• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

езерото на Philander

Започната от philander, 10.07.2011 18:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

paolo6481

Е то може да няма смисъл от компресора ама и едва ли ще е вреден с нещо.Човека иска да се застрахова.Нека сложи и компресор.Ако е от хладилник поне няма да го купува.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

philander

привет на всички
засега няма да слагам аератор.програмирах помпата да се пуска през няколко часа през деня и засега шаранчетата са добре
тази седмица наблюдавах поведението им. вечер са доста активни и диста лакоми. обират всякакви огзанизми намиращи се в плитчините , като излизат  на самите камъни и смучат между тях всякакви твари- хирономуси, ларвите на еднодневката, водни бълхи  и други , които още не зная.
незная дали не тормозят и водната лилия , защото няма парчета от листата и доста от тях пожълтяват . може това да е редно за това растение, но вечер рибите доста се ровят в нея и в папура.
ето и едно клипче

: 27.07.2011г 17:05ч
ето още едно клипче

изгубеният рай

Супер е *BRAVO* и как се удържаш да не цамбукнеш вътре :)
END!!!

aquarium.fan

Езерото ми харесва много, единствено мога да кажа, че ако обитателите са цветни-кои, златни, телескопи, орфи или комети насладата от наблюдаването им ще е много по-голяма, тъй като шарана трудно се различава във водоем с естествени камъни.
Поздрави за ентусиазма, търпението и труда!

philander

привет на всички
и намен ми се иска да сложа кои , но няма кои да се грижи толкова за тях . все пак изисква повече грижа за езерото ,а аз нямам тази възможност. шаранчетата не с чак толкова претенциозни , само въздух и храна да има.
иска  ми се догодина да сложа още лилии. много ми харесват тези растения. едната тераса в езерото мисля да е само с лилии. дали не мога да си разсадя от тази която имам в момента. тя е само на няколко месеца но доста се е развила и сигурно вече ще има сериозна коренова система.
ако някой знае как става да сподели моля

xoxi

Виж в профила на Евгени мисля че беше писал как става. По принцип на пролет вадиш саксията и режеш грутката напречно колкото позволява самата грудка 2 -3 или повече зависи от големината на грудката и ги садиш отделно тва е мисля че Евгени беше пуснал и снимки *DRINK*

aquarium.fan

Мисля, че лилиите сами пускат нови издънки от коренището, когато са силни корените-поне при моите е така.После се отделят.

gorgolit

лилиите се разсаждат на 2  3 години веднъж през пролетта.А за коите имам познат има от 6 години и не се занимава с тях.те намират с какво да се хранят но растежа намалява драстично.така че слагай смело коите и им се кефи *DRINK*

philander

привет на всички
благодаря за отговорите. моята лилия я купих тази пролет от Стара Загора. Щом се разсажда на 2-3 години може да го отложа.
в този случая явно догодина ще засадя още папур в езерото, за да уплътня площта по терасите, а си мисля че рибите го харесват и доста се ровят в него за разни животинки :-)

evgeni enduro

Цитат на: gorgolit - 16.08.2011 09:01
лилиите се разсаждат на 2  3 години веднъж през пролетта.

Бая съд трябва за да издържи на кореновата система на лилията за 3 години.
Моите пролетно време са с големина на юмрук. Садя ги в 25л кофи от латекс. Есента или максимум другата пролет вече са раздули кофата и са се показали грудки извън нея.

3 години е много. Ето аз какво направих за 3 години от няколко коренчета:
п.с. има листа с диаметър доближаващ 40см



А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

gorgolit

така е евгени но твоите са на дъбоко.за да излезе до повърхноста трябва да развие яка коренна система.езерото ти ги предласполага а нашите са плитки.

philander

привет
много ми се иска да имам такава площ заета само от лилии в езерото,като например на Евгени.  засега моята не се е разпростяла много . тя е на дълбочина около 60 см. но мога да я поставя и на 160см, явно трябва да пробвам . а с разсаждането  ще реша напролет.дано само да не з :duvar:атрия

evgeni enduro

Цитат на: gorgolit - 18.08.2011 08:30
така е евгени но твоите са на дъбоко.за да излезе до повърхноста трябва да развие яка коренна система.езерото ти ги предласполага а нашите са плитки.

Моите ги държа на 50 см, като се развият и започнат да изкарват по-дебели стебла, тогава ги пускам в дълбокото.
Истината е в големите съдове и наторяването. В преливника ми, дълбочината е 50-80см и лилиите в него не са по-различни, само стеблата са им по-къси.
Даже се чудя тази есен в какви съдове да ги прехвърлям, като им отесняха и тези кофи
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

ico

Цитат на: evgeni enduro - 18.08.2011 20:38
Даже се чудя тази есен в какви съдове да ги прехвърлям, като им отесняха и тези кофи
тия по 90 литра са около 15 лв.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.vestaterm.com%2Fcache%2Fimages%2F344.jpg&hash=a684ac017b263c1a476d4c630a4196354bd7ce72
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

evgeni enduro

Цитат на: ico - 18.08.2011 20:41
тия по 90 литра са около 15 лв.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.vestaterm.com%2Fcache%2Fimages%2F344.jpg&hash=a684ac017b263c1a476d4c630a4196354bd7ce72

Знам ги, хубави са, ама имам 15 корена  *dontknow* , което за моя стандарт си е проблем :'(
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Similar topics (5)

26403

Публикации: 5
Прегледи: 6690

56413

Публикации: 4
Прегледи: 3255

54784

Започната от mops5


Публикации: 15
Прегледи: 9661

12071

Публикации: 11
Прегледи: 9701

50226

Започната от vpeychev


Публикации: 21
Прегледи: 10993