• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 22:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

езерото на Philander

Започната от philander, 10.07.2011 18:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

philander

привет
някои има ли блатен аир близо до Пловдив?

gambletrade

На 100 км от Пловдив достатъчно близо ли е?

philander

привет
за кое населено място става въпрос???

gambletrade

Езерото е на вилата в Шипка, аз живея в Пловдив.

philander

привет
и аз живея в Пловдив. ако разсаждаш от блатния аир или имаш възможност може да ми отделиш някой корен.

gambletrade

В края на другата седмица мисля да отида до езерото. Ако растенията не са се развили много, ще ти докарам от двата вида аир. Изпрати ми телефона си на лични.

philander

привет
тел ми е 0894499052 Петър
благодаря предварително за времето и заинтересоваността

philander

привет

 всичко е в зелено. водата цъфти , но това не ме протеснява , по притеснително е когато не е така. нямам филтрация и това значи че нещо не е наред . имаше такъв период в който беше много бистра и ми имираха риби. според мен е важно  пролетта да се подмени поне 1/3 от водата. цяла зима само е доливано и май се бяха натрупали доста химикали които тровят рибите, но пък водата беше необичайно прозрачна

vmax

Големичко езерце и трудно за филтриране :) Каква е причината да няма и работещ водопад? Има ли кои в него, че ако не се лъжа навремето май имаше диви екземпляри само в него. Ако дълбочината позволява аз бих поразсял повечко водни лилии.

philander

привет
повечко лилии в новото езеро, което в момента се строи. там вече има бяла , жълта червена. поставил съм аир, блатен ирис и доста папур засят в бедна почва с повече чакъл и пясък като корените ми излизат извън контейнера в които е засят и вземат хранителни вещества и от водата.  това езеро съюоо няма да има филтрация. юе видим какво юе се получи.
кои нямам.

bojo82

Моите лилии са засяти във вързопи от засенчваща мрежа пълни с пясък. Корените им вече са навсякъде и вързопа седи само за "котва".

philander

скоро не съм изпомпвал водата до степен да огледам съда в които е засята лилията от клипа , но със сигурност няма вече почва в коритото в което е засята . всичко е само корени.

philander

Цитат на: bojo82 - 25.06.2020 10:33Моите лилии са засяти във вързопи от засенчваща мрежа пълни с пясък. Корените им вече са навсякъде и вързопа седи само за "котва".
това е доста добро решение според мен.

philander

привет
https://www.youtube.com/watch?v=onsNbZPWn_o&feature=youtu.be
рибите се радват на дъжда. поне така си мисля .
все още не съм получил еднозначен отговор  на въпроса "защо рибите скачат над водата"???

vmax

Цитат на: philander - 07.07.2020 18:30привет
https://www.youtube.com/watch?v=onsNbZPWn_o&feature=youtu.be
рибите се радват на дъжда. поне така си мисля .
все още не съм получил еднозначен отговор  на въпроса "защо рибите скачат над водата"???
Ако се случва само когато вали, може би се лъжат от вълничките по водата, които дъжда прави и си мислят, че е някакво насекомо на повърхността, което се пробват да изядат :) А ако го правят постоянно, то тогава може би са паразити.

Similar topics (5)

51684

Започната от stefko656


Публикации: 7
Прегледи: 4451

46844

Започната от valiovci


Публикации: 9
Прегледи: 6020

41156

Публикации: 18
Прегледи: 10925

39725

Публикации: 20
Прегледи: 27501

34221

Започната от Kumenov


Публикации: 18
Прегледи: 17251