• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Снимки на дискуси СОБСТВЕНО производство

Започната от siso, 10.06.2012 22:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

}|{opukc

Цитат на: DISCUSBG - 24.06.2012 13:04
Курипера.F2.Възраст 13-14месеца.Размер 14-15см.

[smg id=2068]


Тази е много хубава, предполагам женска, но ще се види де.. Цвета ще дойде чак след една година..но и така си е добре.

}|{opukc

Ето една братовчедка на горната риба на 11месеца..


DISCUSBG

Не знам!

wwladoo

Цитат на: }|{opukc - 29.06.2012 18:34
Ето една братовчедка на горната риба на 11месеца..


Браво много хубаво рибе- :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

DISCUSBG

 Освен Жоро и Владо, никой друг не коментира темата/снимките ми/, при толкова снимки за коментиране.Направо се разочаровах...... =-O.Явно наистина няма любители на тези риби тук.......или не им се коментира вече от тъ........и. *SORRY*
Не знам!

NO CARRIER

Вечерите не са подходящи за писане по форумите. Обикновено всички са изнервени.  :-[
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

AQUASAUR

Цитат на: DISCUSBG - 24.06.2012 13:27
Аз лични никога не бих дал такъв боклук на рибите си........
И малко мутация - получена от Солид тюркоаз.Възраст 12-13 месеца.Размер 13-14см.
[smg id=2077]
[smg id=2076]
Интересното ще е във F2 - рецесивните гени, както скоро написа Райко, за неговите страхотни хибридни скаларий.....

Напълно споделям негативното мнение по отношение на Тубифекса!  *THUMBS UP*

Тези дни и аз видях на живо този уникален Дискус. Бах срещал веднъж в нета снимка на подобен, но си помислих просто, че е плод на фотошопна импровицация...С интерес ще следя и аз развитието в селекцията му, която провежда Наско!?  8-)
Ето две бързи снимки, които успях и аз да му направя:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.petshop-zoomania.com%2FDISCUS%2FDiscus%2520spv.jpg&hash=a1788664610385c66b136b34d6a3d5a6d2f8b2c4


DJER

 Рибата наистина е уникална, дано в поколенията го има това оцветяване.

gelius

Според мен селекцията е м/у син кобалт и червен тюркоаз,но да кажат по опитните ;-) *privet*

shrimp-now

А този дискус дали не моге да отиде по състезанията?
Или няма такава дисциплина за красива мутация.

}|{opukc

Цитат на: gelius - 25.07.2012 12:21
Според мен селекцията е м/у син кобалт и червен тюркоаз,но да кажат по опитните ;-) *privet*

Това не е от съществено значение.. Просто рибата трябва да има изразени вертикални линии, както е при тюркоаза/кобалта/ в случая. Тук има разбъркване на вертикални линии. Причини много, но може това да е примерно увреждане на нерв, който играе пряко за пигментацията.
Ще се види при поколенията напред дали ще има рецесивно унаследяване.
Рибата е уникална, но има много подобна мутация като при "калико" дискус.
Не знам дали са верни сведенията, но бяха пуснали инфо за черен дискус уловен в естествена среда. Заговори се за нов вид, но така и не се появи повече..

Цитат на: shrimp-now - 25.07.2012 13:21
А този дискус дали не моге да отиде по състезанията?
Или няма такава дисциплина за красива мутация.

Може, има "открит клас".

diskusi233

А къде да речем може и ние да следим новини за дискусите и дискус калико някъкъв нов вид ли е и как се е получил.Този черния дивак ме заинтересова нещо доста.
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

AQUASAUR

Явно уникалната украска на този Дискус предизвика доста интерес и то по всички места из нета където шернах  2-те снимки...
Няма да обяснявам кой е Хейко Блехер, а просто ще цитирам неговия коментар по този прецедент, след като го помолих за мнение:
"- Hristo, this is a typical nerv-system-mis-function. I already wrote about it in 1992 in my Ringbinder DISCUS Heiko Bleher & Manfred Goebel.It happens once in a while and turns those parts of the fishes body black where the mis-function occurs. It will normally stеy with the fish all its live, this is a nerve problem, does not hurt the fish, and it is NOT ANY STRAIN, this is a normal Brilliant Turquoise with a nerve problem. And this never problem is not inheritated - it cannot genetically reproduce. Offsprings will be normal again."

Или казано накратко, както намекна и Жорикс - това уникално пигментиране в черни линии и петна е вследствие на увреждане на нерв при рибата!
Случва се много рядко като явление, не вреди на рибата и тя си го носи цял живот. Но това не е на генетична основа и не се предава в поколенията!
И това не категоризира подобни екземпляри като "НОВ вид/селекция/мутация"!
За мен остава открит въпроса, обаче, ако и това да  е просто накакъв здравословен проблем на нервна основа...дали в поколението на такиа риби-родители, няма и по-голяма вероятност да има и бебета с такъв аневризъм водещ до подобна пигментация!?
А относно появата на такъв Дискус по Шампионатите - не знам дали и в коя категория биха го определили, но със сигурност подочух,че цената на подобни уникални Дискуси, презентирани по такива места, е поне няколко хиляди евро... 8-)



Similar topics (5)

9108

Започната от don_misho


Публикации: 19
Прегледи: 12074

55660

Публикации: 6
Прегледи: 4420

6970

Публикации: 12
Прегледи: 5840

33949

Започната от niki26


Публикации: 26
Прегледи: 15499

3740

Публикации: 1
Прегледи: 2941