• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 13:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Златни рибки - промяна

Започната от chimotoki, 13.02.2011 01:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

chimotoki

Днес случайно разглеждайки снимки от преди 1 месец,видях как  рибките ми са се променили неусетно под носа ми  :-D Имам 4 златни рибки,като всяка от тях си има тук-таме по някое черно петно (или поне имаше).Искам да споделя с Вас промяната в окраската на рибките ми за този 1 месец.  :-)

Черното от горната перка е изчезнало,от опашката също започва.


Петната по тялото са избледнели.По плавниците вече ги няма.


По плавниците има малки петънца,които започват да изчезват.На предната лява перка вече е изчезнало  :-D


И тази,която вече няма никакви петна  ..  :-)


Не знам за вас,но аз много се зарадвах като видях разликата.Дори не знаех,че рибките сменят бебешката си окраска.С малко помощ от един съфорумник вече знам.Надявам се да са Ви харесали.Това е от мен  *doskoro*

Luton

Браво, хубави рибки и добре са пораснали за един месец! Колко е голям аквариума? Дай и една обща снимка, ако може?
Поздрави

The Proo

И на мен ми се случи такова нещо обаче цялата рибка какво беше така сива направо сега е златна. :-D :-D :-D :-D

chimotoki

За сега са в 60 литров аквариум,а като пораснат ще бъдат преместини в по-голям 100 е нещо литров.
Снимки ще постна по-късно.

Radinka

А аз какво да кажа  *CRAZY*
купувам си от една колежка от форума черен телескоп на около 2 години и нещо с размери 2-3 см :)(това се дължи на малото аквариумче,в което е съжителствал с всичко за което се сетите-гупи,скаларии,и др).
В момента (след 1 година) тази риба е голяма 15 см и на цвят е само златиста.Няма грам черничко.Това е рибата с най-голямата промяна.
златарник,скаридарник и жабарник

Genadig

Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

chimotoki

Radinka при теб доста голяма промяна се е получила  :-D явно на рибката и е по-добре при теб,щом е порастнала толкова  :-) Luton ето ти снимката,която поиска:

Само че нямам на всички рибки заедно..

Асен Евгениев

Цитат на: Radinka - 13.02.2011 23:54
на цвят е само златиста.Няма грам черничко.Това е рибата с най-голямата промяна.
Яката промяна е друга. Че дърта риба на две години и нещо с размер 2-3 см. е станала
цели 15 см. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Чоки

Здравейте всички! :)

Искам да си купя златни рибки, но тъй като не знам имена написах в google "златни рибки", обърнах на изображения и останах безмълвна след като видях снимките по-горе на chimotoki... (и по-точно - последната снимка на рибката, на която съвсем са ѝ изчезнали черните петна)
Останаха ми очите в нея! Истинска прелест!!!  *privet*

Бих искала да те попитам, chimotoki, какво е името им, как се казват твоите рибки? Искам да потърся същите!
Ще съм ти изключително благодарна (wasntme)

Днес ходих в близкият зоомагазин и там имаше Red Ryukin като тази http://www.google.es/imgres?sa=X&biw=1920&bih=1019&tbm=isch&tbnid=f45oRl_I_g63DM:&imgrefurl=https://www.petsolutions.com/C/Live-Freshwater-Fish-Goldfish-Koi/I/Red-Ryukin.aspx&docid=hCftv474lsJwoM&imgurl=https://www.petsolutions.com/images/Products/74527.jpg&w=400&h=400&ei=gz28Ufn5J5GR7AaVu4GAAQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:59,s:0,i:269&iact=rc&page=2&tbnh=182&tbnw=178&start=40&ndsp=48&tx=65&ty=72 , но ми се иска да не са толкова оранжеви, а да имат буквално цвят на злато...
Чудя се дали са е само въпрос на цвят или са друга разновидност?

Очаквам отзиви!
Хубав ден от мен

raiko

Златните рибки от последната снимка са от породата - red butterfly goldfish.  Цвета на рибките е по-интензивен (оранжево-червен) при външно отглеждане - в езерце. Обикновено при по-продължително отглеждане в аквариумни условия цвета им губи своя интензитет и става жълто-златист.

Чоки

Привет, raiko!

Благодаря за отговора! Отвратително доволна съм от него и се заемам веднага да намеря инфо за тях. От къде мога да си ги купя, каква храна е за препоръчване да се ползва, какви растения са подходящи, има ли черни рибки от тази порода и ако няма, с кои други породи се понасят, колко вода им е нужна (предполагам, че количеството от 30 литра за една рибка важи и за тази порода, но ще почета пак, вече имайки предвид как се казват!) и т.н.

Тъй като мястото не е тук да си задавам въпросите, ще разуча по-добре форума и тогава ще питам, питам, питам... :)

Нещо обаче леко ме притесни... Когато рибка губи от интензитета на цвета си това показател ли е за проблем със здравословното ѝ състояние или няма отношение?
(този въпрос мисля, че има отношение към темата и не спамя чак толкова!  :-[ )

raiko

Да от тази порода има черни, черно-бели (панда), червени, червено-бели и калико (пъстри) варианти на оцветяване. Аз в моята ферма отглеждам повечето разновидности (като изключим панда бътерфлай) и в момента имам поколения от тях. Към края на лятото ще бъдат на подходящ за продажба размер. :)  Интензивния цвят при външно отглеждане се получава от слънчевото осветление и от това, че рибите се хранят с водорасли богати на каротиноиди (червени пигменти).

Similar topics (5)

16912

Започната от p4elara


Публикации: 5
Прегледи: 3905

29978

Започната от chimotoki


Публикации: 10
Прегледи: 5402

7920

Започната от vcholeva


Публикации: 20
Прегледи: 14524

25924

Публикации: 8
Прегледи: 12176

31249

Започната от vanko77777


Публикации: 0
Прегледи: 2324