• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 01:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Гравитационно захранван филтър и ново езеро

Започната от stilian20, 19.02.2017 23:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xoxi


stilian20

Да това е  SunSun - ACO-006
ето и разликата от първата Hailea ACO-208




xoxi


stilian20

Разбира се  :-D
точно колкото и дават 0.04MPa.

xoxi

Като го изчиля значи ти дава около20000л на час което е супер  *YAHOO*

stilian20

Много е възможно доста вода излиза когато е потопена под или до водното ниво.
Как се смята?
С каква дължина ще е най ефективна тръбата ф-110? сега е 170см без кривката.

Също така не знам дали отворите за въздуха са достатъчни, те са 3 реда по 15 отвора от 0,5мм, измерих налягането докато тръбата е потопени и помпата работи манометъра показва около 0.018Мпа (водата е 1.8 метра),но много трепери стрелката и не знам дали измерването е вярно.
Изхода от помпата е 5мм вътрешно. 

vmax

Аз все си мисля че колкото е по дълга системата толкова е по-добре за дебита. Тоест ако имаш възможност да ползваш тази дължина, няма смисъл да я скъсяваш. Ако намериш начин да измериш и реалният дебит, ще ми е интeресно и колко точно L/h се постигат със 100W компресор.

xoxi

На таблицата дето ти я бях публикувал го дават че до 1,6м се повишава дебита от там на татък пада,а дебита може да си го измерш но ти трябва по голям съд както го тестваш в трабата ням как да стане, и за дупките не знам дали си ги направил спирално или право казват че като са спирално увличат повече вода и 15 броя на ред са добре поне според това което съм чел.

stilian20

Здравейте,
Отворите съм ги пробивал с идеята да се завърти въздуха, по тази снимка.

https://s2.postimg.cc/xeke8e2kp/airlift_video2a.jpg
Реални дебит под водното ниво не знам как да го измеря без "дебитомер", над водата ще мога да го измеря например с кофа, бидон....


xoxi

Става и без дебитомер но както  ти казах ти трябва по голям съд в тръбата няма да стане ,най простия начин е с пликза смет но трябва да сложиш едно  т  преди да закачиш плика за да може да излиза въздуха и да ти е само вода всичките пликове пише колко вместимост имат като засечеш за колко време се пълни и ще си го сметниш

stilian20

С чувал за боклук ще стане не се бях сещал за този вариант, но това ще стане като е готово езерото.
Този вариант ще е идеален за тестове при промени на аирлифта.

discusfen

Колкото е по на дълбоко кислорода помпата зор вижда и дебита пада. Защо трябва да почва от дъното като може да почва от средата и движението на вода пак ще го има

stilian20

Ще има движение на водата но много по малко.
Първия опит (неуспешен) който направих беше с тръба ф-63 около 70см и свързана към нормален компресор, дебита беше много слаб. Затова и си купих помпа с по голямо налягане.

discusfen

Откачи маркуча там където си го сложил и го вкарай от горе на долу в тръбата и мери дебита на колко сантиметра колко ще е

stilian20

И какво си мислиш ще се случи като пуснеш само маркича без разпръсквачи за въздуха в тръба ф110.
Експериментите с аирлифта ще продължа при готово езеро,сега са безсмисъл.

Similar topics (5)

49223

Публикации: 2
Прегледи: 2849

15117

Публикации: 29
Прегледи: 17038

33851

Публикации: 11
Прегледи: 14565

11676

Започната от pachuka


Публикации: 7
Прегледи: 6024

56184

Започната от Beckhama


Публикации: 48
Прегледи: 29601