• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 10:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Езерото на Slaff

Започната от Slaff, 23.01.2012 20:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Моите са в гаража, където стана доста топло, ама още не смея да ги храня.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slaff

Цитат на: bo - 05.02.2013 13:55
Колега супер са рибите и моите които взех от теб доста се раздвижиха та да попитам може ли да ги нахраня и аз ?
Чувал съм тук във форума, че не се хранят при подобна температура. Честно казано - експериментирам за себе си да знам. Но разсъждавайки, смятам следното:
Японците отглеждайки коите след есенното сортиране, ги прибират зимно време......... отглеждат ги през този период в огромни оранжерии........ като хранят непрекъснато /автоматично разбира се/...................... от клиповете не личи да топлят толкова много /може би разчитат на фотосолари - не знам и това не съм го видял/................ зимата при тях е сходна с нашата...........
.... търсят размер, не случайно за около две години ги правят 50-60 см.
От тук би следвало температурата на водата им да не е повече от 8-10 градуса.
Моите макар и дребни и летаргични търсят храна и затова ги храня.
От тук нататък решението си е твое.......

Tonisavo

Цитат на: Slaff - 23.01.2012 20:56
Здравейте на всички
От около 2 дена съм попаднал на този  страхотен форум. Занимавам се с акваристика сигурно от около 15 години може и повече. минах през почти всички риби. И сега според жена ми съм се кротнал изключае факта, че дворът ми в едно село близо до Добрич е целия изкопан в малки и не до там малки езерца, а според нея грозни блата.
Та ако някои има нужда от кои на пролет нека пише или ми се обади. Мога да кажа че родителите ми са страхотни - поръчах ги от Сингапур преди окло 3-4 години и миналото лято експериментирах и към момента имам 300-400 рибета на около 5-6 см.  В момента зимуват в оранжерията в около тон вода и евентуално бих ги пипнал напролет. Имам също така и т.нар. пондна каракуда  -  оранжева и златна /Трябва вече на работят - хвърлят хайвер/.
Поздрави на всички ентусиясти!!!!!
Здравеи колега.Проявявам интерес към рибките занапролет ориентировачни цени нешто пук и с транпорта как ще стане незнам.От Елин Пелин съм.

evgeni enduro

Цитат на: bo - 05.02.2013 13:55
доста се раздвижиха та да попитам може ли да ги нахраня и аз ?

Ето какво намерих по този въпрос:

"Когато има временно затопляне,използване момента за частична подмяна на водата в декоративното езеро.Така ще подобрим физикохимичните параметри на водата.Ако ледът е дебел, правим отвор с помощта на кофа с вряща вода.Тогава е момента да огледаме състоянието и на рибите!А при слънчев тих ден можем да ги подхраним".

и още:
"Използваме всеки топъл зимен ден да допълваме езерото с прясна вода.През такива дни е желателно рибките да се подхранват,въпреки че японският шаран и линът спират да ядат при температура под 6 градуса,а златните рибки под 4 градуса"

Копирал съм информацията от тук:
http://www.ezerniribi.com/category/%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B8/
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

kostadin_milkotev

Стига да имаш желние и рибите да не са се заровили и изпаднали в летаргия , може да се хранят . От полза е за презимуването особено при по слаби риби . Друг е въпроса  , дали зимното хранене оказва влияние на растежа или е  само за да  олесни и помогне преживяването на рибите през зимата . Аз лично храня винаги като видя ,че рибите  са излезнали и плуват . Според мен е от полза особено ако не съм ги хранил месец !

Асен Евгениев

Значи и моите ще блажнат днес. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slaff

Големите и средните /в големия гьол/ днес се раздвижиха и хапнаха добре. Не можах да снимам, че ПАК нямах фото, но утре ще  снимам и кача снимки!!!
: 02.03.2013г 20:08ч
Направих т.е опитах се да кача снимки но нищо не стана. Има ли лимит на качване на снимки?
Ще се опитам да го направя поетапно
: 03.03.2013г 16:04ч
това е снимка на лампата. Интересното е че е японска. А марката би трябвало да е немска????

Бях обещал снимката на някой колеги
: 03.03.2013г 16:04ч
Пролетни снимки от днес.


Тук само зелена вода, храна, но от дълбините започва да се червенее

: 03.03.2013г 17:05ч
Ето какво излезе.... Една част де






Големите не можах да ги хвана в кадър
: 03.03.2013г 17:05ч
Сигурно ще има жертви, но естествения отбор важи при мен с пълна сила


Което оцелее
: 03.03.2013г 17:05ч
А малките в едната садка хапват с пълна сила



В другата не чак толкова

А в третата се бяха скрили, че друго коте дебнеше.....

Асен Евгениев

Цитат на: Slaff - 03.03.2013 18:03
А малките в едната садка хапват с пълна сила


Кипи живот, това изпълва душата с радост. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slaff

Бирата там не е за реклама, забравил съм я че бях седнал на моста!!!

Slaff

http://aquariumbg.com/forum/predlagam/prodavam-koi-45399/
А нещо снимките не ми харесват, но толкова мога.....

xoxi

Една снимка на един бъдещ татако  карасавец от рдителите на слав с вече излюпено поколение


не можах да снимам другите че ми свърши паметта

bo


xoxi

Още един горд татко  :-)


Slaff

Пиша в темата си, за да се опитам да се извиня на хората, които ми писаха през изминалата седмица. На някои отговарях, на други не. Имах малко здравословни проблеми /то все още ги имам/, но ......
Моля пишете ми отново на ЛС...... От другата седмица отново ще пращам....
*SORRY* *SORRY* *SORRY*
Поздрави на всички!!!

patz

Ей, дръж се, няма да се даваш! Оздравявай по-бързо! *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

Similar topics (5)

56042

Започната от skalata131


Публикации: 25
Прегледи: 27513

45996

Публикации: 35
Прегледи: 14090

53175

Започната от фери


Публикации: 121
Прегледи: 56616

49829

Публикации: 20
Прегледи: 8497

42063

Публикации: 0
Прегледи: 2316