• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Снимки на дискуси СОБСТВЕНО производство

Започната от siso, 10.06.2012 22:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Wetdream

Незнам как от баща мелон и червено бяла женска си извадил такова чисто рибе....
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

}|{opukc

Цитат на: Wetdream - 20.06.2012 17:59
Незнам как от баща мелон и червено бяла женска си извадил такова чисто рибе....
като при негрите, излиза най-чистия ген...

Mirobg

Бавната филтрация е далеч по качествена от това просто да промиеш медията, не забравяй , че бактериите се хранят. Колкото по-голяма е площа, толкова повече аеробни бактерии ще се заселят,следователно по -голамо количество ще преработят.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Mirobg

За да се осъществи пълна нитрификация е известно, че биофилтърът трябва да е БАВЕН и обемът му да е 2 до 4 ПЪТИ по-голям от този на аквариума. По-очевидни причини този вариант не ни върши работа. Много добра нитрификация се осъществява с т. нар. "Wet-dry" филтри, но те са твърде скъпи, а и много бързо изхвърлят CO2 поради контакта на водата в тях с въздуха. Съществуват различни видове бавни (2-10 l/h), т. нар. нитрифициращи филтри със сравнително голям обем, но досега нямам информация да са внасяни. Вероятно са твърде скъпи и обемисти. Обикновените канистери не вършат добра работа поради твърде бързата циркулация, а и не са евтини. Освен това при недобро обслужване, при смяна на водата с хлорирана и ред руги обстоятелства, в тях бактериите измират масово и нещата се влошават рязко.

Какъв е изходът: за съжаление компромис. . Ако все пак използваме канистер, избираме такъв с възможно по-голям обем, намаляваме с кранове циркулацията до 200-300 l/h и се грижим редовно за медията (частично промиване с аквариумна вода и подмяна). По-добър вариант са вътрешните лабиринтови филтри – те са с по-голям обем, по-бавна циркулация и са по-евтини. Освен това при тях липсва риск от наводнение и по-лесно се обслужват. Недостатък е, че заемат място в аквариума и се виждат, ако не са скрити с достатъчно растения. Тук по-сръчните акваристи могат да развихрят въображението си и да си направят сами външен или вътрешен лабиринтов филтър с по-голям обем, съобразен с конкретния аквариум и мястото му в помещението.

И нека обобщим: максимален обем на филтъра, бавна до умерена циркулация, рeгулярна поддръжка на субстрата, смяна на водата с престояла, за да имаме умерено, но постоянно количество нитрифициращи бактерии.

http://aquariumbg.com/index2.php?inspage=plants_evgeni.txt

Като, че ли разводнихме темата. Ако се прецени нека да се позабърше.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

diskusi233

Цитат на: Mirobg - 20.06.2012 20:21
За да се осъществи пълна нитрификация е известно, че биофилтърът трябва да е БАВЕН и обемът му да е 2 до 4 ПЪТИ по-голям от този на аквариума. По-очевидни причини този вариант не ни върши работа. Много добра нитрификация се осъществява с т. нар. "Wet-dry" филтри, но те са твърде скъпи, а и много бързо изхвърлят CO2 поради контакта на водата в тях с въздуха. Съществуват различни видове бавни (2-10 l/h), т. нар. нитрифициращи филтри със сравнително голям обем, но досега нямам информация да са внасяни. Вероятно са твърде скъпи и обемисти. Обикновените канистери не вършат добра работа поради твърде бързата циркулация, а и не са евтини. Освен това при недобро обслужване, при смяна на водата с хлорирана и ред руги обстоятелства, в тях бактериите измират масово и нещата се влошават рязко.

Какъв е изходът: за съжаление компромис. . Ако все пак използваме канистер, избираме такъв с възможно по-голям обем, намаляваме с кранове циркулацията до 200-300 l/h и се грижим редовно за медията (частично промиване с аквариумна вода и подмяна). По-добър вариант са вътрешните лабиринтови филтри – те са с по-голям обем, по-бавна циркулация и са по-евтини. Освен това при тях липсва риск от наводнение и по-лесно се обслужват. Недостатък е, че заемат място в аквариума и се виждат, ако не са скрити с достатъчно растения. Тук по-сръчните акваристи могат да развихрят въображението си и да си направят сами външен или вътрешен лабиринтов филтър с по-голям обем, съобразен с конкретния аквариум и мястото му в помещението.

И нека обобщим: максимален обем на филтъра, бавна до умерена циркулация, рeгулярна поддръжка на субстрата, смяна на водата с престояла, за да имаме умерено, но постоянно количество нитрифициращи бактерии.

http://aquariumbg.com/index2.php?inspage=plants_evgeni.txt

Като, че ли разводнихме темата. Ако се прецени нека да се позабърше.

Разбрах какво имаш напредвид.Благодаря.
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

grigor nakov

Цитат на: Wetdream - 20.06.2012 17:59
Незнам как от баща мелон и червено бяла женска си извадил такова чисто рибе....


от 40-50 малки само 2-3 бр. излязоха такива,но нещо много слабо разстът ;-)

Ивайло Гиздов

Ето от този татко

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi46.tinypic.com%2Fxcvzi1.jpg&hash=c62472d07ea3a3b945844e671cf255ff1da3e40c

извадих това рибе.така и не му излезе цвят.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi47.tinypic.com%2Fv3zsbr.jpg&hash=412a4ef654228977dc57a6911a690af800833b77

DISCUSBG

 Да пусна и аз малко снимки.Предварително се извинявам за качеството им, но между толкова много стъкла/аквариуми/ и естествено осветление се получават "блякове" тук там.

Курипера.F2.Възраст 13-14месеца.Размер 14-15см.
[smg id=2067]
[smg id=2068]
[smg id=2069]
Снимани са две риби......
: 24.06.2012г 11:11ч
Скоро събрах този чифт.И двете риби са собствено производство.Червен тюркоаз.Мъжки на 14-15месеца.Размер 16-17см.
[smg id=2070]
[smg id=2071]
[smg id=2073]
Ето я и момата.Размер 14-15см.
[smg id=2072]
Не знам!

rakim

Страхотни са,с какво храните?Тубифекс давате ли им?Взимам да се замислям вече дали да не давам на моите риби,но ме е много шубе от болести.
540л Южна Америка

DISCUSBG

 Аз лични никога не бих дал такъв боклук на рибите си........
: 24.06.2012г 12:12ч
Тези вече имат и малки. Пийджън блъд.Мъжки на 15-16месеца. 14-15см.
[smg id=2075]
Женска на 15-16месеца. 13-14см.
[smg id=2074]
: 24.06.2012г 12:12ч
Кобалт.Мъжки на 15-16месеца.Размер 18-19см.
[smg id=2079]
[smg id=2080]
Женска на 12-13 месеца.Размер към 12-13см. , не съм я мерил точно...Харесва ми че е с доста високо тяло...
[smg id=2078]
И двете риби все още не работят.
: 24.06.2012г 12:12ч
И малко мутация - получена от Солид тюркоаз.Възраст 12-13 месеца.Размер 13-14см.
[smg id=2077]
[smg id=2076]
Интересното ще е във F2 - рецесивните гени, както скоро написа Райко, за неговите страхотни хибридни скаларий.....
Не знам!

diskusi233

Доста интересни риби има колегата DISCUSBG само да попитам женския тюркоаз където е 14см-15см такава си и е формата като на снимката или си я  снимал под някакъв ъгъл.

Много красиви сини диаманти имаш... *THUMBS UP*
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

DISCUSBG

Имам и сини диаманти, но това на снимката са Кобалти.Благодаря ти ......
: 24.06.2012г 12:12ч
Женският Червен тюркоаз е сниман под ъгъл, но си е доста "Hi Body", ако по това си се загледал.
Не знам!

wwladoo

Цитат на: DISCUSBG - 24.06.2012 13:27
Аз лични никога не бих дал такъв боклук на рибите си........
: 24.06.2012г 12:12ч
Тези вече имат и малки. Пийджън блъд.Мъжки на 15-16месеца. 14-15см.
[smg id=2075]
Женска на 15-16месеца. 13-14см.
[smg id=2074]
: 24.06.2012г 12:12ч
Кобалт.Мъжки на 15-16месеца.Размер 18-19см.
[smg id=2079]
[smg id=2080]
Женска на 12-13 месеца.Размер към 12-13см. , не съм я мерил точно...Харесва ми че е с доста високо тяло...
[smg id=2078]
И двете риби все още не работят.
: 24.06.2012г 12:12ч
И малко мутация - получена от Солид тюркоаз.Възраст 12-13 месеца.Размер 13-14см.
[smg id=2077]
[smg id=2076]
Интересното ще е във F2 - рецесивните гени, както скоро написа Райко, за неговите страхотни хибридни скаларий.....
Браво Жоре чудни риби... *BRAVO* Да ще е интересно във F2------Женската Червен тюркоаз е малко ,,тип Булдог,,и аз имам една такава.
: 24.06.2012г 14:02ч
Колкото до тубифекса,всеки сам си преценя за себе си,аз храня от години и не съм имал проблеми--като е бил минимум седмица-10 дни на течаща вода и обезпаразитен с химия преди хранене. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

DISCUSBG

 С каквото и да го обезпаразитяваш, обезбактеряваш и обезгъбваш, боклука си остава боклук.....При наличието на толкова по-добри храни, защо да ти вмирисва живота, не го разбирам  *STOP* *UNKNOWN* *UNKNOWN*
Не знам!

wwladoo

 :-[Разводнихме темата,прав си за качествените храни и хирономус и артемия майки и циклопс давам-на малки риби,чат пак и кайма правя но с морски продукти и растителни- без сърцето(давал съм и със сърце,знам,че наддават от него много но го избягвам,дето има един лаф шопски ,,он си знае,,) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

7944

Публикации: 2
Прегледи: 2560

41028

Публикации: 48
Прегледи: 26566

4669

Публикации: 1
Прегледи: 3034

21308

Публикации: 9
Прегледи: 5004

6096

Започната от zariio


Публикации: 7
Прегледи: 3604