• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 01:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Eзерен филтър

Започната от pachuka, 12.04.2008 16:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pachuka

Къде продават такива филтри, защото никъде не намирам, ами трябва за понеделник.
или ще действали ако сам си направя нещо такова https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.sera.de%2Fuploads%2Fpics%2Fteich_03_bioteichfilter_03.jpg&hash=6c019c136d9ac5f9cbac0510ca37e2ae00d471d1
защото доколкото разбрах този тип филтър е спрян от производство.

другото на което съм се спрял е SP 2000 със sera pond pressure filter T 25
мисля че е по добрия вариант от комбинирания W 1500

не съм се спрял точно на филтър СЕРА просто това са единствените филтри за които намирам поне информация. Само в един онлайн магазин съм намерил да се продават но там ще ме забавят с доставката. Ако има други филтри моля някой да сподели, билото на ЛС  или скайп (pachuka)

От София съм, езерото е към 7000литра, те първа ще го пускам. Вече съм намерил разстения и не мисля да има повече от 10 златни рибки в него.


SERA


Здравей,

Благодаря за интереса към филтърните системи на sera.

Моделите sera Presure Pond filter Т и Т + UV са по-добри с това, че са под налягане и работят извън езерцето, както над така и под неговотот ниво.  Могат също да се използват за направа на поточета. 

За съжаление малко магазини ги поддържат в наличност. В София може да провериш в Аквадизайн. За телефони и повече информация ТУК

Поздрави
Сера

IvanBinev

Става въпрос за нитрифициращите бактерий в езерото ми.Та въпроса е добре ли ще направя ако инсталирам от тия дългите камъчета за аератор от които излиза въздуха и отгоре ги покрия с речни камъни.Фатката е тия бактерийки да си имат кислород,а камъните да служат за обежище на бактерийките.Бактерийте се продават и във вид на хапчета та ще мушна между камъните няколко и пускам въздуха.Той ще аерира камъните и така.Та добре ли е това?

bastuna

Има доста принципни различия между аквариума и езерото .Това което е добро за аквариума почти винаги не е добро за езерото или обратно.Идеята за езеро е да се създаде автономна самобалансираща се система -биосфера .В тази връзка бих ти отговорил ,че целта в езерото ти е нитро бактерийте да живея и размножават във самата вода като цяло а за допълнително отстранява на азотни  съединения се използват пълнежи за филтъра/външен/ като цеолита например в който между другото след 2 3 дни експлоатация се заселват същите тези бакти.Самите растения вършат 70 процента от работата.
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

IvanBinev

Мерси много за отговора.Много неща научавам предимно от тебе.Мерси още веднъж.

bastuna

Айде прави го това езеро смело че да го полеем *THUMBS UP*
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

}|{opukc

27.05.2008 11:31 #6 Last Edit: 27.05.2008 11:52 by }|{opukc
Цитат на: IvanBinev - 27.05.2008 11:21
Мерси много за отговора.Много неща научавам предимно от тебе.Мерси още веднъж.
Аз няман филтрираща система в езерото, но в него живеят каракуди все пак/поне засега/, и вода не сменям често - веднъж или два пъти в годината, само доливам. Не съм забелязъл да се отразява това по някакън негативен начин на живота там. Бактерийте сроред мен се заселват в слоя утайка на дъното и по грапавите порести стени на бетоновата замазка/при мен е бетон/.
Рибите са добре, плодят си се и според мен си се чувстват добре.

bastuna

Значи си постигнал баланс идеалният вариант т.е езерото да си живее собствен живот без външна намеса.
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

Similar topics (5)

59294

Започната от xenohack


Публикации: 1
Прегледи: 2548

51563

Започната от Димитър 800


Публикации: 5
Прегледи: 3840

34192

Публикации: 349
Прегледи: 187490

13299

Започната от bastuna


Публикации: 11
Прегледи: 8169

46138

Публикации: 13
Прегледи: 9063