• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Гравитационно захранван филтър и ново езеро

Започната от stilian20, 19.02.2017 23:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stilian20

Благодаря ви.
То направо нямахме зима тая година ,беше си много топла.


vmax

И цвят има вече  =-O Моите едва показват по някое плахо листо нагоре :) Надявам се тази година да имат по добър растеж, понеже вече ги насях директно в почва.

stilian20

Преди седмица пуснах УВ лампата и нишковидните намаляха много, може и да е съвпадение.

vmax

По всяка вероятност ще е съвпадение, понеже не би имало начин да въздейства на растежа на вече прикрепените нишковидни. Може би има теоретичен шанс да възпрепятства образуването на нови и затова и аз я държа включена тази година :) Твоите от жилавите и твърди нишковидни ли са, понеже при мен освен тях в началото на пролетта се появяват и едни пихтиести, които са доста по лесни са премахване и като цяло с напредването на пролетта сами се изчистват. Явно предпочитат по студени води. Та ако са основно от вторите, може да намаляват, заради затоплянето на водата.
Мисля тази година да пробвам и някакви препарати, съдържащи торф и хумусни киселини, че хем ще направят засенчване, хем ще борят и водораслите. Проблема е че май не са много дълготрайни като ефективност. Някой колега беше ползвал такива за засенчване и ако не се лъжа отзивите не бяха много добри, понеже сравнително бързо водата пак си става прозрачна :(

stilian20

Тези се махат и разпадат лесно.
Ще чакам да споделиш ако имаш напредък с борбата на тези водорасли.

Публикациите са слети: 18.10.2018 20:35

Подводен клип на добитъка.


stilian20

Алгите започнаха отново бурното си развитие.


https://www.youtube.com/v/03D9tFW0pfw?vq=hd1080


vmax

Кипи от живот твоето езеро :) При мен положението с водораслите е същото като при теб, ако не и по-лошо :) Как ще ги борим не знам. Не е ли рано да захранваме? Скоро май пак го дават да застудява. Вкопаният филтър пуснал ли си го и като цяло зимата спираш ли го?

stilian20

Аз си ги храня и зимата но много рядко,алгите ще си заминат като пораснат растенията.
Нитрати и фосфатите са ми близо до нула но пак има алги, може да се дължи на високи силикати от камъните,но според мен ще ги има още максимум два месеца.
Филтъра си работи и зимата но с много слаба помпа под 1м3/ч.

MeTogu

И езеро и морски аквариум. Мисля че трябва да се запознаем градски. Невероятно е просто, както езерото така и аквариума. Браво.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

stilian20


Similar topics (5)

53490

Публикации: 70
Прегледи: 32062

26384

Публикации: 3
Прегледи: 4426

39725

Публикации: 20
Прегледи: 27396

34221

Започната от Kumenov


Публикации: 18
Прегледи: 17159

49984

Започната от bmw_320m


Публикации: 15
Прегледи: 9085