• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Начинаещ

Започната от JivkaGK, 07.10.2010 20:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

JivkaGK

Добър ден, вече цяла седмица имам риби. Като начинаещ ги броя всеки ден, още са под бройка. :) това са ми първите стъпки. Разбрах че аквариума е на обратно чак като го напълних с вода и вече не можех да го местя, мо както и да е. Това са и новодомците така да се каже.  :-). Имам и 2 охлюва бонус към зеленината. Тази лилавата така и не можахме с продавачката да я разконсперираме каква е женска или мъжка? Поздрави на всички  *DRINK*

domminator

 :-| баси продавачката как не знае каква е, да не си пазарувал заленчуци(гупата е мъжка)

Despot

Здравей, гледам малко ти е ниска температурата,ще трябва нагревателче да вземеш...
Ако не си много наясно -погледни темите за начинаещи и после питай..... *bg*
*THUMBS UP*

MeTogu

То нагревателче има,но изглежда е извадено - вакумките са му там.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

stilista

Туй аквариумче такава изненада може да ти направи с аранжировка на риби по пода  :-D
Вземи поизточи малко вода от него и ако не ти се купува стереопор сгъни един вестник на две под него.
Пс:тая продавачка в зоомагазина гаранция е продавала краставици и домати на пазара преди да се хване на тая работа за да не може да разпознае очебийното  :duvar:
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

JivkaGK

Много благодаря за съветите, извинявам се на администраторите, че и темата не е на правилното място, вече видях, къде и е мястото, но не мога да я преместя.
Да нагревател има, но водата е много и нагревателя опира в стъклото горе. Тове с вестника не го знаех, много благодаря за него. Публикациите за начинаещ ги чета и с една книга ми услужиха, но тези риби ще имат нещастието да се уча върху тях, първият път винаги е така. Мисля като задобрея да си направя нещо по-голямо в мазата. Планирам ги с предно стъкло и фаянсови плочки на гърба. За това има време. А хелерите мъжка и женска ли са? От където ми услужиха с ръководството за рибите ми каза, че като ги гледа и на "женската" ще и порастне шип.

slayerp5

Растенията, който имаш, се казват микрозорум, най-добре е да ги завържеш за камък или дърво.

deadline78

на снимката видях 2 мъжки хелера,2 мъжки гупи плюс една женска гупа.тая продавачка хич я няма :-P :-P :-P

митко

Тая лилавката е супер *THUMBS UP*
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

MeTogu

Единия хелер е женски.А колкото до подложката на аквариума сложи стиропор а не вестник.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

JivkaGK




Лилавката и аз много я харесвам, дано не я уморя.
За растенията, вече имам камъчета вътре и ще ги завържа, мисля още растенийца да си взема, някакви други видове.

Асен Евгениев

Цитат на: JivkaGK - 07.10.2010 21:55
Много благодаря за съветите, извинявам се на администраторите, че и темата не е на правилното място, вече видях, къде и е мястото, но не мога да я преместя.
Да нагревател има, но водата е много и нагревателя опира в стъклото горе. Тове с вестника не го знаех, много благодаря за него. Публикациите за начинаещ ги чета и с една книга ми услужиха, но тези риби ще имат нещастието да се уча върху тях, първият път винаги е така. Мисля като задобрея да си направя нещо по-голямо в мазата. Планирам ги с предно стъкло и фаянсови плочки на гърба. За това има време. А хелерите мъжка и женска ли са? От където ми услужиха с ръководството за рибите ми каза, че като ги гледа и на "женската" ще и порастне шип.
Потопи нагревателя и няма да опира в стъклото. А кой ще гледа аквариума в мазето? Обикновено ги слагаме във
всекидневна стая, за да им се любуваме непрекъснато. За продавачката какво да ти кажа, осемгодишната ми
дъщеря разпознава гупите. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

JivkaGK

Цитат на: akapulko - 08.10.2010 00:15
А кой ще гледа аквариума в мазето? Обикновено ги слагаме във всекидневна стая, за да им се любуваме непрекъснато.

Аз мазата си я представям като аквариума в зоопарка, ама нямам опит още (и пари :-[). Цялата стена в риби и плочки по пода (вместо паркет), ако протече.
За сега с тия да се преборя.

NO CARRIER

Живке, извади растенията. Намери си обли камъчета с различна големина и с ластиче за коса ги прикрепи към тях. И задължително сложи лампа отгоре. Така много бързо ще изгният.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

wwladoo

Цитат на: MeTogu - 07.10.2010 22:47
Единия хелер е женски.А колкото до подложката на аквариума сложи стиропор а не вестник.
Женски ама друг път, Мето я хубаво се вгледай,точно си е начинаещ мъжки--много правилно са и казали на момичето,че ще му изникне шип на лъже ,,женската,,---хубаво е да го махнеш единият,защото ще се бият след време,а да вземеш истинска женска--при тях или 4-5 мъжки в аквариум(винаги има доминиращ мъжки--да се пръска агресията,като са няколко) и няколко женски,или един мъжки  и женска,никога 2 мъжки и една женска--единият винаги е доминиращ и бие другият и той почва да линее и рано или късно умира!! ;-)Правилно ти е писал Коко,това растение не се сади,т.е. корените му не се заравят в грунда!!!Браво за мъжката гупа,синята-- Moskow-Half-blue blak е селекцията-т.е.името и, а другата мъжка е червено тукседо!!! :-)Не знам дали разбира продавачката(сигурно домати е продавала и краставици преди това  :-D)но са ти дали хубави качествени рибки,т.е. личи си че са гледани добре и хубави цветове и хелерите и гупите, жизнени са на вид!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ