• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какъв фотоапарат да си купя за ... лв. Всички питанки тук.

Започната от NO CARRIER, 03.01.2007 23:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BatV

Най универсален на кроп тяло твърд обектив е 35мм, отговаря на 50-ка на ФФ тяло.
Става и за пейзажи и за снимане на закрито, може и портрети - защо не.
Никон имат убийствена 35-ца, остра като бръснач.

Правилно си се насочил към техника втора ръка, в фотопавилона изкачат доста хубави оферти. Гледай нещо с малко сработвания на затвора. Ниските класове апарати им дават 100 000 сработвания, така че нещо на 10-20К да не те притеснява.
Гледай матрицата да е чиста - снимка на макс затворена бледна на небето правиш, за предпочитане разфокусирана. Ако няма видими черни петна е ОК. Неь че не може да се изчисти в последствие, но е трудно дори и от сециалисти и със спорен успех.

А дали Nikkon или Canon - въпрос на вкус.


jabeto

Благодаря за съвета.При пробата ще направя това за което ме съветваш.

asito

Подкрепям мнението на батВ,за 35мм.Имах такъв като ползвах Никон.Светъл,остър и евтин.За универсален и и за вкъщи това е обектива,равнява се на 52мм фул фрейм.Сега снимам с 24мм цайс,ми никона 35мм беше същата работа,само дето цайса е пет пъти по скъп.Та виж за канон 35мм светлочуств или зимай никон втора употреба.

jabeto

Обектив от Никон става ли на Канон ?Няма ли разлики в захващането?

asito

Не става,има преходници,но с евтините модели губиш автофокус,бързина и други.

trex700e

Здравейте,
имам един въпрос относно снимане на морска акваристика. Аз едно време съм разполагал с хубави обективи и апарати /с цел да може да се манипулира баланс на бялото, RAW формати и т.н./, обаче тази част на хобито по-скоро ме товари и дразни и съм отсвирил снимането, за това казвам от сега, че идея си нямам. Даже не знам какво да напиша в търсачката , за това са ми нужни насоки.

Значи един колега от чуждите форуми ме съветва да си взема така нареченото gel filters , което представлява едни цветни пластмаси , които се слагат пред обектив или там, каквото е. С него се получават добри снимки вече. Въпросът ми е какъв е терминът за gel filters в Бг.? От къде може да се купи да се пробва?

Със сигурност не мога да обясня кой знае колко правилно, ето видео, в което момчето показва кое -как е:

! No longer available

M14iro

Нямам представа , така че кажете да ли заслужава фотоапарата. Това е от обявата :  Полупрофесионален фотоапарат Canon PowerShot SX500 IS, клас Super Zoom. 16-мегапикселовият PowerShot SX500 IS предлага висококачествено 30х оптично увеличение в компактно тяло, което е лесно за използване. Технологията "Интелигентен IS" осигурява стабилни снимки и видео независимо от коефициента на увеличение. цена 220лв

sVGNsali

Здравей.
Мнението ми е без оглед на физическото състояние на машинката. Кой и как е снимал преди и т.н.
За мен апаратите от тоя клас са сапунерки, макар и турбо сапонерки.
Ако си запален по zoom ове и цената е решаваща, това е твоят апарт.
Изгледай няколко ревюта, ще видиш какво предлага.
Моя позната има такъв, но понстар модел. Хубави снимки прави през деня. Снимах с него по тъмно на едно мероприятие и снимките в гадна светлина са поносими, но си иска стабилна ръка или статив. Доста зор видях докато му свикна без светкавица. С нея снимките са ОК, но гадни заради светлината. А при танци/движение в такива условия го отпиши.
Все пак един опитен фотограф и с телефон ще направи снимки, но болшинството може да остане разочаровано.
За около 4-5 месеца ползвах стар DSLR (Canon 350 D) с твърд обектив 50/1.8 и от тогава сапунерският клас съм го зачеркнал като опция, ако ще си взимам апарат.
Това мнение обаче може лвсно да бъде оборено със скъпите твърди тела на големите марки от сорта на Sony RX10, 100 ( мезависимонот версията), Panasonic FZ 2000 и т.н., но там цената е 1000+ лв.
Ако искаш да снимаш рибки, животни ими състезания, ти трябва нещо по сериозно и добра светлина.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

M14iro

Благодаря ти ,  sevginsali беше много полезен.  *privet*

Mizu

Цитат на: sevginsali - 29.11.2017 09:19
Здравей.
Мнението ми е без оглед на физическото състояние на машинката. Кой и как е снимал преди и т.н.
За мен апаратите от тоя клас са сапунерки, макар и турбо сапонерки.
Ако си запален по zoom ове и цената е решаваща, това е твоят апарт.
Изгледай няколко ревюта, ще видиш какво предлага.
Моя позната има такъв, но понстар модел. Хубави снимки прави през деня. Снимах с него по тъмно на едно мероприятие и снимките в гадна светлина са поносими, но си иска стабилна ръка или статив. Доста зор видях докато му свикна без светкавица. С нея снимките са ОК, но гадни заради светлината. А при танци/движение в такива условия го отпиши.
Все пак един опитен фотограф и с телефон ще направи снимки, но болшинството може да остане разочаровано.
За около 4-5 месеца ползвах стар DSLR (Canon 350 D) с твърд обектив 50/1.8 и от тогава сапунерският клас съм го зачеркнал като опция, ако ще си взимам апарат.
Това мнение обаче може лвсно да бъде оборено със скъпите твърди тела на големите марки от сорта на Sony RX10, 100 ( мезависимонот версията), Panasonic FZ 2000 и т.н., но там цената е 1000+ лв.
Ако искаш да снимаш рибки, животни ими състезания, ти трябва нещо по сериозно и добра светлина.
Струва ли си покупката на нисък клас dslr с китов обектив за начинаещ? Наблюдавам апарати от 2006-7 година, примерно eos1000. Какви ще са евентуални слабости и струват ли си парите(примерно 300 лева).

sVGNsali

Здравей.
Гледам цитираш мнението ми, за това отговарям.
Първо да си кажа, че не съм кой знае колко опитен с фото техниката, но доста съм се интересувал, имам и приятели фотографи.
Накратко, според мен, не, не си струва. Комбинацията ползван-стар модел нисък клас ДСЛР + китак е горе-долу катастрофа.
Покупката на такъв сорт машинки, има доста условности, които няма как да ги обхвана, но се почва от това да знаеш какво искаш да снимаш.
Ако става въпрос САМО за СНИМКИ, за начинаещ, за ниска инвестиция и обучение, горе-долу има смисъл, но пък снимките няма да дават кеф, ще са като тия от телефон или турбо-сапунерките.
И пак, колкото и да си любител, ще искаш бърз фокус, ясни снимки при гадна светлина. Все неща, които могат да те изложат, с китаци.
При ДСЛР, телата са консуматив, а обективите са сериозна инвестиция. Примерно, според мен, може да се вземе някакво тяло, кавото и да е, и един готин обектив. Тогава става. Обратното е безсмислено.
1000D е ДОСТА стар модел, че и базов такъв. А + китак, за мен си е загуба.
Употребяван 1200D с нов/запазен обектив 50/1,8 STM  е по-добър вариант (но да се внимава за ситуацията по-долу)
А пък, покрай мнението ми по-горе, разгледах какво се предлага по магазините в момента (ново) и офертата за Фотоапарат Canon EOS 1300D тяло + Обектив Canon EF-s 18-55mm f/3.5-5.6 III + Обектив Canon EF 50mm f/1.8 STM = 839 лв е много добра. Дори ме замисли сериозно. Единствен недостатък на 1300D /за начинаещ/, си мисля че му е автофокуса: 9-точков автофокус, но пък какво толкова.
Пак да повторя, трябва да се знае какво ще се снима. ДСЛР не стават за много в едно. Всъщност има и такива комбинации, но са колкото една нова кола Дачия.
Ако вземеш това, което питаш и си запален по фотографията, много скоро ще искаш повече, а тялото и обектива ще си останат в теб, защото ще са почти непродаваеми. Както и с аквариумите, почваме от малък, но скоро разбираме, че колкото повече, толкова по-добре.

Инфо за любители при покупка на употребяван ДСЛР :
Ако един ДСЛР има видео функция, твърде вероятно е яко да са снимали видео, с което много бързо се изчерпва живота на затвора. И примерно, ако казват, че тялото е на 20 к кадри, то може да са снимали стотици часове видео и апарата да е почти за коша. Риска със старите тела е, че няма части. Според мен, независимо от марката, преди покупка, трябва да се врътне един телефон на сервиза на марката и да се пита. Примерно, аз снимах с 350D на канон и като питах сервиза, казаха че ако не е подарък, направо да се отказвам.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Mizu

Мерси за информацията  *DRINK* . Мислех да взема някаква ефтина dslr-кa за кеф, да усетя какво е. Забелязах, че RAW файловете се едитват по-качествено, което доста ми допада. Целта ми беше да снимам няколко евента с хора 3-4 пъти в годината и някакви обикновени 'урбан' кадри в малкото ни градче  :-D . А този модел 1000D ми хареса, заради това видео -

Similar topics (5)

5045

Публикации: 29
Прегледи: 12473

1897

Публикации: 86
Прегледи: 35031

8284

Публикации: 48
Прегледи: 24866

4483

Публикации: 24
Прегледи: 10024

45878

Публикации: 1
Прегледи: 2093