• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 10:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

езерото на Philander

Започната от philander, 10.07.2011 18:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

philander

привет
този уикенд изпробвах ето това от нета

моята потопяема помпа не е толкова мошна и не мога да докарам толкова голяма струя, а и мехурчетата  са по големи. трябва да се пробва с нещо , което да прави мехурчетата много малки за да може според мен водата да се насища повече на кислород
: 15.05.2012г 15:03ч
незная дали е от дъждовете,но ми се струва че водата не е много наред. когато работи водопада по повъхността се образува доста пяна. когато пусна прясна вода от сондата не се образува такава пяна
някой сзнае ли какво може да причинява такова разпенване на водата
имам и няколко жертви от рибките. видимо няма болести по тях и сутрин ги намирам мъртви. мисля си че нешо е влязло във водата от тези дъждове- няма от какво друго да е- миналата година всички си беше наред  в горещото лято , след това и супер студената зима и сега когато има отлични условия някои риби умират

xoxi

И при мен така се запенва като пусна фонтана,но да чукна на дърво жвртви нямам

facy

При мен се е случвало запенване на водата доста пъти. Винаги след дъждове. Смятай какви работи валят. Иначе нямам проблеми с рибите, никога не са умирали а е имало бая пяна, като във вана :-D

Ето тук може да видиш как ставаче при мен.
http://aquariumbg.com/forum/gradinskoto-ezerce/problem-ohlyuvi/msg283644/#msg283644

xoxi

17.05.2012 18:28 #63 Last Edit: 17.05.2012 23:06 by xoxi
Цитат на: facy - 16.05.2012 11:43
При мен се е случвало запенване на водата доста пъти. Винаги след дъждове. Смятай какви работи валят. Иначе нямам проблеми с рибите, никога не са умирали а е имало бая пяна, като във вана :-D

Ето тук може да видиш как ставаче при мен.
http://aquariumbg.com/forum/gradinskoto-ezerce/problem-ohlyuvi/msg283644/#msg283644
Колега какво е това растение под водата на последната ти снимка?

philander

привет
ето на какво ми е заприличал водопада. скоро може и да не се вижда вече :-)

Асен Евгениев

Цитат на: philander - 01.08.2012 20:16
ето на какво ми е заприличал водопада. скоро може и да не се вижда вече :-)
Страхотен е така. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

philander

привет
ето как се забавлявам с рибите

lsimeonov

Леле какви чудовища имаш. Това обикновени шарани ли са, не виждам цветове по тях?

Penta

Аз бих се позабавлявал с една въдичка... за спорта  :-D

philander

привет
обикновени шарани са.откакто ги отглеждам съм научил доста неща. много хора си мислят че е доста елементарно да отглеждаш риби. копаеш,пълниш с вода , пускаш риби и готово . да,ама не.   всеки сезон  е специфичен.
като чета други теми тук се отделя голямо внимание на филтрирането и т.н.,. аз почти не филтрирам, да не кажа че изобщо  нямам такава система . има доста организми , водорасли, планктон , зоопланктон   и други които рибите консумират  а по по този начин си набавят хранителни вещества които аз няма как да им осигуря с хранат която им давам.
шарановите риби , каквито са и  коитата имат нужда от  10 процента естествена храна. това е храната която е в самия водоем, таак те си осигурявам необходимите минерали , витамини и др.
а и откривам доста грешки в езерото , които може би по нататък ще коригирам . защо не и да направя още по голямо :-D

koifish

лозата е страхотна
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

philander

привет
често разглеждам в нета езера с лилии и разна друга растителност, но лилиите са ми любими
струва ми се че моята не се развива както трябва- може такъв да е видът и, незная
засадена е в голям съд  на добра дълбочина , но винаги листата и не са с нужните цветове
почвата ли не е подходяща, водата ли ,?????? тази пролет я сложих в по голям съд и отново е така както миналата година

: 14.09.2012г 12:12ч
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi47.tinypic.com%2F14spi4x.jpg&hash=e51947858ff8f16d887694b89f945352400474f7
ети тези са хубави
накрая ще взема да си направя едно езеро само с лилии  като това в софия :-D

тези лилии в Борисова градина  направо на дъното със почва ли са засадени или са в разни съдове. не съм го виждал това езеро на живо и затова питам

xoxi

Здравей колега проблема не е нитов във вида на лилиите  големината на съда или в почвата която ги сееш,ако искаш да имаш подобни лилии като на снимките дълбочината на която са растенията не трябва да е на повече от 20-30см от повърхноста на водата тогава ще изглеждат по този начин  *DRINK*

philander

привет
благодаря за отговора
нещо не виждам логиката в това  лилията да я засадя на дълбочина 20 см.
до колкото имам спомени когато съм разглеждам снимки на други езера на съфорумци, техните лилии са на доста по голяма дълбочина от 20 см. и техните лилии изглеждат чудесно ,  не като моята

xoxi

Цитат на: philander - 21.09.2012 21:00
привет
благодаря за отговора
нещо не виждам логиката в това  лилията да я засадя на дълбочина 20 см.
до колкото имам спомени когато съм разглеждам снимки на други езера на съфорумци, техните лилии са на доста по голяма дълбочина от 20 см. и техните лилии изглеждат чудесно ,  не като моята
Колега за не казвам че  това е най добрата дълбочина ,а че ако искаш да изглеждат по начина  който изглеждат на снимките който си дал това е начина.Моите лилии в тоя период на годината изглеждат като твоите все още цъфтят но има много скапващи се листа ,а са засадени на 1,30 м но това е нормално все пак идва зима. *DRINK*

Similar topics (5)

38411

Публикации: 4
Прегледи: 3869

33851

Публикации: 11
Прегледи: 14565

56042

Започната от skalata131


Публикации: 25
Прегледи: 27442

45996

Публикации: 35
Прегледи: 14036

53175

Започната от фери


Публикации: 121
Прегледи: 56472