• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Езерцето на skDn

Започната от skDn, 15.08.2011 23:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

skDn

ето една-две снимки след окончателното копане .. да не надяваме скоро да пълня  :kreshtja:





Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

skDn

ето и пробното пълнене, началото на пролетта съм предвидил всичко да е готово. Ако може предложете някоя идея за филтърни пълнежи на лични, може и тук.


Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

nikka

Кажи от къде взе найлона и колко ти излезе? Иначе езерцето или по-скоро езерото ти се оформи мноого добре! :-) Също гледам,че имаш корени и се чудя,дали неможе да се украсят с растения от някой язовир или езеро? Пък като застудее направо вадиш!?  ;-)
Нямам умение,но имам търпение! :)

skDn

като гледам от профила ти си от София и да ти казвам няма да има голяма файда за теб. Взел съм го от един забутан склад в Добрич 8 метра широк и вече дължината ти си я определяш с ув защита(за моето езеро някъде 40-43 кв. м ми трябваха) и не беше никак скъп, а до корена не съм решил още какво ще го правя  *DRINK*
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

Асен Евгениев

Сложи ли нещо под найлона?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

skDn

не съм слагал нищо. Мисля че е достатъчно дебел да издържи, а пък и аз изчистих всички камъчета. Другата седмица като ходя ще се види дали съм преценил правилно.  ;-)
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

koifish

мой съвет е да не бързаш да изрязваш найлонът по края остави това за напролет иначе размерът е добър и щом доло дъното е станало 1метър рибите ще могат да ти презимуват в езерцето, браво много красиво ще стане  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

skDn

малко UP





Помпата е свързана , остава да измисля филтъра, да го свържа и житов и здраве да пусна рибите и растенията  *DRINK*
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

Slaff

Станало е страхотно!!! От какво е този борд, върху който редиш турските керемиди и ти е помогнал да определиш нивото? А и пусни тръбата зад него да не ти пречи!
Готино е браво! Бая труд си хвърлил!!

skDn

мерси  *DRINK* , "борда" е от тухли. Все още е малко криво, но пак е по-добре, а до тръбата -като взема една по-дълга ще я сложа зад него, просто тази остана и я направих на "фонтанче".
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

skDn

малко ъп



трябва му малко нивелация, защото от едната страна тече повече вода. След това трябва да го оградя с камъни и готово.  :whistle:
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

skDn

Здравейте, ето малко снимки от тази година! Зимата мина успешно без нито една жертва! *DRINK*







Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

свилен стефанов

Браво колега добре се е получило *THUMBS UP*.Разкажи повече за филтъра.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

skDn

Филтърът е общо взето ~150 литра фракция всякакъв размер. Такава намерих само, а и по-големите камъчета пречат на по-малките да паднат от тези мрежести торби, които улесняват почистването. Разпределил съм фракцията в 8 торби, вадя една по една и мия директно с маркуча. Има място за още ~50 литра гъби върху фракцията. Тези ги водят за миене на кола, за сега съм запълнил само 1/3 от този обем. Всичко стои на решетка на ~5 см от дъното. Помпата е 7000 l/h. В единия край има място за тръбата на снимката и с една 90 градуса връзка пълни цялото пространство между дъното и решетката. Поздрави!  *DRINK*
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

Slaff

страхотно е. и здраво са дръпнали. *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*

Similar topics (5)

39794

Започната от petjofi2


Публикации: 27
Прегледи: 24060

32473

Започната от lsimeonov


Публикации: 351
Прегледи: 167478

17739

Публикации: 199
Прегледи: 107778

57508

Публикации: 3
Прегледи: 2988

52545

Публикации: 19
Прегледи: 13152