• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

30.10.2020 21:09

Новини:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Отпуск 07-2012

Започната от denbosch, 23.07.2012 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

denbosch

Обещанието си е обещание-ето го и опитът ми за фоторепортаж.Ще я карам хронологически ден по ден,защото не мога да качвам много снимки наведнъж.Не претендирам,че качвам най-хубавите или най-точните снимки,но снимковия материал наистина е голям за моите възможности и свободно време.

Ден 1-ви: 12-07-2012

Тръгнахме горе-долу навреме от Варна-като по чудо спазихме уречения час и в 6.00 отлепихме по магистралата.С неизбежните почивки и кафета за събуждане към десет часа бяхме на Шипка:

От там естественото продължение е храм-паметника "Рождество Христово:

По пътя за Казанлък се отбихме да разгледаме могилата "Голяма Косматка":

А в Казанлък Тракийската гробница:

За други забележителности освен могилата нямахме време и потеглихме към Калофер и къщата на Христо Ботев:

В Карлово пристигнахме на косъм преди затварянето на къщата на Васил Левски:

От Карлово вече полека-лека се домъкнахме до Сопот,където ни очакваше една прекрасна вечеря с приятели до късните часове,от която кой знае защо нямам нито една снимка-отчитам го като много голям пропуск.
Уморени,но доволни се прибрахме да подремнем малко в едно мотелче,което мога да отлича с това,че имаше някои от най-важните неща за хубав сън-топла вода,удобни легла,чисти чаршафи и сравнителна тишина.

zlatna ribka

Страхотни снимки! По всичко личи ,че отпуската е била зареждаща с положителни емоции! *THUMBS UP*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

denbosch

Ден 2-ри: 13-07-2012

Започнахме от къщата на Иван Вазов:

Едно от нещата,които харесах в Сопот бяха многото чешми и невероятно вкусната вода,колкото и странно да звучи на някой.
От там направихме леко връщане към Карлово и бърза спирка,за да могат жените да се развихрят с пълна сила във фирмения магазин за две торби със сирене,кашкавал и т.н. ... и потеглихме през Граф Игнатиево към "Асенова крепост":

Следващата спирка бяха "Чудните мостове":

В края на деня стигнахме до Чепеларе,където решихме да преспим:

Опитах да кача и още снимки,но с повече не ми зарежда страницата-здраве да е,колкото-толкова!

anasarka

Ейй до шипка да отидеш и да не слезеш до Габрово да пием по едно кафе, ша се караме май :karamse:
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

denbosch

Цитат на: anasarka в 25.07.2012 09:09
Ейй до шипка да отидеш и да не слезеш до Габрово да пием по едно кафе, ша се караме май :karamse:

И на отиване,и на връщане минахме през Габрово,но времето ни притискаше.Здраве да е-ако дойдеш на морето си остава уговорката за почерпка,ако ли не-на някоя форумна сбирка.
*DRINK*

Стигнахме до Ден 3-ти: 14-07-2012

Рано сутринта пихме набързо по едно кафе и отпрашихме към Пампорово.

Докато чакахме кулата на "Снежанка" да отвори,се пуснахме с лифта до трите Смолянски езера.Обиколихме екопътеката и всичко беше супер,ако изключим ужасните пълчища комари,срещу които не помагаше нито репелент на стик,нито репелентно мляко,нито репелентни гривни.От едно ухапване тук до края на отпуската ми остана отвратително подут глезен,което засенчи всички други ухапвания и дори ухапването ми от овод на Чудните мостове,което ми парализира крака за минути.Но пък всичката тази красота си струваше:

От "Снежанка" потеглихме към пещерата "Ухловица",като дори самото изкачване до входа и си е едно малко приключение-особено в ранните следобедни часове на един горещ летен ден.Понеже светкавицата ми е вградена снимките не са кой знае какво,но надявам се,че поне дават общо впечатление за тази изключителна пещера:

От тук се върнахме в Смолян,но за съжаление на децата бяхме закъснели за последното представление в Планетариума.Поне успяхме на косъм да влезем в Историческия музей.

Следващата ни цел беше хотел "Попини лъки",на няколко километра над "Ягодинската пещера".Пристигнахме към 19.00 и остана време за децата да поиграят около час в басейна.В сравнение с хотел"Метеор" в Чепеларе този е малко назад като стаи и храна,и малко напред като цени,но пък е на страхотно място.Има басейн за децата и ако няма шумни и големи компании е страхотно място за почивка.Персоналът е мил и любезен,а и разрешават да си внасяш алкохол-какво друго му трябва на човек?!

grigor nakov

гр.Велико Търново

grigor nakov

Снимките са точно от Хотнишкия водопад там е много красиво ;-)

_777_

Тази тема не беше ли за отпуската на колегата denbosch? :duvar:

grigor nakov

Не виждам нищо лошо да се споделят красивите места на България *NO*

_777_

Цитат на: 6ebeka в 26.07.2012 22:10
Не виждам нищо лошо да се споделят красивите места на България *NO*
Можехте да си направите отделна тема,а не да разводнявате темата на колегата.

denbosch

Ако трябва да съм честен в началото и аз се подразних,че ми се разводнява темата,но пък съм такъв тип,че бързо ми минава.А и плюс това темата е отворена за всеки,отделно днес това ми е втори подобен случай,като добавим и как се ядосвам дори и в момента на невероятното представяне на българските футболни отбори вчера и днес...
Абе с една дума-Наздраве *DRINK*!
Не си струва да се ядосваме и дразним за глупости!

А сега продължавам с Ден 4-ти: 15-07-2012

Понеже беше неделя решихме да не се блъскаме с тълпите по известните туристически маршрути и обекти,затова поехме от хотела нагоре пеша по пътя към село Буйново отстоящо на 5-6 километра.Нищо работа-извървява се за час-час и нещо,но когато си с деца и особено когато не бързаш за никъде може да отнеме и цял ден:

И една моя " голяма слабост"- на тази отсечка има най-малко двадесетина чешми,коя от коя с по-вкусна,по-сладка и по-студена вода-разкошно!Видя ли чешма не мога да не спра!Ето само съвсем-съвсем малка част от тях:

А има и още нещо,което ме впечатли още повече- в околноста има седем-осем беседки с чешми,пейки,маси,пещи,барбекюта и т.н.В което не би имало нищо чудно,ако не бяха направени от обикновени хора напълно безвъзмездно и съответно оставени да се ползват също така напълно безвъзмездно:

Всичките тези обекти са отбелязани на картата с пешеходните машрути по-горе.Навсякъде е чисто и поддържано,дори тревата е окосена."Горски кът" от последните две снимки е нещо наистина уникално.Долната постройка е с две врати отпред и отстрани,а вътре има чешма с маси и пейки.Външният кът се вижда от втората снимка,а по малката и по-ниска от двете горни постройки е механа със всичко необходимо вътре.По-голямата постройка беше в процес на довършителни работи и ще бъде вила за спане.Механата и вилата бяха заключени,но ни увериха,че собствениците дават ключ при заявка напълно безплатно.Същото важело и за другите подобни обекти в района,които се заключват.А имаше и такива,които си стояха напълно отключени и свободни,но за тях по-нататък...

Прибрахме се към четири и нещо следобед и най-доволни от този ранен час бяха децата,понеже им останаха три часа и отгоре за луди игри в басейна.

wwladoo

*privet* *thanks---страхотна тема и красоти,на времето и аз обичах да обикалям,за жалост напоследък не ми остава време--поне онлайн ще се полюбувам--благодаря  колега.... :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

denbosch

Ден 5-ти: 16-07-2012

След като вече бе понеделник можехме да се посветим на обиколка по стандартните туристически обекти и маршрути.Първо се спряхме на Ягодинската пещера-невероятна!Понеже вътре в пещерата снимките са забранени решихме да се придържаме към правилата и да сме примерни туристи.Смятам,че не загубихме кой знае колко като не се увековечихме вътре,а и в интерес на истината поне в нашата група повечето туристи спазваха правилата,но както винаги изключения имаше.А и отвън продаваха диск със 180 професионални снимки само за 2.50 лв.Затова и снимките са от района около пещерата:

От там продължихме към Триградското ждрело и по специално към "Дяволското гърло"-още една уникална пещера!Просто ти спира дъха пред такова величие!Тук снимките вътре в пещерата са разрешени,но поради мащабите на пещерата,слабата светкавица,липсата на статив и любителските ми умения сполучливи станаха само портретните снимки.

След като се пробвахме на  "тролея" пред пещерата и накупихме мед,мурсалски чай и какво ли още не се спуснахме към Широка лъка:

Прибрахме се към 17 часа и пак децата бяха най-доволни,защото им остана достатъчно време за басейна...

denbosch

Ден 6-ти: 17-07-2012

Рано сутринта се преместихме от "Попини лъки" в "Спас и Мони" в Буйново-хотелчето е страхотно,на супер спокойно и приятно място,цените са ниски и стопаните са супер готини.Жените даже искаха да се преместим от предния ден,но мъжете решихме,че децата заслужават още няколко часа игра в басейна.
Паркирахме колите и се метнахме на джипа,с който ни откараха до "Орлово око" на връх Свети Илия.Офроуд приключението за такива аматьори като нас беше незабравимо приятно изживяване,а гледката от върха и площадката е невероятна:

На връщане се разбрахме да ни остав ят на "Ягодинската пещера",където ни казаха,че заведението е много приятно и особено "дърварската пържола"-потвърждаваме:

И докато ние се прибирахме в късния следобед за почивка,се натъкнахме на тази гледка,която за пореден път ни убеди,че животът на село може и да е красив отстрани,но всъщност за повечето хора там си е предимно труд и пак труд:

Малко по късно Спас от хотела тичаше от реката с викове за съд с вода-на въдицата му на стръв скакалец се беше хванала ето тази красавица:

Luton

Браво! Истински българин. Поздравления! Повече хора, като теб и сме готови :-)