• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

23.09.2020 05:05

Новини:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Акваскейпинг конкурс
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Езерцето на Алекс

Започната от vmax, 25.05.2014 11:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vmax

Всичко на пръв поглед изглежда добре, но само на пръв поглед. След две третирания с FMC някой от рибите продължава да си имат симптоматиката на заразяване с паразити - апатичност, остъргване, скокове над водата, някоя друга щръкнала люспа. Все още не съм вземал проби, за да го потвърдя със сигурност и след лечението.  Но вече нямам и варианти, понеже всичко което уж трябва да е супер ефективно за въпросните гадинки е пробвано без резултат. Хубавото поне е, че като дойде време за храна всички се активизират, въпреки, че в момента не би трябвало да храня, понеже и биологичната ми филтрация би следвало да е мъртва, а с това високо PH само малко амоняк ми трябва за да си избия рибите. Въпреки това ги съжалявам и ги храня и дано да нямам проблем. Единствената хубава новина е, че нямам нишковидни, за което до някаква степен оказа влияние и формалина в FMC-то.

vmax

Преди месец сложиш 30-тина шишарки от елша. Според тестовете ми в PH-то нямам промяна, но поне водата придоби леко кафеникав нюанс и според мен поспира до някаква степен UV-то. Механичният префилтър си върши перфектно работата и съм супер доволен от него. Иначе проблемите с рибите са си все налице :(