• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 01:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моят опитомен гигант!!!!

Започната от wwladoo, 29.06.2012 18:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wwladoo

Представям моят гигант-любимец -- рядък вид Гигантско гурами(трихогастер)Osphronemus Gorami---
: 29.06.2012г 18:06ч
Рибата е огромна дължина над 45-50см тялото без опашката,височина--около 30см.----около 2.5кг.Изключително социална ,всеядна е  яде както местна така и растителна храна-примерно маруля и пистия си хапва.Яде от ръка над водата си подава главата,а най-големият цирк е че я научих да яде с лъжица,когато храната е по--ситна.Утре ще пусна още снимки на ,,звяра,,Кротка е дава да я галям под водата--изобщо е голяма атракция.Много колеги от Бургас са гледали на място,как я храня с лъжицата--направо си я облизва *CRAZY*Утре ще пусна още снимки, а и как я храня!!!! :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Nikiengi

Е-е, Владо тва голямо рибе къде си го скрил та не го ведях, като идвах при теб? В какъв аквариум го гледаш?  *BRAVO*

wwladoo

Ти беше при мен по миналото лято, а аквариумите не ми са само тези които бяха,пуснах още за излагане-- а и не са само тези които са изложени за продажба рибите--базата ми е преградена и отзад ми са развъдните аквариуми,назад има още много--където не пускам никой!!!Сега съм го изложил за атракция :-)!!!Аквариума му е малък,ще пускам един по голям само за него и някой едър сом--имам по 50-60см.сомове клариас--птиргоплихти по 40-см плюс---Астронатуси чифтове,ягуари и др. зверове!!!! ;-) :-D
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

rollon

Виждал съм и домати да яде такова рибе по интернет  :-)

wwladoo

Цитат на: rollon - 29.06.2012 19:39
Виждал съм и домати да яде такова рибе по интернет  :-)
Да вярно е от тези дребните,,черешките,, :-D и маруля яде и местни змразени храни--и гранули всякакви, а бе всичко!!! :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

miTko

Вече знам на какво приличат в устните родните "красавици", само че тези са естествени.
Разни мои АКВАРИУМИ 

wwladoo

Цитат на: miTko - 30.06.2012 13:19
Вече знам на какво приличат в устните родните "красавици", само че тези са естествени.
;-) :-D--да бе като са натъпкани със силикон... Знаеш ли каква яка и дебела брада и долна челюст  има звяра, иначе е кротък много,спокойно дава да го галям под водата,но като е гладен и се нервира и  понеже е свикнал да си взима храната над водата --подава си главата над нея и така я взима от ръка или с лъжица ако е по ситна--Пукна стъкленият капак на аквариума с брадата си--единият път като беше нервиран и гладен ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Smurfff

Цитат на: wwladoo - 02.07.2012 17:36
;-) :-D--да бе като са натъпкани със силикон... Знаеш ли каква яка и дебела брада и долна челюст  има звяра, иначе е кротък много,спокойно дава да го галям под водата,но като е гладен и се нервира и  понеже е свикнал да си взима храната над водата --подава си главата над нея и така я взима от ръка или с лъжица ако е по ситна--Пукна стъкленият капак на аквариума с брадата си--единият път като беше нервиран и гладен ;-) :-)
Интересно животно грозно голямо, но и чаровно по негов си начин  :-[

wwladoo

03.07.2012 02:32 #8 Last Edit: 03.07.2012 05:13 by wwladoo

: 03.07.2012г 00:12ч
Исках да го снимам като,лапа лъжицата,но се плаши от светкавицата и се дърпа :duvar:,но много колеги са видяли момента.... :-)
: 03.07.2012г 00:12ч
Еййй най-после го хванах--леко на кадър, да яде тубифекс от лъжицата!!!
: 03.07.2012г 01:01ч
Така и за да бъде темата пълна--ето и малко инфо за Гурамито--Както споменах,това е един вид трихогастер и е от семейството на лабиринтовите риби.Произхожда и се среща в Югоизточна Азия(Големите Зондски острови)Източна Индия,Ява,Малайзия.Рибата достига до 60-65см.Белезникаво,сивозелена с розови перки и опашка покрая и тук там черни петна по главата.Мъжките са с издължени анална и гръбна перки(както повечето трихогастри.Има ярко изразено издуто чело и зъби подобни на конските но вътре на глътката,явно с тях откъсва меките части на растенията,има много интересни ноздри на устните-продълговати,намират се над ярко изразената брада(това по мои наблюдения--не съм виждал при друга риба такива ноздри).Расте относително бързо.Всеядна е--тубифекс,водни бълхи,ларви от комари(хирономус)замр. циклопс,замр. артемия майки,суха храна всякаква,зелена салата и др. растителни храни,овесени ядки.Стадна риба е и се привързва към събратята си,макар и като юноши,някои риби да са агресивни.Температура от 20 до 30гр.При размножаване строят гнездо от части от растения плаващи.Както повечето лабиринтови риби,мъжкият се грижи за поколението.Хайверът се излюпва след 2-3 седмици.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

S_mo


wwladoo

Не вече не е при мен..... :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Milena S

Браво *BRAVO*
Владо, удивена съм как си я дресирал =-O

Similar topics (5)

12624

Започната от svetli


Публикации: 22
Прегледи: 11588

37669

Публикации: 7
Прегледи: 4502

11460

Публикации: 1
Прегледи: 2948

53689

Започната от tao


Публикации: 14
Прегледи: 5847

22673

Започната от uruk hai


Публикации: 4
Прегледи: 3649