• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 07:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Езерцето на dimitariv_iv

Започната от dimitariv_iv, 17.03.2014 17:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dimitariv_iv



http://ecopondsystem.com.my/eco-pond-system/




Публикациите са слети: 12.07.2017 21:52

Няма снимки колега та системата.  По горе съм сложил линк към такава система.  Не съм готов да правя каквито и да е заключения но водата ми е по чиста няма нужда от ув.  Тестове ще купя и ще видим показателите.  Но има неща който трябва да оправя.
https://s24.postimg.cc/6ugi0035h/20170712_201800.jpg


Мусомища, гр.Гоце Делчев

vmax

Много добро развитие на растенията :) Особено на този капризен воден хиацинт. Явно си има достатъчно хранителни вещества във водата, а предполагам и водата ти ще е сравнително мека и с PH близо до неутралното, щом е извадил такъв плътен и зелен цвят. Ще ми е интересно като вземеш тестове да споделиш резултатите за параметрите на водата.

dimitariv_iv

Като се върнах  от почивка заварих това
https://s22.postimg.cc/4jl25gzy9/20170723_114439.jpg
Най - големите ми риби заминаха. Причините са най вече прехранване и вкисване на храна но дъното и затравяне на рибата.  Баща ми добре ги е гледал докато ме няма.
https://s11.postimg.cc/wq2hkihxf/20170723_114349.jpg
Мусомища, гр.Гоце Делчев

bojo82

Амонячно отравяне , другото което може да покоси масово рибата е проливен киселинен дъжд който да вкисли рязко  малък обем вода-падане на PH-то до критични граници (какъвто може би беше моят случай мин. година). За това според мен е хубаво човек да си има едно чувалче зеолит под ръка и покривало (засенчваща мрежа) което да оттича повечето дъждовна вода извън езерцето.  Горе главата , просто вкарай ред и само ти си ги храни , дори и да е веднъж месечно. Никой друг ! Аз дори крия храната дане би някой доброжелателен гост да реши да ги почерпи.

vmax

Цитат на: bojo82 - 23.07.2017 14:51
Амонячно отравяне , другото което може да покоси масово рибата е проливен киселинен дъжд който да вкисли рязко  малък обем вода-падане на PH-то до критични граници (какъвто може би беше моят случай мин. година). За това според мен е хубаво човек да си има едно чувалче зеолит под ръка и покривало (засенчваща мрежа) което да оттича повечето дъждовна вода извън езерцето.  Горе главата , просто вкарай ред и само ти си ги храни , дори и да е веднъж месечно. Никой друг ! Аз дори крия храната дане би някой доброжелателен гост да реши да ги почерпи.
Някои я отвеждат, други се мъчат да я събират. Зависи от ситуацията. Все се каня да и измеря параметрите на дъждовната вода, но в моята ситуация по скоро трябва да помогне. Иначе загуба на големи риби, гледани няколко години, не се преглъща толкова лесно, но няма какво друго да направим освен да го приемем и да си вземем поуки. Аз затова ако трябва друг да ги храни, винаги давам точни инструкции колко и кога да се хранят. Масова гибел на големи риби, може да се получи и от липса на кислород. Разлагащата се храна и изобщо всякаква разлагаща се органика също, спомага за неговото намаляване, а колегата май няма допълнително аериране в езерото.

bojo82

vmax , преди да налееш дъждовна вода в езерцето и направи замервания и малко сметки за да знаеш с колко и с какви темпове(време) ще смъкнеш PH'то. Едно е да наливаш контролирано вода с ниско PH , друго е да се изсипе накуп за кратко време. Резултата може да е много по агресивен според зависи от дъжда.  Погледни 5-та страница на моята тема от миналата година снимката с тестовите лентички , няма какво да ми срине PH-то освен дъждове. И това са показатели няколко дена след измирането. По това време всеки ден имаше кратки но обилни валежи , а съм на 60км. От Мариците (тецовете). Ама тогава не знаех доста неща ... както и сега. 
     Затова подхвърлих като вариант на колегата (ако е имало дъждове), да замери параметрите на водата. Да не се окаже че бащата е невинен :)  Предполагам че PH-то е ниско , ама те нещата са навързани. Като цяло по твърда вода е по-добре

dimitariv_iv

Колеги, чак не ми се ходи на езерото.  От старите риби ми остана само една. Рибите никога не са се приближавали до мен гледаха ме от разстояние. След като извадих мъртвите риби започнах да проверявам помпи . Бях потопил ръка си в водата, тогава единствената оцеляла голяма риба, която съм отглеждал  4 години се стрелба и ми застана в шепата. Постоя  малко и избяга.  Сякаш ме е чакала да се появя. Сигурно и другите, като са се задушавали  са се надявали на помощ.  Истината е , че като си вземаме рибки сме отговорни за техния живот. Те не могат да викат , Бог не им е дал глас , могат само да  те гледат в очите и  да се надяват, че ще се погрижиш  за тях.  Колеги , нека всеки да направи това нещо по езерото си, което отлага а знае, че е нужно  за да не предаде мълчаливото доверие на своите рибки.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

bojo82

Горе главата и аз бях така. Дори се замислях да заривам езерцето.На мен 2016г.  не ми остана нито едно кои. Никой не се е родил научен , а и като няма други около теб е още по-трудно. Но да се отказваме не е вариянт , приемаш че това е живота едни умират други се раждат и продължават. Имало е да става , важно е да осъзнаем колко крехък е баланса в ръцете ни !

dimitariv_iv

Есенно езеро



Публикациите са слети: 26.10.2017г 00:12ч

Колеги  храните ли още?



Публикациите са слети: 26.10.2017 00:41

Колеги някой има ли лизихитон бял или жълт. Аз поръчах семена но не изникна ха. 
https://s1.postimg.cc/7t85bxa6n3/a2bd85.jpg
Мусомища, гр.Гоце Делчев

vmax

Изглежда доста красиво това растение, но ме притеснява, че едно от другите му имена с които го наричат е Skunk Cabbage и май няма да мирише толкова приятно колкото изглежда когато цъфти  :-(

bojo82

Аз незнам , ама водния зюмбюл ако още ти е в езерцето както на снимките ще се окаже че няма нужда от чак толкова топло. При нас снощи температурите паднаха до 5-6 градуса.

dimitariv_iv

Днес го прибрах водния зюмбюл. Вече се очакват  слани при нас.
Мусомища, гр.Гоце Делчев

bojo82

Доста окуражаващо , щом понася толкова ниски температури. Как стават с такива топчести листа при теб , явно зависи от условията. На топло се издължават много

dimitariv_iv




спомени от лятото!
Мусомища, гр.Гоце Делчев

PVV

Човече, как  се получава така, че нямаш нито една плуваща прашинка  в езерото. При мен постоянно плуват разни клечици, листа и други  фърчащи неща.

Similar topics (5)

34546

Започната от Bundy


Публикации: 12
Прегледи: 8797

32473

Започната от lsimeonov


Публикации: 351
Прегледи: 167226

17739

Публикации: 199
Прегледи: 107637

57508

Публикации: 3
Прегледи: 2977

52545

Публикации: 19
Прегледи: 13018