• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

19.09.2020 04:04

Новини:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Отпуск 07-2012

Започната от denbosch, 23.07.2012 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

denbosch

Мерси,Luton! :-)
Ще се радвам,ако се хареса на колкото се може повече хора-България е наистина невероятна страна!!!

Ден 7-ми: 18-07-2012

Днес обещахме на децата почивен ден,затова великодушно ги оставихме да се наспят...до 08.00ч.Това е гледката от балкона на хотела рано сутрин:

След кратка закуска потеглихме през гората по обиколен машрут към село Кожари:

Ето как мравките са си харесали едно дърво за мравуняк:

Цялата гора беше пълна с ягоди и боровинки:

И докато ние се разхождахме,навсякъде попадахме на хора,които се трудят.С каруци,с коли,с камиони-хора трудещи се от сутрин до вечер,под жаркото и неумолимо слънце-но всички бяха усмихнати,дружелюбни и сговорчиви:

За пейзажите отстрани каквото и да кажа ще е малко:

Село Кожари:

От там тръгнахме да се връщаме към Буйново покрай реката,която красиво и небрежно си кривуличеше,сякаш напук на всякаква логика:

След като се повъргаляхме на поляните покрай реката и вътре в нея,накрая изморени,но много доволни се прибрахме малко след 17 часа.Душ,преобличане и ...хайде пак на масата.

denbosch

Малко допълнение към Ден 7-ми: 18-07-2012
Това е направил един баща в памет на сина си-доколкото разбрахме момчето е напуснало този свят толкова младо поради болест :-( :

Намира се навътре в гората.Всичко е отключено и свободно-снимките са без никаква намеса от наша страна,като изключим отворените врати.

denbosch

Ден 8-ми: 19-07-2012

Рано сутринта тръгнахме надолу през Буйновското ждрело.Някой ден ще се върна и ще го мина цялото пеш,та да мога да си снимам на спокойствие-иначе се наложи да ми звънят и да питат има ли проблеми и защо се бавим с колата:

Ето я и "светлината в края на тунела":

Понеже ни казаха,че пътя Доспат-Батак е в много окаяно състояние,решихме да се пуснем по пътя Девин-Кричим-невероятно преживяване!Лично за мен един от най-красивите пътища в България!А и като прибавим това,че до Цанков камък асфалтът беше като за Формула 1,преживяването беше невероятно!Карал съм по пътища,където ти е кеф да караш и по пътища,където ти е кеф да се любуваш на гледката,но не знам да има много други пътища в Бг,които да ти предлагат едновременно тези две преживявания!Нямах много време за снимки,но си струва този път да се измине още поне веднъж-специално откъм акваскейпи има уникални подсказки.

Първата ни спирка беше Перущица:

А след това Брацигово:

От там продължихме към пещерата "Снежанка",а тези табелки са много сполучливи,когато бързаш по стръмния път,за да се включиш в следващата група:

Самата пещера е малка в сравнения с предходните,които посетихме,но си има своето неповторимо очарование:

Следващата ни цел беше Батак:

А в края на деня решихме да пренощуваме в Пазарджик-остана ни време да пообиколим набързо-набързо центъра и "Острова":

miTko

Сега ще те питат от пазарджишката група, що не им се обади.  :-D
Разни мои АКВАРИУМИ 

Nikiengi

Цитат на: miTko в 01.08.2012 14:02

*ROFL*

Снимките още не са свършили и вече ти завиждам за екскурзионното летуване!

anasarka

Цитат на: miTko в 01.08.2012 14:02

Малий ако беше минал през Пловдив неми се мисли направо :-D
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

denbosch

И в Пазарджик минахме на тагадък-общо взето след бързата вечерна разходка заседнахме в една пицария да гледаме мачовете,но за това в темата с яденето и пиенето...А и не мислехме да спим в града,а да минем през музея и да отпрашим към Хасково,но поради закъснението ни плановете се промениха.

Ден 9-ти: 20-07-2012

И така след като сутринта минахме през регионалния исторически музей,решихме да се откажем от Перперикон и обиколка в Югоизточна България и поехме в съвсем друга посока-към Панагюрище.Страхотно съм впечатлен от всички къщи и музеи,които обиколихме,а и попаднахме на много сладкодумна уредничка,която ни говори над половин час и всички я слушахме в захлас-дори и децата:

От Панагюрище тръгнахме към Копривщица.В сравнение с предишното ми посещение преди 6-7 години ми се стори малко позаспало градчето,но пък ми е слабост.Дори всички от компанията седнаха в една кръчма,а аз хукнах по уличките с фотоапарата и трябваше да ми звънят доста,когато пристигна поръчката:

Следващата ни спирка беше Клисура:

И от там през Шипка към Трявна,където решихме да преспим...

anasarka

Този маршрут е зигзагообразен, вече трети път минаваш през шипка *dontknow* :-D
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

miTko

Копривщица е чудесно място, щом е позаспало, значи е добре. Не съм ходил от 3 години.
Разни мои АКВАРИУМИ 

denbosch

Шипка минахме два пъти-на отиване и на връщане.А мога да я минавам всеки ден-харесва ми да шофирам през такива проходи.А и по принцип се изхитрихме да разхвърлим радиостанциите в двете коли-безценно!Който изпревари надува газта,има видимост на следващите няколко завоя и ако е чисто подава сигнал.

Копривщица и аз я харесвам много!Позаспало може би не е точната дума-просто сякаш времето беше спряло,но не в добрия смисъл на думата.Имаше нови къщи и комплекси и уж всичко е съобразено донякъде с автентичния стил,но не съвсем.Имаше хора,но въпреки всичко някак си беше пусто-още не мога да си обясня защо го почуствах така?!А това,което определено ме подразни много бяха отвратителните безброй кабели и жици,които стърчаха отвсякъде и отиваха навсякъде-просто са разсипали градчето!Тук лично аз бих хвърлил отговорните за това безобразие в затвора!Да не се отплесвам,че още се ядосвам като се сетя!!!

Ден 10-ти: 21-07-2012

Тук понеже вече се виждаше края на нашето пътуване решихме да го даваме по лежерно-поспахме до 8 часа,хвърлихме багажа  в колите и тръгнахме да обикаляме Трявна:

Обиколихме надлъж и нашир и решихме да се върнем още веднъж до Габрово,за да заведем децата до Музея на хумора и сатирата.Забавляваха се чудесно,останаха много доволни,а и ние възрастните разтоварихме приятно.

На път за Варна минахме набързо през Царевец във Велико Търново,но понеже сме ходили много пъти,отбихме се само да си ударим печати в книжките за 100-те НТО.От тук всъщност имахме планове за Шумен,Плиска и Преслав,но не ни остана време.Прибрахме се във Варна,след банята хапнахме и пийнахме,поспахме малко и на другия ден в 7,30 ч сутринта бяхме тук:

Е,това беше!Изкарахме незабравими десет дни,починахме си пълноценнно и се прибрахме доволни и заредени с положителни емоции.
Дано ви е харесал този опит за фоторепортаж!
*privet*

NO CARRIER

*privet* Аз пък някой ден специално ще дойда до Варна да се запознаем с желаещите.  *DRINK*

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

nikolay_71

denbosch ,късно прочитам темата ти,но искам да благодаря за разказа и хубавите снимки!А за чревоугодничеството в другата тема...Нямам думи  *DRINK*

ivotri

Супер! Мерси за интересните снимките които си качил.
Сега е време да направиш маршрута за следващата отпуска :-)
Мога да ти предложа да посетиш Смолянските водопади, интересен преход с мого красива гледка на върха.

wwladoo

Още  веднъж благодаря-- *thanks *bg*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

denbosch

И аз Благодаря за прекрасните отзиви :-)!
Радвам се,че темата се харесва!
В този ред на мисли реших да пусна още малко красоти-този път от един скорошен уикенд на северното черноморие...

Езерец,рано-рано сутринта:

Малко по-надолу,Тюленово:

Скалата,от която се канихме да скочим...За съжаление морето беше доста бурно,посрещнаха ни с предупреждение,че излизането е почти невъзможно и решихме да не берем срам,ако се наложи да ни спасяват с лодки.Отложихме го,като гледам времето май остава за догодина...

И малко от Шабла с култовия фар:

За любимия ми Дуранкулак не остана време,но живот и здраве догодина сме и там :-) !