• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Езерцето на evgeni enduro

Започната от evgeni enduro, 15.05.2009 21:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PVV

Ох, мога само да въздишам замечтано при тези снимки. *privet* Водата в която вадите рибите от езерото ли е или прясна обработена с нещо. Не се ли стресират рибите при ваденето от езерото и поставянето им в такава стерилна вода.

Slaff

Кое е стерилното на водата. Та тя въпреки зелена при рибите може да е по чиста. А що се отнася до стеса ще дам един пример. Преди три часа от единия размножителен гьол извадих един по един всеки от родителите за да видя и преценя как върви образуването на хайвер и семенна течност ( темп на водата е 20 градуса). Това е свързано с леко изтискване почти на сухо. Връщам ги обратно и хвърлих две шепи храна. След 15 тина минути вече я нямаше. Е може да има някакъв стрес но е минимален и чак толкова не им се отразява.

evgeni enduro

Цитат на: PVV - 11.04.2015 15:57
Ох, мога само да въздишам замечтано при тези снимки. *privet* Водата в която вадите рибите от езерото ли е или прясна обработена с нещо. Не се ли стресират рибите при ваденето от езерото и поставянето им в такава стерилна вода.
Водата е 50/50 старата езерна и от кладенеца.
Вижда ти се чиста,защото е плитко.
Лично аз след рестарт на езерото, връщам 1/4 от старата вода, колкото и да е мръсна.
До сега нямам оплакване от страна на обитателите :)
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

PVV

Благодаря за отговора. Значи да не се притеснявам много, като ги вадя и прехвърлям. И аз направих така тази пролет. Източих около 5 бидона езерна вода и след почистването на езерото го напълних от кладенеца и изсипах бидоните с рибите отново в езерото. За първи път сложих и бактерии на Сера във филтъра .

evgeni enduro

 *BRAVO*
Цитат на: PVV - 11.04.2015 19:16
Значи да не се притеснявам много, като ги вадя и прехвърлям. И аз направих така тази пролет. Източих около 5 бидона езерна вода и след почистването на езерото го напълних от кладенеца и изсипах бидоните с рибите отново в езерото. За първи път сложих и бактерии на Сера във филтъра .
По-скоро гледай температурата на водата да не е с голяма разлика.
Аз с бактерии никога не съм се занимавал, водата сменя няколко цвята при мен - кафява, зелена ... по няколко нюанса. Не ме дразни, рибите се чувстват добре.
Все още не съм се замислял за филтър ама знае ли се ....
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Similar topics (5)

52545

Публикации: 19
Прегледи: 13154

50178

Публикации: 215
Прегледи: 112612

45154

Започната от patz


Публикации: 133
Прегледи: 54936

33133

Публикации: 62
Прегледи: 43278

28244

Започната от gorgolit


Публикации: 20
Прегледи: 20655