• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гупи

Започната от Dimitris, 27.02.2012 23:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Dimitris

Здравейте всички ! Поздрави от студена Германия . След 1 година прекъсване отново се завърнах към хобито.След неуспешен опит да си внеса рибки от Тайланд , първите които купих бяха троика мъжкари Half-Black Yellow на изложението в Дрезден през Октомври ,които станаха и   Grand Champions на самото изложение.След това се свързах със собственика им ,купих им женски и..... покрай тях още 3 линии . Стартирах с 12 аквариума - 6  12 литра и 6 по 20 литра . В момента всичко е запълнено и предстои разширение . Ето това са победителите в Дрезден :










Ето няколко клипа с тях :





този е от Февруари с последните малки




Друга страхотна линия с която се сдобих е албино формата на тези сладури по-горе :










Ето и видео




Може би най-впечатляващи , поне за мен , с огромни каудални и дорзални перки са Блу Грас :













Ето и видео на родителите през октомври:



и през Февруари 2012





на женските,които в момента са огромни и непрекъснато гладни :



Четвъртата линия е Фул ред ,като имам с основна форма сива  и с блонд :






сива женска :



блондинка:





видео от октомври :




Ами това е. През април ще добавя живот и здраве още 4 линии, след като се разширя. Снимки на малките обещаващи мъжкари ще пусна по-нататък

Асен Евгениев

Цитат на: Dimitris - 27.02.2012 23:52
първите които купих бяха троика мъжкари Half-Black Yellow на изложението в Дрезден през Октомври ,които станаха и   Grand Champions на самото изложение
Страхотни риби. За какви пари взе шампионите, ако не е тайна?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Чакъров

Рибките са великолепни, направо съм без думи. Поздравления

diso

Ето затова гупите са ми слабост! Най-много ме впечатлиха буйните опашки и перки на женските Блу грас.

stanislav89

Хубави са досега и на картинка не бях виждал такива. Като че ли Blue Grass наи много ми харесаха ,но и жълтите са красиви.

Dimitris

Здравейте ! Благодаря за отзивите . Като се върна Днес 6те ка4а снимки на малките , от Ф1 поколение запо4наха да се оцветяват мъжкарите и стават все по-красиви. В момента поради липса на време и място вси4ки мъжкари са в 1 аквариум. Ина4е до цената - победителите от Дрезден ги купих най- изгодно от вси4ки  - за 20 евро , има6е много странен ценоразпис според то4ките които са събрали рибките ,като няма6е екстра цена за първенците в отделните класове , да не говорим за Grand Champion. Така 4е само за 20 евро се сдобих с тях , а после си купих рибки от развъд4ика им ( които стана 4-ти в европа за 2011 след вси4ки официални състезания)  - по 10 евро за всяка сива или блонд и по 15 евро за всяка албино рибка . Об6то 180 евро съм дал за рибките и о6те 230 загубих от поръ4ка от Тайланд ( това е  АТФГ  - търговец с признание в гупи отглеждането  - рибките ми ги изпрати ,не мога да се сърдя , но на лети6тето в Франкфурт на митницата документите му не отговаряха на изискванията и рибките там си умряха докато се изяснят формулярите...)Ако сте ре6или да внасяте много внимавайте... и питайте преди това митниците . Може би сте забелязали 4ервените петна по опа6ките на трите 4ерно жълти - след 2 дена нон-стоп снимане с фотоапарати и стрес от изложението бяха в на4алото с лека инфекция , но за 1 седмица ги оправих с Methylgrün , а в БГ използвах калиев перманганат - об6о взето с багрило , 2 лъжици сол и по-висока температура.Така 4е купуването на рибки по изложения е изгодно , но крие рискове.Най-добре от развъд4ик . В БГ незнам някои които да се занимава професионално с гупи , дълги години съм се борил , търсил...но уви.Гледах клип с 4ерно жълти гупи от колегата Райко , дано ги е запазил и ги развъжда о6те . Във всеки слу4аи е страхотно да има6 добри родители и да селектира6 нататък . 6те се опитам да ка4вам снимки и клипове с по-нататъ6ните ми опити.Е това е за сега , благодаря на вси4ки за добрите думи.

Асен Евгениев

Цитат на: Dimitris - 28.02.2012 18:22
победителите от Дрезден ги купих най- изгодно от вси4ки  - за 20 евро
За Grand Champions е направо без пари. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

cantiga

Много хубави рибета, успех!  :-)
Поздрав!
Светослав

Mitko80

Eeeeee браво,кефа няма цена *THUMBS UP*

koi

рибите са супер и аз почвам да се запалвам
*THUMBS UP*

stanislav89

Малко кофти се е получило, че са измрели рибките на митницата. Качваи снимки и не забравяи да ни споделяш до къде си стигнал с твоето начинание. Успех !

Dimitris

Ето това са първите  Блу Грас които хванах - края на Ноември. Вече са 2+ Месеца и са оцветени






От тях повечето за съжаление - ред грас и няколко стойностни блу грас . От второто- третото раждане почти не се мяркат ред грас и преобладават блу грас ,някои доста едри за възрастта си.





Обещаващ ред грас:





Блу Грас и Албино HBY





Блу грас и един черно-жълт




Няколко албино :








Малък фул ред :





Последно родените черно -жълти , малкото аквариумче направо гъмжи


: 28.02.2012г 22:10ч



didana74

Страхотни гупи.Браво,продължавай в същия дух.

alex6198

Всички са много хубави аз сега имам 15 бебета

houngan

Може ли да попитам тези "боклуци" по дъното какви са? Защото ако са неизядена храна и фекалии успех с шампионите *dontknow* а и много малки ми се виждат аквариумчетата за такава работа според моите скромни познания. Иначе рибите са мн. готини  *thanks

Similar topics (5)

25676

Публикации: 8
Прегледи: 8780

44736

Публикации: 15
Прегледи: 22037

21315

Започната от миа


Публикации: 1
Прегледи: 3202

44004

Започната от Krissko


Публикации: 2
Прегледи: 3294

44325

Започната от Miroslav 1987


Публикации: 31
Прегледи: 16726