• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 03:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Начинаещ

Започната от JivkaGK, 07.10.2010 20:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

JivkaGK

Дано. Има и един мъж, който седи в другия им магазин, този човек е много в час!
Рибите на светкавицата изглеждат така, иначе не са толкова "лъскави".
Ако хелерите са двама "младежи" ... просто ще им сменя квартирата. как да позная женските?

kosturska

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:zoiFk6awIdjNcM:http://img502.imageshack.us/img502/5852/swordtailtg5.jpg&t=1
Това трябва да е женска. При всички живородки се познава по аналната перка - на мъжките е заострена, а на женските е като ветрило. Ако не съм права, някой да ме поправи.
Ако някога дойде ден, в който не сме заедно, трябва да знаеш някои неща... Ти си по-смел, отколкото вярваш, по-силен, отколкото изглеждаш и по-умен, отколкото си мислиш. Но най-важното нещо е, че независимо дали сме разделени, аз винаги ще бъда там за теб и винаги ще те обичам!
Мечо Пух

deadline78

най лесно ще го помниш че зад аналната перка на мъжкия е с меч,а женската е ветрило  :-D :-D :-D :-D.а ония по горе явно толкова разбира от живородка щом ме е поправил че са мъж и жена хелерите.Иди в магазина и прави трампа.Владо е прав че рано или късно от 2 мъжки единия е смъртник 8-)

stilista

Цитат на: kosturska - 08.10.2010 10:40
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:zoiFk6awIdjNcM:http://img502.imageshack.us/img502/5852/swordtailtg5.jpg&t=1
Това трябва да е женска. При всички живородки се познава по аналната перка - на мъжките е заострена, а на женските е като ветрило. Ако не съм права, някой да ме поправи.
На пръв поглед е женска,но като се загледаш почва да расте шип и до няколко дена или седмици ще стане мъжко.
При хелерите дори и да роди след време може да обърне резбата и да стане момченце  *ROFL*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

deadline78

това го знам !!!Свако ми имаше първия частен зоо магазин в квартал Изгрев в Бургас и аз продавах в него.Живородката ми е позната от до но за цихлидите съм като в необрано лозе а и особенно на това хоро на което се хванах <Дискусите>.но всяка риба си има силно и слабо място.скоро не смятам да сменям рибата,най много да зема нов съд за Макопурувци че напоследак само за тях чета.А за живородката преди бях фен и въдех успешноМоленезия- Велифери които стават огромни а мъжкарите са просто неземно красиви  *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*

JivkaGK

Цитат на: stilista - 08.10.2010 15:52
При хелерите дори и да роди след време може да обърне резбата и да стане момченце  *ROFL*

E че те ако така си менкат пола ... къде ще му излезе края?!

Caxapa

Трансформация  става само от женски  към мъжки хелер. Не е доказано или поне не съм убеден на 100% но колеги го твърдят и съм склонен да вярвам. Но никога не е ставало обратното: тоест мъжки да се превърне в женски и да почне да ражда. А за новотрансформираните  "мъжкари" които преди това са били женски не е доказано дали са способни да оплождат успешно  женски. И не се стресирай! Не е толкова масово, че да настъпи поголовно "пълна промяна" и да се затрие този вид риби. :-)

DanyGod

Аз да споделя малко личен опит. Бях си взела 3 молинезии (2 момчета и една мадамка) за стартиране на един аквариум. След известно време пуснах при тях 6 рачета Камбарелус Монтезуме. В резултат рачетата успяха да откъснат почти цялата опашка на мадамчето. Започна едно гниене и аз се протесних да не се разболеят рачетата. Съответно мадамката замина по каналния ред. Останаха 2 момъка. След известно време ги загледах и се оказа, че пак имам мадамка  =-O Направо не вярвах на очите си! А преди няколко дена видях и две бебета.

Та и аз си мислих, че са празни приказки, но очевидно е факт, колкото и невероятно да звучи  :-[

JivkaGK

Цитат на: Caxapa - 08.10.2010 17:05
Не е толкова масово, че да настъпи поголовно "пълна промяна" и да се затрие този вид риби. :-)

Че аз така мога да си взимам женски, ... до безкрай!

Смянята на пола не е невероятна, може би са хемафродити и сменят според случея.
Градинските кафеви охлюви са така.

wwladoo

Цитат на: JivkaGK - 08.10.2010 17:47
Че аз така мога да си взимам женски, ... до безкрай!

Смянята на пола не е невероятна, може би са хемафродити и сменят според случея.
Градинските кафеви охлюви са така.
Няма такива филми -хермафродити и т.н. има по късно развиващи се мъжки,при хелерите--никой не е доказал на 100 проц.,че раждал хелер после е станал мъжки--не исках да се обаждам защото сега ще стане един безкраен спор(отгледал съм хиляди хелери,различни селекции и кръстоски съм правил и т.н.)Ако всеки се беше загледал хубаво,не само има наченка на зараждащ се шип,но и аналната му перка не е като ветрило а заострена и е почнала де се превръща в гоноподий(оплождащ орган при живородките),коремната част също е различна при внимателен поглед се вижда!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

YAROSHKH

Да добавя и аз.... :) Как да не помогнеш на съфорумка ?!...
Ак оискаш да имаш добри растения, които да не ъти изплуват непрекъснато, добави още малко грунд. Поне 3-4 см да стане на дълбочина. Аз също опитах с по-малко, оно...растенията не могат да се хванат. НЯма къде да си развият коренова система, и да се държат.
А, за подложка, най-добре потърси няккаъв стериопор. Аз си купих насокоро , за други нужди, един лист 10мм. Струваше 70 ст.Нищо работа, а може да ти струва спукване на дъното от напрежение....
П.С. Я кажи яв кой магазин си купи аквариума !?... Да не ходят колегите от тявоята град... :-P
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

stilista

Няма да изчезне като порода не се притеснявай  *ROFL*
Принципно тоя номер с пълната промяна го правят само хелерите които са останали без мъжки и по тоя начин запазват рода а не го затриват.
Владо,уважавам те като капацитет за живородките и да приемем че си прав  *DRINK*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

JivkaGK

:) на този размер аквариум, му пасва идеално стереопора от кутията на компютъра, само дето няма да влезе в секцията с него. :) Растенията, които са по снимките са за камък, да се захващат се за нещо, а магазина не е лош, само продавачкта явно не е избирана по критерий риби.

Caxapa

Ако височината не позволява да поставите дебела подложка под аквариума можете да закупите или намерите от някой познат изолационна подложка за ламинат-таркет. Продават  в Практикер, Мосю Бриколаж и подобни магазини с размери 50/50 см.(приблизително. Продават  на листи и на пакети от повече бройки. А ако височината позволява и по-дебела подложка а размера е голям го намалете  по размера на аквариума с помоща на макетно ножче. Подложката е задължителна за да няма мокри изненади и надути и подпухнали секции и под.

wwladoo

Цитат на: stilista - 08.10.2010 21:12
Няма да изчезне като порода не се притеснявай  *ROFL*
Принципно тоя номер с пълната промяна го правят само хелерите които са останали без мъжки и по тоя начин запазват рода а не го затриват.
Владо,уважавам те като капацитет за живородките и да приемем че си прав  *DRINK*
Колега нямам претенции,за капацитет--просто достатъчно опит, и просто изказвам мнение-- на 100 проц. не е доказано,аз лично раждала женска да ,,обърне резбата,, не съм имал---но съм имал много случаи от едно и също поколение,хелери--да се появи по късно развиващ се мъжки,даже месеци след другите,не както в случая съвсем млади!!!И обикновенно става много по грамаден от другите и случаи на ленивост във оплождането-не безплоден,но не толкова активен!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ