• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Езерото

Започната от philander, 28.10.2010 18:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

philander

привет
започвам да пиша и да качвам снимки за да обменям информация с хора които са запалени по това хоби=  а именно да създават свое малко кътче природа и да му се любуват.
до тук съм достигнал засега
продължавам своевременно да обогатявам своите знания по строежа на едно езеро.
ако някои има такова с тази дълбичина да подскаже къде не трябва да бъркам в по нататъшният му строеж, мисля да го изпълня с геотекстил и мембрана
надявам се да си помагаме заедно

Асен Евгениев

Яко копане е паднало, това си е цял микроязовир. *THUMBS UP*
Езерата стават все повече, може да се обособят в отделен раздел. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

philander

ето как започна всичко *YAHOO*
доста труд хвърлих, но тъй като работя почти сам и напредвам бавно.
за да се стигне до първата снимка която съм качил трябваше да се поработи здраво
може ли някой да ми даде инфо за продажба на геотекстил в Пловдив. събрал съм някоя информация , но мисля че трябва да се порови още.
според вас колко най малко трябва да бъде геотекстила-  в смисъл   гр/кв. метър

niky


Bundy

Не съм спец даже хич но от опит знам следните неща: хубаво е да има 2 метра и повече дълбочина, тази зима на 2,2 метра падна до 3,6 градуса което е зле, ако беше 1,5 щяха да изпукат повечето. Хубаво е да дадеш наклон в единя край, за да източваш дори и с потопяема помпа тинята като се насъбере прекалено много. Задължително перваз 25см защото ще ти изядат котките рибите. Гледай да е на по-слънчево за да им е топло, на КОЙте все им е студено :) Ако имаш някакво поточе или от сорта ще им е добре да им тече прясна водица. Нямаш ли филтър за водораслите винаги ще ти е мътна водата, но ще живеят, може да сложиш едно фонтанче за 30-40лв от метро или другите такива, ще ти върши добра работа. Хубаво е да окрасиш с каманяк нещо защото само мембраната ще ти е грозно. Внимавай с каква вода пълниш, да не е с някакви химикали. Рибките ги купи малко преди пролетта и ги гледай в аквариум, така ще ги купиш по-евтини, а натопло за 1-2 месеца ще дръпнат страшно много. не си струва да купуваш голями рибоци, най-малкото по-трудно се адаптират и мрът по-лесно докато свикнат.

philander

привет
намерих Drenotextil / геотекстил / в Изола Петров -за  300гр/кв.метър цената е 360 лв.броя, като покривната площ е 200кв.метра
мисля че това е добре като вариант и като цена.  в други магазини ми предлагат какви ли не вариации на геотекстил, даже и в някои не знаят какво е това. избрал съм и подходящо фолио,но сега ме мъчи това да реша в какво да садя растенията в езерото . ще оставя тераси на 70 см. дълбочина , но в какво да поставя растения. дали тези "саксии' да бъдат от бетон, пластмаса или някакъв друг материал. ако някои има идея да сподели.

niky

Според мен пластмасови саксии с някаква тажест. Но мога да питам един колега ако го мерна.
Въпреки че негововото езеро е от бетон, не е меродавно.

philander

привет на всички
здравей и на теб москов.
ще ти отговоря тук за да могат и останалите които се интересуват да получат тази информация.
www.izola-petrov.eu/docs/drenotextil_bg.pdf. сваляш си този pdf файл и четеш за геотекстила. продавача в склада на Изола-Петров ми каза че трябва да си взема целият топ -който както вече писах е 200кв.метра. не разрешавали да се реже от него. на мен ми върши работа да го взема целият , защото ще го уползотворя. други вариант е да търсиш другаде или да се кооперираш с някои.
за PVC фолиото- в Баумакс има следното:
за дебелина на фолиото 1мм - 6x25м ролката, като кв.метър е 10лв
за дебелина на фолиото 0,5мм - 6x 25м ролката, като кв.метър е 5 лв.
в Баумакс намерих и текстил, който се слага под басейните. мисля че и той ще свърши работа -бял е на цвят 16кв.метра са 119лв.
за по малки езерца ще е подходящ, от гледна  точка на това да не се купува цялата ролка.
моят обект засега го замразявам, няма кога да работя по него ,а и имам здравословни проблеми
ще събирам информация обаче и ще я споделям с желаещите
дано съм бил полезен
: 05.11.2010г 20:08ч
и niky ако можеш питай някои който е слагал "саксии " за растенията- материал. все ми се струва че пласмасата ще започне да се руши след време от водата ,най вече слънцето
благодаря ти

Similar topics (5)

33792

Започната от philander


Публикации: 151
Прегледи: 106323

14165

Публикации: 6
Прегледи: 5009

54929

Започната от J.G.


Публикации: 5
Прегледи: 3841

51684

Започната от stefko656


Публикации: 7
Прегледи: 4447

46844

Започната от valiovci


Публикации: 9
Прегледи: 6003