съм го от Търново преди 3 год. едва оцеля при пътуването през върла зима.
Има и още други, но мисля да ги публикувам в друга тема.
Приемам мнения и препоръки за КОЙ с КОЯ! Селекцията ми от миналата година даде сравнително добри ризултати. Тази съм решил друго, но ще видим.......

Асен Евгениев

Цитат на: Slaff - 11.04.2012 19:41
Понеже нямам бетон поне на 2 год. се налага смяна на найлона
И аз трябваше да сменя надупчения найлон, но ми се видя голяма хамалогия, да вадя всички
камъни и после да ги подреждам наново. Затова направо ги бетонирах както са подредени,
като добавих водно стъкло.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

lsimeonov

Slaff, ако има риби за продажба нали ще пишеш и тук в темата ти, че аз пазара не следя, а се интересувам? Хубави риби имаш.

Slaff

Цитат на: lsimeonov - 11.04.2012 20:45
Slaff, ако има риби за продажба нали ще пишеш и тук в темата ти, че аз пазара не следя, а се интересувам? Хубави риби имаш.
Да ще направя тема в пазар, но утре, че бях до сега по доктори /нещо в окото/ и не искам да се застоявам пред компа.
Как светна само, но не ми се нареждаха камъни
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2F2z4z8dd.jpg&hash=5ff52dd29c77914891cd14d80b9070e253ad1a60
тук съм качен на една 8 тонна цистерна
Исках да кажа - изглед от високо
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F25r0ept.jpg&hash=ccb39364134541130a5a0512ab2a4a3445b9aeee

Асен Евгениев

11.04.2012 23:54 #52 Last Edit: 14.03.2013 22:06 by evgeni enduro
Аз съм хвърлил око на тия и се ослушвам.  :-)*DRINK*

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F14jw2le.jpg&hash=11b7d40878d23d2bddc9e62480e12c5f4578af3b  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F2hicsnr.jpg&hash=bd8a8c4e6f7ccddaa6cf286397f25e1a77a081a0  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2Fhvxh1y.jpg&hash=949cbc290673bf45c1b543c21867de46ecc86c1f
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

aquarium.fan

Явно всички са се разработили-само мен ме смързява.Имам планове за ново езеро, но засега си остават само планове.
Поздрави за всички ентусиасти, почистили езерата си навреме!
Приятни празници!

Slaff

Цитат на: aquarium.fan - 12.04.2012 10:42
Явно всички са се разработили-само мен ме смързява.Имам планове за ново езеро, но засега си остават само планове.
Блазе ти. Аз в събота почвам още едно малко 2-3 куб., но плитко. А да не казвам, че имам и поръчка от братовчетка ми за нейната градина. Хубавото е че нейното ще бъде основно за водни лилии, ама май иска и водопад!

aquarium.fan

Е, роднините трябва да се уважават, ще копаш ...
Имам много водна леща, ако искаш ще ти пратя - моите златни и кои здраво я ядат и им слагам всяка седмица за разнообразяване на менюто.
Приятно изкарване на Великден!

koifish

в Момента има перфектна промоция за фолио за басеини в Баухаус 2.38лв за 1кв.м. цената е перфектна като се има предвид че аз съм купувал моето преди 16години за 15лв.квадрата. Който има нужда може да се замисли.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Slaff

Цитат на: koifish - 13.04.2012 10:08
в Момента има перфектна промоция за фолио за басеини в Баухаус 2.38лв за 1кв.м. цената е перфектна като се има предвид че аз съм купувал моето преди 16години за 15лв.квадрата. Който има нужда може да се замисли.
Около нас май няма такъв магазин. Баумакс е в във Варна.
Веднага питане:
На каква ширина е? Дебелина?
Имат ли онлайн пазарене? Ако не,  кои може да ми го купи и изпрати? Плащам си предварително, разбира се?
: 13.04.2012г 17:05ч
Прегледах каталога с промоциите им, ама нищо не видях. При тази цена излиза просто на кантар с найлона които купих. Супер цена. Може ли повече инфо.
Благодаря предварително!

Slaff

Както се казва: Ха честито!!!! От този
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2Fk99k6v.jpg&hash=3119b2c6eed8009b3cfd54b15f216c54be4ebeac
и тази
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F2i2258w.jpg&hash=77f32c01a8ec176f19d2420614851eb160b505cb
това
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F30nemwo.jpg&hash=5d0956f33a1723179fc74def4c100a6d18689191
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F2yju8t3.jpg&hash=7411931e0c0769990ec194b78238fa29cb902c81
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F2jczrxc.jpg&hash=575919baf790f59ac91da2cba3ad5e01fcd3ce2f
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F214pjf8.jpg&hash=d382a5be5ce795243bb6cf869db7844b1e0a1a1b

lsimeonov

Не е ли рано за хайвер още, каква е температурата при теб. Иначе браво, дано и още много да има.

Slaff

Цитат на: lsimeonov - 16.04.2012 22:08
Не е ли рано за хайвер още, каква е температурата при теб.
На въздуха по обяд и до към 15.00 стига до 30-34гр. На водата може би е към 16-19 гр. МВай не съм я поглаждал. Така съм направил че водата допълнително циркулира и се затопя от горещия въздухV Нощем темп. пада, но предвид обема общо от 1 куб. истива бавно, защота пък движението й е минимално/ таймер спира циркулацията/. Такива ти ми работи!!

: 16.04.2012г 23:11ч
А тези
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2F24n17ah.jpg&hash=d3327b5398f42d593554dbc7ea3a8b342fe3ba4d
свършиха това днес
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F358qbgj.jpg&hash=8155e1cc7b1a45b0a963653f303449a901a408e1
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F2qn712o.jpg&hash=12450c0d1b13eb29de15a2e622998cc155c57b3b
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F21kywxj.jpg&hash=c98bcbcc3ca86a0e94cd14bddcc6c062818e84c6
: 17.04.2012г 22:10ч
http://aquariumbg.com/forum/predlagam/prodavam-koi-39574/
Махам тези!
Не са нещо особено, но преди година ми харесваха.

Slaff

Първото хвърляне вече започна да се люпи. Не са проплували но и това ще стане.
Дано артемията да е читава и да мога да ги захраня!

ico

Застраховай се и с микрочервей, така ще имаш лесен и сигурен резервен вариант.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Slaff

А от къде? Вече плуват, мисля че няма за кога!
Нямам и най малкото понятие как се захранва с това! Инфо???

golfer9699

Аз имам моя го съхранявам само в овесени трици,ядки

Slaff

Сега вече намерих и прочетох - явно става бързо и ефикасно. И разбира се следващ въпрос -  Кои може да ми изпрати малко за да започна?

Slaff

Благодаря официално на колегата golfer9699 за бързата реакция, утре ще си взема културата от куриера!
Не се чудете копането и изграждането на езерце става много бързо. Точно за един ден "барабар с лъжата" успях да си направя що годе свястен гьол за подрастващите кои, около 2-3 кубика. Вярно не е достатъчно дълбок за презимуване, но пък е на добра площ. Важното е камъните да са ви под ръка, останалото е по една лопата във всяка ръка и многооооо бира, че организма бързо се дехидратира! Съжалявам че не направих снимки на самия процес, но честно казано не ми остана време дори и да пуша. Скоро ще кача, но на вече готовото ми "произведение".
Поздрави на всички ненормалници като мен!!!

golfer9699

Slaff няма защо до ми благодариш,нали затова сме в този форум да си помагаме кой с каквото може.До копането не лъжа моето езеро го изкопахме трима човека за пет дена,но без бира.Чакаме снимки на езерото и на новото поколение!

Slaff

Новото поколение съм го разредил вече в 5 съда и като гледам още ще трябва.
Без малко снощи да му............. Понеже шишетата с люпеща се артемия са в един от аквариумите в който е голяма част от първото хвърляне, да вземат да се откачат и изсипят вътре. Като видях водата направо ми се ........... Бяха яли даже и неизлюпени яйца на артемия. Ужасна "гмеж" е вътре. Оставих днес да се филтрира здраво само на дунапрен/гъби/, а довечера ще разреждам още и чистя.
А на гьола още през седмицата ще кача!!!

Slaff

Малко от обещаните снимки на новото поколение:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F2czda9.jpg&hash=2c95bdc01c88a85ddb8a88e563cbbac38c00f052
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34q9zqh.jpg&hash=fd46b83a15162e3eae397b746f3926e0c015be3f
Тези са от първото хвърляне, определено растат доста по добре от поколението на сребърния чифт. А ето и тях:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F359wosx.jpg&hash=31fde12e60104328aad1d00cfe11d1e3296f7ee2
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2F2qsnc0n.jpg&hash=b9efd0e242385ea1216a18eaddcbcfe5e7be2457
Някой ще кажат, че са много, други, че са малко, а аз достатъчно. Разредих и напълних още 3-4 аквариума. Май щракнах единия:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2Fibh10y.jpg&hash=106d7a193d6ebe422f0ceee57f664c90086416fc
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2Fqovqle.jpg&hash=a1f40f54e8e6f1ac948c8999d9cc2a0e8b91b511
Доста по добре се чувстват в аквариумите, отколкото както беше миналата година в казани по 400-500 литра. Добре се контролира и храненето и т.н.
Мисля, че до месец ще могат да се сортират освен по размер и по-цвят. Възнамерявам да изхвърля всички "боклуци". макар, че с това ранно сортиране може да се хвърлят и готини риби/покрай сухото ще изгори и мокрото"/. Просто нямам нужните обеми. Дори в казаните където хвърлиха извадих само "топките" и вече съм пуснал друга риба там.
Снимките не са добри, ама толкова си мога!

koifish

Цитат на: Slaff - 24.04.2012 19:06
Тези са от първото хвърляне, определено растат доста по добре от поколението на сребърния чифт. А ето и тях:

Всичко зависи от родителите, на различните видове кои малките растът различно така че това е нормално.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Slaff

01.05.2012 23:24 #71 Last Edit: 14.03.2013 21:23 by evgeni enduro
Ето и малко снимки на гьолче, което се прави за около 7-8 часа за сам човек. Размерите му са прибл.2.80/2.50/0.80 в най дълбоката част в средата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2F2ustut0.jpg&hash=3b990fa0fe16e7ed5cf40928737a6fe6a01754a1
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2F2he9h5c.jpg&hash=a0ffafca152149766b388a2ef9a9c81a706529a5
Върза се с големия по този начин и ще правя мостче, но още не съм го измислил точно как да стане
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2F14ka9ok.jpg&hash=d2a3463f04e692ff505a538620ca9f9cbc4e76c4
Ето и някой от обитателите му:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi50.tinypic.com%2Fn15ehi.jpg&hash=978af895fe3250f2ee4f9438f77273d0e38ab450
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2Fdxflnk.jpg&hash=28073d29b633e2e6ad54aa6ef84fce205622e6ab
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi50.tinypic.com%2Fsymkyg.jpg&hash=f60c68a31d0d59e3540303fbfd3c43d3d6da0b93
Като се има предвид че снощи към 20.00 ги пуснах, мисля че днес се чувстват добре. А това е една чаровна приятелка, която явно бързо е намерила нова къща! Има поне 20 като нея и много много техен хайвер:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2F2prg3fc.jpg&hash=1f11da66d179c512c1a99c8efe1230da9e1a15df

Slaff

Понеже форума е за хвалене - Вече имам екземпляри на по 1.5-2.0 и само какви канибали са нямате представа. Всичкото дребно е "под ножа". Току виждам някоя опашка да мърда в някоя уста - "екозащитниците сигурно ще ме линчуват".
Та като съм започнал с хвалбата - тази годишната селекция е доста по-добра /стига да оцелеят разбира се/. 2011 вече свърши. Останаха екземпляри, които съм обещал на някой колеги, но ги чакам още малко да дръпнат на размер......
От 2012 от сега си личат добри рибета с невероятни червени/все още розовеят/ глави.
Опитвам се да ги храня по 6 пъти на ден /така пише по "дебелите книги"/
Общо взето като майка Тереза съм станал, но съм доволен от постигнатите резултати.

golfer9699

Slaff Явно и при теб действа закона на джунглата.При мен канибализма беше със златните,то не беше сортирване,отделяне на по-големите.С второто люпило го оставих което оцелее.Лично мое мнение по-добре 50 риби.ама да са читави отколкото 100 некадърни. Иначе браво за новото поколение чакаме снимков материал!!!

Slaff

Здравейте,
Днес за първи път изкарах малко от новото поколение навън до момента бяха по аквариумите в къщи. Направо ми изядоха ушите и се скъсах от подмяна на вода. но стига съм писал. Ето първите 350 на размер са около 2 см.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2F2yuk2us.jpg&hash=03bf7c56b8776cc687cba55d3b1e15f30fa1c1b8

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi46.tinypic.com%2F2z83ehj.jpg&hash=28348b8049e1dc326e3e4ea818c9fbf2f9d9dc35
а и само да вметна не личи въобще че съм пипал и вадил риби!!!!

Slaff


Slaff

Някой от езерняците харесва ли тези???
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2F6r1x7a.jpg&hash=5967a232380033a2c85f9d3bcf159c73e6057ed4
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2F2qdzr4w.jpg&hash=3d9656bbe455267072ae8a5272ecad527abe8d75
Върна ми ги един приятел. Гледани са в аквариум!

Асен Евгениев

Цитат на: Slaff - 13.06.2012 14:05
Просто нямам място над 3 хил. са!!!
Трябва да помислиш за износ, в България не можем да ги усвоим. :-) *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slaff

Зная, че е така. Мислил съм го след тазгошишното люпило и получените резултати /поне на такъв размер/. Дори колегата хохІ бе учуден че в такова количество няма и 5 процента с черно.
Само че да започнеш да изнасяш трябва да си се доказал /да притежаваш качество/.

evgeni enduro

Блясъкът по гърбовете им от светкавицата ли е или от окраската?
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Slaff

От окраската е, не от светкавицата! За да потвърдя това - вгледай се по-внимателно и ще видиш че с блясък са само 3 от рибетата.
Някой от тези миналата година е ръснал семенце или хайверче.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi50.tinypic.com%2F35ic7qc.jpg&hash=755b513a10b3a490db9d08261d1ed670d7fc024b

evgeni enduro

А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

xoxi

рибите наистена са супер и тези и мъниците ,найстена още ми е чудно че няма тънми риби сред малките ето и една снимка на slaf като сортира мъниците

рибета са много обещаващи и красиви, на този нразмер си личът окраската на рибите *THUMBS UP*

Slaff

Утре идват малко сингапурци А класа /ама не като мерцедес че е боклук/. Очаквайте снимки!
Дано са добри!!!

Slaff

Е сори ама моите сякаш ще са по-добри.
Малко снимки от мен. Колегата хохІ предполагам че ще качи и той.
Истината е че много малко риби ми харесаха. Май техния клас А е като на мерцедес.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2F4vse3t.jpg&hash=329ec67d9395bef65383743daa82b902fd076a6b
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi46.tinypic.com%2F2aj8gls.jpg&hash=a35252bc430742a4d304c890a249082fe6df7af9
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2F34j6f07.jpg&hash=df47fa5049c25ca9178bef5e9a97dc6f914e61dd
Има и Lonn fin от тези, но аз съм малко скептично настроен към тях - приличат ми на каракуди!!!

Slaff

Още малко снимки да кача, че вчера ми се .......... от работа по тези твари!!!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2Fsnl9c3.jpg&hash=0a8fe631bf7abfef22045123b3773d9caa6252ec
това трябва всичкото да е синьо нали?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2Fofzfrm.jpg&hash=dcc65694dbfa000d9975dbdd6d02307bd928436f
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi47.tinypic.com%2Fftc1e.jpg&hash=8342bfce41464d1b8fb1d4efb0e3548dde4d828f
Но аз лично харесвам най-много тези
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi50.tinypic.com%2F15fivs9.jpg&hash=99c6e2b7812f0b14fffe780ca39a0c8c4a2dc207
Има и такива
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2Fvddog.jpg&hash=085f8e27ff264e40ff0d262d033a698a1f6d93b1
След тежък труд следва малко СПА процедури на едно място
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2Ffkuro1.jpg&hash=788a4e587e307a127db0675fbd86d703b978b5fb
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2Fnpm7iw.jpg&hash=76b9e193c6c9f67e692af312f49daa71c6da5933
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2Fnpm7iw.jpg&hash=76b9e193c6c9f67e692af312f49daa71c6da5933
и маникюр на друго:::
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2F2ihtamr.jpg&hash=73e18fc7b8ab61e04f96ef74e1798c60ef78dc66
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi47.tinypic.com%2F34oam2v.jpg&hash=5b5de547402a6ecd6430e5011bcb71acf82cd5db
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi46.tinypic.com%2Ff4qj9w.jpg&hash=f92121aa393597072e33e077dbd1d159f87d0af9
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi47.tinypic.com%2F2uixldi.jpg&hash=ec3863e0383a15b9ab09a0cf9aa9b29de579a0e5

Slaff

Здравейте,
На 18.08. ще бъда в столицата. От там в немско за кои! Някой нещо???
На ЛС.
Поздрави ан всички .............!?!!!!

Slaff



Водещия на търга е страхотен!
Иначе.........

xoxi

Здравейте колеги,днес помагах на  Slaff  в зазимяването на таз годишното поколение .Голямо гонене icon_axe и *fish падна но резултата си заслужаваше.Това са малка част от тях.

Рибите са страхотни ето и малко снимки от мен че  Slaff  си беше забравил фотото




А ето и част от зимният им дом

Тука правят намотки на олимпииския стадион

*DRINK*

patz

Slaff, само мога да те поздравя и да кажа, че с интерес следя темата! *privet*
От около месец мисля да си направя езерце (2х3 с 1,5м дълбочина), но за съжаление мога едва ли ще го започна (дори и копането) преди края на ноември  :duvar:
Както и да е. Дали някой би могъл да ме посъветва откъде да си взема растения за езерцето от Старозагорско? Дали може да се сложат сега, или едва напролет? А рибоци - златни каракуди - от къде?
Поздрави на всички! *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

xoxi

Колега patz в този форунм има доста хора и с растения и с   риби ,след като нямаш готово езеро е по добре да подготвиш всичко и на пролет мисля че ще има достатъчно обяви за растения и риби от който да се възползваш  *DRINK*

Slaff

Цитат на: patz - 24.10.2012 22:15
Slaff, само мога да те поздравя и да кажа, че с интерес следя темата! *privet*
От около месец мисля да си направя езерце (2х3 с 1,5м дълбочина), но за съжаление мога едва ли ще го започна (дори и копането) преди края на ноември  :duvar:
Както и да е. Дали някой би могъл да ме посъветва откъде да си взема растения за езерцето от Старозагорско? Дали може да се сложат сега, или едва напролет? А рибоци - златни каракуди - от къде?
Поздрави на всички! *THUMBS UP*
лилии мога да ти пратя когато кажеш, че да не ги мисля цяла зима. Но аистина е по добре е изчакаш пролетта.

patz

Slaff и xoxi - благодаря и на двамата!
Изкопаването може и да стане преди зимата, алпинеума и филтъра ще се направят до пролетта.
Тогава ще се разравям за рибоци и растения.
Поздрави! :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

xoxi

Здравейте аз пак ще пиша в темата на колегата Slaff
днес привършихме презимуващите басейни за тазгодишното
поколение на коите на Slaff и той отново си беше забравил фотото
ето какво измаисторихме


тука са малките клас АА




bo


Slaff

Колеги имам спешна нужда от съвет!!!
На горните снимки се виждат двете садки снимани от ХохІ.  Размерите им са приблизително 2м. 80см./1 м. т. е. около 1.6 кубика вода. Та въпроса ми е - По колко риби смятате че могат да презимуват във всяко едно от тях, като съответно техния размер е между 3-5  см.
Очаквам смислени мнения и препоръки!!!
Пропуснах да отбележа, че са с добра аерация макар че за зимата това не е от особено значение!

xoxi

Пак аз пиша тука, ама  колегата емалко разсеен и все си забравя фотото.Малко снимки от днес.
Гладът е по силен от тока


bo

Това артемия майка ли е което им давате ?

Borko7

Кеф ми прави като видя толкова много хубави рибки :)
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Slaff

Цитат на: bo - 08.12.2012 09:53
Това артемия майка ли е което им давате ?
Да пролетта тръгнаха с нея и сега направо полудяват като им пусна. Малко не е рентабилно, но какво да се прави/кефа цена няма/. Предстои зима и трябва да храним в момента добра храна.
Благодаря за добрите отзиви!

Slaff

Здравейте,
Макар, че нящой ще кажат, че не е правилно реших да нахраня вчера и днес рибоците, че са станали като цигулки.
Тепературата на водата е около 8 градуса и прецених, че са гладни е те сами подтвърдиха съмненията ми......





Е като гледам тел. ми не снима като на ХохІ, но .............

свилен стефанов

Здравей не е малко раничко при положение,че към средата на месеца го дават до -15 да паднат температурите.
Стахотни са.Поздрави!!!
От повече глава не боли.

xoxi

Цитат на: свилен стефанов - 03.02.2013 22:19
Здравей не е малко раничко при положение,че към средата на месеца го дават до -15 да паднат температурите.
Стахотни са.Поздрави!!!
Той колегата Slaff не е обеснил ,рибире на са навън а в закрито помещение и затова е такава температурата.И наистена са страхотни   *THUMBS UP*

Slaff

Цитат на: свилен стефанов - 03.02.2013 22:19
Здравей не е малко раничко при положение,че към средата на месеца го дават до -15 да паднат температурите.
Стахотни са.Поздрави!!!
Да наистина не са навън, а в оранжерията. То и там духаше днес, но определено е по топло с около 5 градуса /по висока/ в сравнение с външната.
Мерих и в голямото езеро - там беше 5 градуса, но никой не се показа.......

bo

Колега супер са рибите и моите които взех от теб доста се раздвижиха та да попитам може ли да ги нахраня и аз ?

Асен Евгениев

Моите са в гаража, където стана доста топло, ама още не смея да ги храня.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slaff

Цитат на: bo - 05.02.2013 13:55
Колега супер са рибите и моите които взех от теб доста се раздвижиха та да попитам може ли да ги нахраня и аз ?
Чувал съм тук във форума, че не се хранят при подобна температура. Честно казано - експериментирам за себе си да знам. Но разсъждавайки, смятам следното:
Японците отглеждайки коите след есенното сортиране, ги прибират зимно време......... отглеждат ги през този период в огромни оранжерии........ като хранят непрекъснато /автоматично разбира се/...................... от клиповете не личи да топлят толкова много /може би разчитат на фотосолари - не знам и това не съм го видял/................ зимата при тях е сходна с нашата...........
.... търсят размер, не случайно за около две години ги правят 50-60 см.
От тук би следвало температурата на водата им да не е повече от 8-10 градуса.
Моите макар и дребни и летаргични търсят храна и затова ги храня.
От тук нататък решението си е твое.......

Tonisavo

Цитат на: Slaff - 23.01.2012 20:56
Здравейте на всички
От около 2 дена съм попаднал на този  страхотен форум. Занимавам се с акваристика сигурно от около 15 години може и повече. минах през почти всички риби. И сега според жена ми съм се кротнал изключае факта, че дворът ми в едно село близо до Добрич е целия изкопан в малки и не до там малки езерца, а според нея грозни блата.
Та ако някои има нужда от кои на пролет нека пише или ми се обади. Мога да кажа че родителите ми са страхотни - поръчах ги от Сингапур преди окло 3-4 години и миналото лято експериментирах и към момента имам 300-400 рибета на около 5-6 см.  В момента зимуват в оранжерията в около тон вода и евентуално бих ги пипнал напролет. Имам също така и т.нар. пондна каракуда  -  оранжева и златна /Трябва вече на работят - хвърлят хайвер/.
Поздрави на всички ентусиясти!!!!!
Здравеи колега.Проявявам интерес към рибките занапролет ориентировачни цени нешто пук и с транпорта как ще стане незнам.От Елин Пелин съм.

evgeni enduro

Цитат на: bo - 05.02.2013 13:55
доста се раздвижиха та да попитам може ли да ги нахраня и аз ?

Ето какво намерих по този въпрос:

"Когато има временно затопляне,използване момента за частична подмяна на водата в декоративното езеро.Така ще подобрим физикохимичните параметри на водата.Ако ледът е дебел, правим отвор с помощта на кофа с вряща вода.Тогава е момента да огледаме състоянието и на рибите!А при слънчев тих ден можем да ги подхраним".

и още:
"Използваме всеки топъл зимен ден да допълваме езерото с прясна вода.През такива дни е желателно рибките да се подхранват,въпреки че японският шаран и линът спират да ядат при температура под 6 градуса,а златните рибки под 4 градуса"

Копирал съм информацията от тук:
http://www.ezerniribi.com/category/%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B8/
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

kostadin_milkotev

Стига да имаш желние и рибите да не са се заровили и изпаднали в летаргия , може да се хранят . От полза е за презимуването особено при по слаби риби . Друг е въпроса  , дали зимното хранене оказва влияние на растежа или е  само за да  олесни и помогне преживяването на рибите през зимата . Аз лично храня винаги като видя ,че рибите  са излезнали и плуват . Според мен е от полза особено ако не съм ги хранил месец !

Асен Евгениев

Значи и моите ще блажнат днес. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slaff

Големите и средните /в големия гьол/ днес се раздвижиха и хапнаха добре. Не можах да снимам, че ПАК нямах фото, но утре ще  снимам и кача снимки!!!
: 02.03.2013г 20:08ч
Направих т.е опитах се да кача снимки но нищо не стана. Има ли лимит на качване на снимки?
Ще се опитам да го направя поетапно
: 03.03.2013г 16:04ч
това е снимка на лампата. Интересното е че е японска. А марката би трябвало да е немска????

Бях обещал снимката на някой колеги
: 03.03.2013г 16:04ч
Пролетни снимки от днес.


Тук само зелена вода, храна, но от дълбините започва да се червенее

: 03.03.2013г 17:05ч
Ето какво излезе.... Една част де






Големите не можах да ги хвана в кадър
: 03.03.2013г 17:05ч
Сигурно ще има жертви, но естествения отбор важи при мен с пълна сила


Което оцелее
: 03.03.2013г 17:05ч
А малките в едната садка хапват с пълна сила



В другата не чак толкова

А в третата се бяха скрили, че друго коте дебнеше.....

Асен Евгениев

Цитат на: Slaff - 03.03.2013 18:03
А малките в едната садка хапват с пълна сила


Кипи живот, това изпълва душата с радост. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slaff

Бирата там не е за реклама, забравил съм я че бях седнал на моста!!!

Slaff

http://aquariumbg.com/forum/predlagam/prodavam-koi-45399/
А нещо снимките не ми харесват, но толкова мога.....

xoxi

Една снимка на един бъдещ татако  карасавец от рдителите на слав с вече излюпено поколение


не можах да снимам другите че ми свърши паметта

bo


xoxi

Още един горд татко  :-)


Slaff

Пиша в темата си, за да се опитам да се извиня на хората, които ми писаха през изминалата седмица. На някои отговарях, на други не. Имах малко здравословни проблеми /то все още ги имам/, но ......
Моля пишете ми отново на ЛС...... От другата седмица отново ще пращам....
*SORRY* *SORRY* *SORRY*
Поздрави на всички!!!

patz

Ей, дръж се, няма да се даваш! Оздравявай по-бързо! *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

Slaff

Малко нови придобивки, слабички са но ще ги вдигна.....



Пантовката ми там за да се прецени размера /НА РИБИТЕ/. да вметна 46 номер е.....

Borko7

Хубави рибки, особено тази до пантофката.
Аз пак ще помоля ако имаш снимки на растежа на някои твои риби от няколко см. до големи.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

свилен стефанов

Да са ти живи и здрави новите придобивки.Страхотни са. *THUMBS UP*
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

lerby

Така като ги гледам, ми се иска да ти дойда на гости с кепче в ръка. Шегувам се, пожелавам ти да изкараш хубави поколения от тях.Поздрави!

Slaff

10.06.2013 06:52 #124 Last Edit: 10.06.2013 10:54 by Slaff
Цитат на: Borko7 - 09.06.2013 07:45
Хубави рибки, особено тази до пантофката.
Аз пак ще помоля ако имаш снимки на растежа на някои твои риби от няколко см. до големи.
Виж в тази тема на 6 стр. снимка 10 по ред отгоре нея съм написал, че "тези си харесвам най- много" и ги сравни с тези от обявата продавам. ЩЕ ги познаеш. Между другото, точно за тях имах най-много запитвания и най-много желаещи.....
Днес ще сортирам 100 рибета и ще направя снимки - преди след и т.н. Смятам така да процедирам всеки месец до есента за да видя какво съм научил за culling- га. Ако имам време ще преровя и последната садка и ще направя същата процедура....
Поздрави на всички......благодаря за добрите отзиви за новите....... лошото е че са слабички....
Ето на тази снимка някои от моите по-големи... Не се спират в легена..... размера е сходен, но ........ Пък и теглото им е съвсем различно

: 09.06.2013г 08:08ч
Това бяха в единият водоем:

Малко / 10-15/ по изчистих и останаха:

От другия:

тук махнах само 7-8 и не съм направил снимка след това. бързах да ги пусна ....

: 10.06.2013г 06:06ч
На горната снимка се вижда бистротата на водата - без УВ, постигнато само с растения....

Borko7

Супер! Особено първата селекция много ми харесва.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Slaff

Цитат на: Borko7 - 10.06.2013 08:27
Супер! Особено първата селекция много ми харесва.
Според мен втората ще е по добра. Просто са по9дребни. Ще видим ......

patz

А за продажба ще пускаш ли?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

bo


Slaff

Цитат на: patz - 11.06.2013 16:03
А за продажба ще пускаш ли?
До месец два не, може би след това!!

Slaff

Семената на лотусите бяха с невероятна кълняемост

Тук с лодката ги поразреждам малко.......

patz

Буахахаха! Дай Боже всекиму!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

xoxi

Пак пиша аз в темата на колегата, ама не мога да не похваля колегата с новите придобивки :-P



pla.stenik

Наистина семената бяха със страхотна кълняемост, но всички заминаха неясно къде когато ги пуснах или по точно посях в езерото. Така, че включвай ме в следващата доставка.
Помпата ми дойде от Германия, голямо чудовище е !

Slaff

И при мен тръгнаха страхотно, но се случи същото и мисля, че рибите най-вече спомогнаха за това. Един колега тук в Добрич е внесъл семена на лотус, чух се с него и ще взема.......Има около 3-4 вида, и е пуснал обява в раздел Пазар.....

Slaff

Малко сортиране от днес.....Това са тези които харесаха на Борко7

Махнах тези

Останаха......

: 11.08.2013г 19:07ч
А това са новите придобивки вече позакрепени и ящни......

О тези половината за колегата свилен

И тези хапват вече яко






patz

Е, какво става с обявите за продаване???  :-( Например от тези, които са останали - няма ли да ги пускаш в продаване?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

valiovci

 и щях да избирам . 'ма 'кво стана
:'(

xoxi

И още малко красавци  *CRAZY* от на slaf снимани днес


Slaff

Малко съм ваканция а тук нета е много зле след неделя ще отговоря на всички.... :kreshtja: *SORRY* *SORRY* *SORRY*

xoxi

Малко пораснал красавци от slaff от есенната селекция ,че нещо заспахте бе хора имали езера намали  *dontknow* никой не пише нищо да не ги пресушихте  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2Fo8jvlbl5p%2F19102013910.jpg&hash=828e368529000df98c80499ed2c96b29301c39fd

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fws9faxl5r%2F19102013911.jpg&hash=9270fb445b3741d1655fbf25e5daa020a34c42ae

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.postimg.cc%2Fy96j44aa9%2F19102013912.jpg&hash=e4d6542c3c6ca017116e5adb5955d1565287a2d1

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.postimg.cc%2Firj10f3td%2F19102013913.jpg&hash=ba8ccea33b804cfbeac336ac96a5f1884d18741c

свилен стефанов

Брово Slaff рибоците са страхотни. *THUMBS UP*
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

koifish

Наистина са много хубави рибоците
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

xoxi

 Малко таз годишни бъдещи родители от на слафф
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fi0voc8sb3%2FPicture_034.jpg&hash=92782dc50e4f4c2a399c6499b3dab8b4d5fe2570

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fmbac7txe7%2FPicture_035.jpg&hash=d96017a7d7483c4a235a63687ac7816521f80408

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.postimg.cc%2Fhnbw41nop%2FPicture_041.jpg&hash=7814c7f2971c1871629b3bc9cb924c4d9ea1ed99

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.postimg.cc%2Fxo4hh0lk9%2FPicture_042.jpg&hash=e7f3d77a712af2ce99e59a98adfb747b096e4c11

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs30.postimg.cc%2Fuet4xshup%2FPicture_052.jpg&hash=39a6e806b66c3371cc081ba3eb63f4d538f4317f

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs30.postimg.cc%2F6y19z0w9t%2FPicture_056.jpg&hash=105476ea5f93960d6715cdd11bd1af256476f3e7

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs30.postimg.cc%2Fkszkhhqox%2FPicture_057.jpg&hash=d4e9659778c0f20064e83ca434b9d4e0c83b442b

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2Fx75v9e9od%2FPicture_059.jpg&hash=d1f467ae9efe9cb5ee2067d5ba8ef1309c1c240c

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2Fwix0qgayl%2FPicture_062.jpg&hash=d19724f6a15ba5502de9cf9f8b1737648dc87c65
и други
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2Fc024ldx19%2FPicture_065.jpg&hash=92dc8ac47695ba20c810100a54e07132fe6d1ae9


Публикациите са слети: 13.04.2014 20:53

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Feoovkldu3%2FPicture_073.jpg&hash=0ab7a662a4d5700d31cdba724dfe434a25350089 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2F4l05ofx3f%2FPicture_074.jpg&hash=8ea1c68fb59b583b1b102b8322ddf894c15e8edc

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fetsmu9l57%2FPicture_076.jpg&hash=a40c63efdbb85e4fbf6315905c6c86a089cd3ff9 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2F4v7o7sbpn%2FPicture_077.jpg&hash=bf10c996fad672f2a442a7fa6afdec35fc467142

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2F6kgrfurez%2FPicture_079.jpg&hash=646584427402452fb67ae1bd7abcb655a583e018 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2F5jgiqqaff%2FPicture_082.jpg&hash=4cc64ddeafb3c535147844d04fa8584f3e2ca807

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fytn13sx1n%2FPicture_084.jpg&hash=13516575a63e05e5eaa636b297d3660a63b166de https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fuvzreea8b%2FPicture_087.jpg&hash=3475f0027beff7d1d55c1a32fb565b7aa011479f

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2F3nybtbayz%2FPicture_088.jpg&hash=5da7c9e114453236b97993dbac57af6c5529b459 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fd4o4zxutn%2FPicture_090.jpg&hash=c3d467cc51ab84d3939a5b94892dfbf30ba171ba

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Frsz1b0v9n%2FPicture_094.jpg&hash=b0d51c94d3da17cf5e084bba2fd75aefef75d1d9 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Ffgw4xj7ez%2FPicture_095.jpg&hash=133bf89ad7197016f57ba9295d33867b8eeb2823

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fod6x1gy17%2FPicture_096.jpg&hash=ede48caddb212beaba00ad510aea0bc5a08c61a8 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fdnt897m8b%2FPicture_097.jpg&hash=59fbe10ce5d51279727832985acae4f3abd69a35

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2F8wxy4xirv%2FPicture_099.jpg&hash=784ef62cc701da57f1fd82c7568a6d91fa647dda https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fxz0hhrp6z%2FPicture_101.jpg&hash=5618ed1e0e2f57b9ac76079c13bf7f957c24f1cf

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fxc665zhor%2FPicture_103.jpg&hash=1a685bf6b5b6e2d5fac6e1639eb6048c4fa447da https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fc6cdbe6vf%2FPicture_105.jpg&hash=0575bb7ffe093c4baeae80632d9e988ac06b3463

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2F8lghs62bv%2FPicture_108.jpg&hash=0e75be6e3b131a3415e0c277599b791513d12f4a https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fwezqx466j%2FPicture_109.jpg&hash=d91c0bda5c609ae68b1224b0449f9470b4c266d8

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fpd1tax2kr%2FPicture_112.jpg&hash=adc358ef9c554686a3c8ee8a20a5ba0b84fc553e https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fhzmfbyiiz%2FPicture_113.jpg&hash=e8711f9306003adf26cf96de98655e9cdb29b91d

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fksfmvzivf%2FPicture_115.jpg&hash=940b5573cd730bb106490da03289db1d0df10ded https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fry7dyfryj%2FPicture_119.jpg&hash=87f335d4c6b21322ab11503f8de449c6820da9fe



Публикациите са слети: 13.04.2014 21:02


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.cc%2Fv9618lz0t%2FPicture_064.jpg&hash=5c65147fd6a85b5f0a61272d8f445b8e3ca4afb5

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.cc%2F4pdg6gyh9%2FPicture_066.jpg&hash=359ad4413261a96816c971448bfebedf5597bd23

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.cc%2Fum74j324t%2FPicture_070.jpg&hash=a0d28655f0885b6a672f61273268ab6e48abbd83

dimitariv_iv

Каква красота .....
Мусомища, гр.Гоце Делчев

Borko7

Браво! Задобрявате със селекцията. Някои риби са страхотни.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

pla.stenik

Кои кои да гледам !  *bg*

Slaff

Цитат на: pla.stenik - 04.06.2014 16:21
Кои кои да гледам !  *bg*
Българска аквариумна енциклопедия - Форум - Начало - Пазар - Езерен пазар - Продавам кои
:-D :-D :-D

Slaff

 Здравейте,
Опитвам да кача снимки на селекцията си от миналото лято, но нещо не ми се получава. Довечера ще опитам пак.
Въпрос и към модераторите:
В раздел пазар трябва ли да създавам нова тема или може да качвам снимки и да актуализирам моя стара. Нещо не постигам нужния ми резултат.
Поздрави!!!

NO CARRIER

Здравей!

Ако ще продаваш същите неща, по-добре актуализирай старата тема. Пиши в нея и ще я оправим.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

фери

здравеите,вьпрос кьм slaf,искам такова жьлто кои,като от пьрвата снимка побликувана от xoxsi по горе от миналата година в добьр размер,благодаря предварително.

Slaff

Цитат на: фери - 06.03.2015 21:46
здравеите,вьпрос кьм slaf,искам такова жьлто кои,като от пьрвата снимка побликувана от xoxsi по горе от миналата година в добьр размер,благодаря предварително.
Сега  в края на април като изпразвам големия гьол, ако са останали и оцелели ще имаш. То едното е пеперуда. От края на лятото не съм го мяркал и не знам дали котките не са го "ошетали". Ще имам и доста други, трябва да има около 60-70 риби. Половината от които клас А.
Успях да актуализирам обявата си в пазар. Малко "бабешката" но се справих. Дано модераторите не ми се карат за начина..... :-) :-) :-)
Поздрави!!!

фери

благпдаря,ще чакам с нетьрение,от кога си тьрся лимонено жьлто кои.и аз имам около 40 броя от миналата пролет,чакам ошт малко да избера и някоя от тях,но нямям тьрпение да чакам да растат.





Slaff

Навън разтежа е доста по-бърз. Затопли ли се още малко и да се изравнят темп на водите ги пускай навън. Ще се изненадаш колко бързо ще дръпнат на размер.

Slaff

Цитат на: фери - 06.03.2015 21:46
здравеите,вьпрос кьм slaf,искам такова жьлто кои,като от пьрвата снимка побликувана от xoxsi по горе от миналата година в добьр размер,благодаря предварително.
Съжалявам но няма останало жълто. От три нито едно - естествен отбор. Котките са се облажили.
Ние вече започнахме:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2Fazmlrsyt9%2FP1110098.jpg&hash=e48ddc6cadd0dd1bb688c179a2bd88dfb88a8585
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.cc%2Fu06oul4pz%2FP1110101.jpg&hash=76e2bbec878298949fb174f840b8a268aa07625e
Част от рибите в началото, в бистра вода:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs15.postimg.cc%2Ft427hmunv%2FP1110104.jpg&hash=d0b5608f69796bcdb1820a4769e50cba50f859d6
А ето и най-доброто според мен де:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.cc%2Fnx8v9vv95%2FP1110170.jpg&hash=4cb5abcfa86b57ec8cfdc92aa9eee06e9f83ab01
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2Fb48mnvmw7%2FP1110174.jpg&hash=c34de31444175e3ec59be8566bab0c6a2aacc569
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.cc%2Frttnkg17x%2FP1110183.jpg&hash=fcd7208d5d2577699c45db08ab4ae87c9639f644
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2Fumh291nzb%2FP1110196.jpg&hash=ffeb5bf1a70c616e97a5292a4d8c142498746d49


Публикациите са слети: 08.04.2015 20:55

ПРодължавам:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2For1ljvmtb%2FP1110203.jpg&hash=4e7d9859892f9f791cb7c6bdad5f39f796260747

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.cc%2Fwfvjivvn5%2FP1110209.jpg&hash=57dea1fee44c0209fb8049f472623bcd5bf1fdd5

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs7.postimg.cc%2Fcbze1dvrv%2FP1110214.jpg&hash=27b77f5bf8836c217614036047190763e6e30c13

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2Fj7buwbdt3%2FP1110218.jpg&hash=4b7f160f5a997c0395b6b5d65cb77a8386ef7263

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs11.postimg.cc%2Fu1a8g771f%2FP1110220.jpg&hash=f3f65f449190c8cd035ea345309d5d290fecb241

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.cc%2Fimd1844cd%2FP1110244.jpg&hash=15eb0d16d0f99fea8550bcca5317d1895edadb51

Slaff

Цитат на: фери - 08.04.2015 21:21
здрасти,а тези от сниманите пише продьлжавам за продаване ли са?с какьв размер са и каква цена евентоално.благодаря.чистите ли вече езерата?
Даже ги и изчистихме и сега чакаме поколение..........
"Продължавам" беше защото не бях сигурен дали ще се качат вс. снимки от публикацията ми.....
Но все пак пиши на ЛС.
Поздрави!!!

фери

Езерото ти с наилон ли е?в момента има ограничено количество фолио 0,5мм  на  цена около3 лв на квадрат,6 метра ширина.

Публикациите са слети: 08.04.2015 21:47

не съм писал до сега на лични,не знам как става но моят тел.0878655623

Slaff

Цитат на: фери - 08.04.2015 21:44
Езерото ти с наилон ли е?в момента има ограничено количество фолио 0,5мм  на  цена около3 лв на квадрат,6 метра ширина.
Да с найлон. Супер но 6 метра на ширина не ми стига с малко. 8 трябва, но моето гьлче така се е "закамило", че нямам никакви загуби на вода. Вече е на около 5-6 ако не и 7 години.

фери

фолиото по принцип може да се лепи във всякякви размери

Slaff

Цитат на: фери - 08.04.2015 21:59
фолиото по принцип може да се лепи във всякякви размери
Истината е че чакам един приятел да реши какво да прави с гумираното си форио дебелина 2 мм с размер 6 на 12 м и дълбочина 1.80 /бивш басейн/ и после це копая още многоооооооо..........

фери

много добре,писах ти на ЛС.

Slaff

08.04.2015 23:00 #161 Last Edit: 09.04.2015 08:16 by Slaff
№108
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.cc%2Ftnilkwhk5%2FP1110108.jpg&hash=2c46cf2ded7090365abd6f82f081d5d4c7e34a6e
около 50 см, пол: мъж
№121
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2Fp5fnne947%2FP1110121.jpg&hash=e6b760b60da8f77fd19eb76d82287c4da1b9b0f8
около 40 см, пол: мъж
№131
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs21.postimg.cc%2Fq8myetqo7%2FP1110131.jpg&hash=9cab86138153a8490fc8267df9aa3517e986e316
около 40 см, пол: мъж
№138
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs7.postimg.cc%2Fuox9r8p3v%2FP1110138.jpg&hash=b4c23f43d4ea7df0775e21f570abdf216a2b777d
около 35-40 см, пол: жена



Публикациите са слети: 09.04.2015 08:16

№142
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.postimg.cc%2Fvxfygn95t%2FP1110142.jpg&hash=b1f4e4234669d4d31a8eb15e7acc2e6880f18300
25-30 см, жена
№148
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs15.postimg.cc%2Fhmprauwmz%2FP1110148.jpg&hash=8922d5b2399594f46dafb3c8d5823eb62f5373cc
25 см, мъж
№152
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.cc%2Fwe705lfct%2FP1110152.jpg&hash=cb81e1d9065d9d8beac1e2803542ae79657afaf6
25 см, мъж
№157
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs16.postimg.cc%2Felkpfvlnp%2FP1110157.jpg&hash=e246f7e23d86693be1976943ee62c711b8c4bce7
30-35 см, жена
№158
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.postimg.cc%2Fmiwpb05r5%2FP1110158.jpg&hash=254fc09730c63de44ccad063a0d8d784a9b7e758
35 см, мъж
№165
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.cc%2F83mlhqnkf%2FP1110165.jpg&hash=22a6524ed0fcb5e906e53572ba6bf5369f281617
30 см, неустановен
№169
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.cc%2Fkb5mj0rmt%2FP1110169.jpg&hash=7bc269522339678a06b1262b3703ef06b8fea7bf
20 см, младеж

Slaff

здравейте,
Не съм писал в темата си отдавна.
Това са риби от късна есен.



Публикациите са слети: 04.02.2017 21:00



https://s23.postimg.cc/x6f0g6vgr/20161015_170149.jpg

https://s23.postimg.cc/je0lkk4p7/20161015_170151.jpg

https://s23.postimg.cc/tpcyd7wej/20161015_170154.jpg









https://s23.postimg.cc/j7neodozv/20161015_170702.jpg

https://s23.postimg.cc/64rs53yrv/20161015_170705.jpg

https://s23.postimg.cc/661pyj0ln/20161015_170708.jpg







https://s23.postimg.cc/gl7w7fxsb/20161015_171444.jpg

https://s23.postimg.cc/6cff1m9qj/20161015_171447.jpg

https://s23.postimg.cc/3jqsvbyrv/20161015_171639.jpg


screengrab

stefata24

Много са красиви !*THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*

Slaff

Това остава за мен:
https://s16.postimg.cc/7wzd394ph/pjimage_9.jpg

https://s16.postimg.cc/4end6v3th/pjimage_10.jpg
И дяволите:

https://s7.postimg.cc/y0gk954ij/pjimage_11.jpg

Slaff

Здравейте,
Не съм писал от много време, но се надявам да бъда извинен. Ето защо.
https://i.postimg.cc/RVpkZy6n/IMG-20180621-185906.jpg


Публикациите са слети: 12.12.2018г 20:08ч


https://i.postimg.cc/hP08BQjC/IMG-20180519-133007.jpg

https://i.postimg.cc/66rnr4d9/IMG-20180519-132941.jpg



https://i.postimg.cc/25xNdw8Q/IMG-20180621-200205.jpg




Публикациите са слети: 12.12.2018г 20:08ч






https://i.postimg.cc/434HQWQZ/IMG-20180623-111759.jpg

https://i.postimg.cc/Hxcx6RcG/IMG-20180623-125402.jpg


Публикациите са слети: 12.12.2018г 20:08ч








https://i.postimg.cc/NFZRNRfD/IMG-20180623-155012.jpg


Публикациите са слети: 12.12.2018 20:16

И започва едно пускане.......








MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Slaff

Даже и целуване....










https://i.postimg.cc/CLswFSbM/IMG-20180623-162035.jpg

https://i.postimg.cc/0yN1Pm8Z/IMG-20180623-162246.jpg

https://i.postimg.cc/Bv1ynBR5/IMG-20180623-162250.jpg


Публикациите са слети: 12.12.2018 20:26

Има и още, но смятам да направя като Педя човек, лакът брада....

jabeto

Хубаво езеро си направил поздравления!Обаче на кея дето си направил му пусни греди по диагонал в ъгъла над водата.Хем няма да провисне,хем няма да цамбурнеш при рибите *DRINK*

Slaff

Мислих си го. Но гредите му са 10/10 и издържа два хипопотама от по 110-120 кила.
Може на пролет като го изпразня да пусна две гредички. Сега е много пълно.

Публикациите са слети: 13.12.2018г 11:11ч







Публикациите са слети: 13.12.2018г 11:11ч



Публикациите са слети: 13.12.2018 11:50




dimitariv_iv

Браво , уникално.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

Lightning_boy

Адмирации колега!  *bg* Дано повечко хора пускат темички за езерца.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Didooo

 *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* браво уникално е станало езерцето
Око за око, зъб за кюфте

PVV

Много добро се е получило. Кейчето много ми харесва. На мен ми се налага на няколко пъти да прехвърлям греди през бреговете и да лазя по тях за да извърша дейности по почистването. Ти си си решил въпроса кардинално. Хем красиво, хем практично. *BRAVO* Може ли да дадеш повече инфо за дънните сифони/ модел, откъде ги взе, цена/

Slaff

23.12.2018 08:02 #174 Last Edit: 24.12.2018 12:05 by Slaff
Благодаря за добрите отзиви. Що се отнася до кея, това е бивш мост, който ми беше жал да разглобя и го използвах директно, е направих му стойката разбира се. Даже през лятото- лежиш си на него с бира и когато ти стане много жега и изпиеш 🍺 просто се завърташ и се разхлаждаш и външно. Това му беше тайната идея.
Сифоните- кашоните са някъде прибрани, ще ги снимам тези дни , на ф 110 са. Поръчка са отвън, тъй като поради цената не ги поддържат в наличност. Прости, но от много добро ПВС-35 евро за бр.









Публикациите са слети: 24.12.2018 12:05

Ето сифоните


https://i.postimg.cc/dt2x17Yj/IMG-20181224-110604497-BURST001.jpg

Slaff

Честита Нова година!
https://i.postimg.cc/hPxxvW8w/IMG-20190101-161417433-BURST003.jpg

PVV

За много години! Нека да е благодатна 2019 г. за семействата и езерата ни. Благодаря за инфото за сифоните. Като разбутам моето езеро ще гледам да сложа и аз нещо подобно.

Slaff




Това с монтажа на сифона и полагане на геотекстила отнема 45 минути. Даже ръмеше. На приятел.

xoxi

Кога сварихте го сложихте  :-D :-D

Slaff

Снощи. В 17.40 почнахме. В 18.25 си бях в къщи.  На прожектори. С тази мембрана се работи много бързо!

Similar topics (5)

56042

Започната от skalata131


Публикации: 25
Прегледи: 27305

45996

Публикации: 35
Прегледи: 13925

53175

Започната от фери


Публикации: 121
Прегледи: 56265

49829

Публикации: 20
Прегледи: 8397

42063

Публикации: 0
Прегледи: 2303