• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 09:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гравитационно захранван филтър и ново езеро

Започната от stilian20, 19.02.2017 23:17

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

stilian20

Каквито такива, мислех че са кой-та защото имат малко разлика от предното поколение, тези жълтеят.

bojo82

Да аз за златните казвах , моите кои до сега не са хвърляли хайвер.

vmax

Цитат на: stilian20 - 25.09.2017 16:23
Дори миналата седмица почиствах нишковидните водорасли и си мисля че там ще е имало доста рибки или хайвер.
Само механично ли ги премахваш. Няма ли някакъв лек за тези гадове :( Сега освен нишковидни и някакъв друг вид ми е нападнал езерото. Те са по меки и седят като мъх. Някои с калиев перманганат в контролирани и ниски дози ги окисляват, ама той ще види сметката и на биологичната филтрация :(

stilian20

Здравей,
Само механично ги премахвам дори това ще правя май този уикенд, ще е четвъртия път за този сезон.




bojo82

Дооста са наддали май рибоците колега , с каква храна ги храниш ?

stilian20

Да, пораснаха доста за един сезон.
При каква температура вашите риби започват да се движат бавно и да лягат по дъното? Моите започнаха на 12-14 градуса и нямат апетит както преди.
XPS (Фибран) безопасен ли е за рибите.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171028/75daddd3d7f5de4f29c2d4fd40cfa9d1.jpg



vmax

Не съм мерил температурата на водата, но и моите вече основно са по дъното. Аз спрях да ги храня от няколко дни вече, че не е добре да зазимяват с пълни стомаси, въпреки че за пълна хибернация май им е още рано, понеже го дават пак леко затопляне. Фибрана според мен би трябва да си е безопасен. Какво си намислил да правиш от него?

stilian20

Цитат на: vmax - 28.10.2017 14:29
Не съм мерил температурата на водата, но и моите вече основно са по дъното. Аз спрях да ги храня от няколко дни вече, че не е добре да зазимяват с пълни стомаси, въпреки че за пълна хибернация май им е още рано, понеже го дават пак леко затопляне. Фибрана според мен би трябва да си е безопасен. Какво си намислил да правиш от него?
Аз още ги храня но съм намалил хранилката, дребните ритки са по жизнени и си хапват.
Фибрана мисля да да го ползвам за да направя капаци за филтъра и да покрия 70-80% от езерото.




bojo82

Цитат на: stilian20 - 28.10.2017 14:39
Аз още ги храня но съм намалил хранилката, дребните ритки са по жизнени и си хапват.
Фибрана мисля да да го ползвам за да направя капаци за филтъра и да покрия 70-80% от езерото.

И аз ги храня активно , според мен е мн. рано за зазимяване. Темп. на водата ми е 17 градуса на дъното. А защо ще покриваш с фибрана , няма ли да се получи прекалено плътно покритие. Ледът си е естествена изолация и ако няма прекалено мн. риби и органика всичко ще е наред. Аз само ще наредя полупълни бутилки от 10л. по ръба че лани не бях сложил нищо и ми се напука борда и това лято го шпакловах наново. Миналата зима бях метнал два листа стиропор 10см. Около скимера (да не го смачка леда). Като ги скова и ги покри снега не личеше дори къде са , никъква разлика с тях и без тях. Ако и на цялото езеро направиш рамки и капаци от фибран(без да лежи върху водната повърхност) това вече е друго.Но конструкцията трябва да е мн. здрава за да не се изсипе всичко във водата. Имай предвид че покривка от сняг и лед може да тежи до 200кг. на квадратен метър.

stilian20

Да, само филтъра ще изолирам с фибран защото има капак.
Много е топла водата при теб.
При коло градиса ще спираш да ги храниш.



PVV

И моите си хапват прилично, и все още им давам. Единственото ,което правя е да спирам помпите вечер за да не минава водата през водопадите и да се охлажда допълнително. През деня е все още слънчево и рибите са активни. затова им пускам циркулацията.

bojo82

 Спирам да ги храня когато легнат на дъното (понеже мин. години нямах термометър) , то си личи стават мудни. Обикновено това е към средата на декември , още е мн. рано. Но vmax е прав че не е хубаво да се зазимяват с пълни кореми и ще взема да им намаля дажбите. От глад няма да умрът все пак езерото има достатъчно храна а и са доста огоени.

stilian20

Треволяците в езерото тръгнаха.

Най-големия ми рибок.




dimitariv_iv

Мусомища, гр.Гоце Делчев

vmax

В русе по топло ли е  :-) моите са още много далече от това да извадят листа над водата, а рибока си е за изложба направо. Не виждам да има недостатъци, за разлика от моите деформирани екземпляри  *CRAZY*

Similar topics (5)

54729

Публикации: 3
Прегледи: 2993

40837

Публикации: 7
Прегледи: 6467

21031

Публикации: 4
Прегледи: 10471

35295

Започната от koifish


Публикации: 28
Прегледи: 17630