• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Грижи за градинското езерце през зимата

Започната от SERA, 22.11.2007 23:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bigbeer

Мисля, че бях споменал.. ако езерцето е покрито - 90% е сигурно, че няма да замръзне..

*забележка: - циркулацията на водата е непрекъсната в моят случей.. имам течаща вода

koyota

Цитат на: akvaristat - 08.08.2008 00:29
Аз имам въпрос: Ясно е как оцеляват златните и КОИ-те през зимата, а как оцелява водната лилия?

Как я съхранявате, когато езерото замръзне!?!

А при мен поне до сега сам процедирал така,есенно време след като изгният листата я изваждам от съдат в който е била и я заравям на около 50-60см. дълбочина в земята и я покривам само с пръст.Но тази година най-вероятно ще оставя една част в езерцето и ще го опаковам да видя какво ще стане до догодина :-D

MeTogu

Цитат на: SERA - 22.11.2007 23:16
Грижи за градинското езерце през зимата
Не трябва да използвате затоплящи уреди, защото ще разрушат предпазният слой лед и езерцето може да замръзне напълно през по студените периоди.

Цитат на: SERA - 13.08.2007 22:16
Разпространеният шаран е устойчив вид, такъв вид е и Кои. Кои трябва да се отглеждат в 2 до 4 галона (7,57 до 15.15 л.) вода за рибка. Тъй като Кои са студеноводни, се препоръчва дълбочината на езерцето в по-топли райони на света да е минимум 1 метър. В райони със сурова зима се препоръчва дълбочина от минимум 1.5 метра (4 ½ фута), за да не може да замръзне. Добра идея е също откритото пространство да има аерация и нагревател.


Ей това не го схванах нещо.Ако пусна 2 300 W нагреватели и има вероятност да замръзне цялото езеро,а ако не се затопля от нищо няма да замръзне. :-|
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

bastuna

Можеш спокойно да си оставяш в.лилия да си презимува под леда.koyota в Равда май стават две езерца .моето също е там имаме челен опит така да се каже  *THUMBS UP*
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

dok70

Езерцето ми е още проектоезерце :-[, обаче водна лилия си имам
в една локва. Понеже се опасявам, че ще измръзне, вече две зими
презимува успешно в кофа с вода в мазето. Част от листата даже
са извън кофата т.е. без вода. Като пукне пролет отново в локвата.
Май вече и е време да я зазимя.
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

bastuna

По принцип ако се зазимява в.лилия то това става в суха среда -най-обикновена пръст .ако е на двора се закопава в 50 см дупка /дълбочина/ ако е в маза пълни се кофа с пръст.
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

kratun

Аз мисля, че не би трябвало да има проблем, ако се остави водната лилия да презимува на открито във водата. Ето ви цяло блато с водни лилии, даже е резерват, но никой не ги вади през зимата.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi155.photobucket.com%2Falbums%2Fs320%2Fkratun%2FDSC_0588.jpg&hash=cca4cb8ebe329afa1cdbeec41d1f93cad00f7ef7

Още повече, че все пак сте близо до морето.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

bastuna

Това твоето езеро ли е или на комшията, или иначе казано туй от собствен опит ли го знаеш или от *емперични* наблюдения .
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

ivailokamenov

здравейте на всички радвам се че се появи такава тема!Значи става вапрос за това аматиорско изпълнение!Миналата година нямах рибоци и зимата го точих тази година пролетта си купих 3 кои и сега се чудя дали да ги слагам в аквариум докато още могат да се поберат в него разбира се или да разчитам на дълбоката част на езерото където е 1 м. дълбочина!проблеми според мен ще срещна с водопада и с по плитките части на езерото които са общо 3 едната е 35см. другата е 70 см. и наи дълбокото 100см!Като водопада пада в наи плитката част!Има също така помпа с дебит 5800л. на час и външен филтър сера T25 с UV който е заровен в земята до капака!Ако някои се е сблусквал с подобна дилема няма да откажа да приема мнението му!Пък може и аз да съм полезен на някои с някои съвет
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FPq3DsuS.jpg&hash=1e73c8db4ac353db0c3aa27440a600f4bfd266bb

kratun

Bastuna, това е блатото в с.Малък Преславец. Мисля, че споменах нещо за резерват по-горе. Наблюденията ми са туристически.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

MeTogu

Според мен не е нужно да ги прибираш би трябвало да се климатизират,но на всяка цена трябва да спреш и прибереш оборудването.Или най малкото прибети филтрирашия материал в една кофа испазни съда и го остави така.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ivailokamenov

Така смятам и аз за филтъра че трябва да го прибера но помпата трябва да работи за да може да движи водната повърхност@Даже смятам и водопадчето да спра и да удължа маркуча и да го сложа дирекно в езерото!въпроса е дали ще  замръзне!Като прочетох ваши разисквания тука и ми се вийжда удачен варианта да завия езерото с някакъв наелон отгоре а отдолу всичко да си е нормално, като за всеки случаи съм поръчал на Живко да сглоби едно аквариумче и да ме спаси при евентуални издънки!Благодаря за мнението!А за другото на л.с.

bastuna

Значи става вапрос за това аматиорско изпълнение

Въобще не ти е любителско изпълнението на езерото.Само му трябват малко вод.растания.През зимата неменуемо част от повърхноста ще замръзне ,ако оставиш помпата да циркулира ще навредиш на коите
тъй като няма да се образува естесвена разлика в температурите при различните водни нива ,ако помпата върти водата ще ти бъде навсякъде еднакво ледена ,а ако извадиш както казваш съоръженията заедно със помпата/ може би знаеш че помпата ако е потопяема се съхранява във вода при плюсова температура/ и оставиш езерото в покой КОИ те ще легнат в най-дълбоката част там където температурата ще бъде 5-7градуса останалата част от водоема си го оставяш да си замръзне още повече че езерото ти е вкопано а не надградено.Всяка кои или златна призимували по този начин е много по неподатлива на болести.А и самото топене на леда на пролет ги провокира да хвърлят хайвер.
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

Similar topics (5)

26912

Публикации: 44
Прегледи: 46332

45154

Започната от patz


Публикации: 133
Прегледи: 54936

46041

Публикации: 37
Прегледи: 27454

33133

Публикации: 62
Прегледи: 43291

20511

Публикации: 0
Прегледи: 6660