• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 10:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Развъждане на Данио

Започната от NO CARRIER, 09.03.2005 19:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Браво! Поздравления и следващия път да са повече!

asito

Пробвах тези дни да развъдя данио чопрай.Сложих мрежа,мъх,водата с КХ 2.0,ПХ 7.0,температура 22гр.Три дни ги държах рибите,вчера ги върнах в общия.Не видях хайвер,дано все пак се излюпи нещо тази седмица.Ако съм пропуснал нещо или пък объркал,да ме поправи някой.
ПП:Преди отделянето,два месеца са хранени със замразена храна :)

Yavkata

 Здравейте, колеги. Винаги са ми харесвали пасажните рибки, а имах няколко надути женски данио и реших да се пробвам за пръв път да размножа хайверни такива.
Заложих аквариумчето с явански мъх на дъното и данио рерио мъжка и женска. Имаше хайвер, но побеля, което значело,че не е оплоден.
Рестартирах и направих това на снимката и пуснах 2 броя мъжки и една подута женска оранжево данио. Това по-долу е резултата. Подготвям се да ги храня със ситно смляна храна на люспи. Имам и малко Сера артемия за всеки случай.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fev7yhmp4v%2FDSC_0042.jpg&hash=a2f6f08b9e4485996ce1747327e1e8e1b22e627d

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2F6quoysdbx%2FDSC_0052.jpg&hash=9c1c6847246d17d9f5cd1abc82a301dbac54a7d1
Опитвам се да разбера има ли наистина оранжево данио или е ГМО. Не ми розовее. А и какъв цвят ще е евентуалното поколение.  :-|

si76

И аз отделих моите - 1 женско и 2 мъжки, само че с камъни по дъното. Втори ден, засега нищо. Утре ги връщам, но не в общия аквариум, че докато ги изловя мъжките сума ти растения изкорених, а и стресирах рибите, голямо гонене беше...  :kreshtja:

rane

Цитат на: si76 - 23.02.2015 13:57
И аз отделих моите - 1 женско и 2 мъжки, само че с камъни по дъното. Втори ден, засега нищо. Утре ги връщам, но не в общия аквариум, че докато ги изловя мъжките сума ти растения изкорених, а и стресирах рибите, голямо гонене беше...  :kreshtja:
Един съвет от патил по подобен начин.Следващият път опитай с две кепчета!При мен работеше безотказно и нямах жертви сред растенията.

Yavkata

При мене едно количество от хайвера побеля. Ако не го махна застрашавам ли другия ?

djagar76

не си играй да го махаш,аз го оставям което се излюпи в момента  имам над 2000 малки от 3 люпила

Yavkata

Цитат на: djagar76 - 23.02.2015 20:24
не си играй да го махаш,аз го оставям което се излюпи в момента  имам над 2000 малки от 3 люпила
Благодаря. Чакам да се излюпи нещо.

si76

Цитат на: rane - 23.02.2015 16:50
Един съвет от патил по подобен начин.Следващият път опитай с две кепчета!При мен работеше безотказно и нямах жертви сред растенията.
Благодаря, ще го пробвам!

si76

08.03.2015 16:36 #609 Last Edit: 09.03.2015 08:54 by si76
И моите данио хвърлиха хайвер, сутринта беше голяма радост.  *YAHOO*
Не си представях, че толкова трудно ще го забележа. Не е много ситен /около 1мм/, но е прозрачен и не се вижда на фона на стъклото.
Интересува ме трябва ли задължително да махна растенията или мога да ги оставя?
И също след колко време да очаквам да се излюпи нещо, при положение, че температурата ми е 26,5-27 градуса?
Дъното ми е замърсено, но трудно ще го сифонирам в момента, защото хайверчетата са навсякъде.
http://postimg.cc/image/j4vpecg19/

Caxapa

Данио
Семейство Cyprinidae.
Разпространени са във водоеми със стояща и течаща вода от Индия до Тайланд.
Мирни, подвижни, стадни риби, придържат се към всички слоеве на водата. Може да се отглеждат в общ аквариум, най-добре с подвижни риби. Аквариума трябва да е покрит отгоре, тъй като при уплаха рибите могат да изкочат от водата. Растенията се засаждат така, че да се осигури значително място за плуване.
Вода: 21-25°С, dH 5-15°, рН 6-7,5, обезателно ежеседмична смяна. Храна: жива, заместители.
Размножаване по двойки или в неголяма група с преобладаване на самците. Размножителен аквариум за двойка с дължина от 60 см с ниво нa водата 15-20 см, на дъното сепараторна мрежа и върху нея дребнолистни растения.
Вода: 26-28°С, dH 5-10°, рН 6-6,8. Аерация. За размножаване се слагат вечер, сутринта с първите лъчи на слънцето започва хвърлянето. Самката хвърля повече от 1000 зърна. Рибите след хвърлянето се отделят, тъй като си изяждат хайвера. Инкубационен период 1-3 денонощия, малките плуват след 3-6 денонощия. Стартова храна: инфузории. Полова зрялост след 8-12 месеца.

si76

Благодаря Сахара, но наистина ме интересуват по-контретни неща. Растенията мога ли да оставя да плуват по повърхността, или да не рискувам и също при тази температура кога да очаквам излюпване на хайвера /ако правилно разбрах от темата, при по-висока температура се излюпват по-бързо/.  :-)

Caxapa

Там е написано  в поста  с копираната информация от по-предни страници на темата. Просто се иска да четеш и асимилираш написаното.  Отговора е в редовете.

si76

Явно не ме разбираш какво питам, затова ще замълча.
То вече не ме и интересува.

Caxapa

Явно си поредният на който трябва да му се налее директно в главата...ето извадката  от целият копипейст от темата :Размножителен аквариум за двойка с дължина от 60 см с ниво нa водата 15-20 см, на дъното сепараторна мрежа и върху нея дребнолистни растения. Това за растенията
А ето това за излюпването на рибките като съм ти спестил и следващ въпрос, кога   проплуват.Инкубационен период 1-3 денонощия, малките плуват след 3-6 денонощия. Стартова храна: инфузории. Полова зрялост след 8-12 месеца.
Така по смилаемо ли е и на по-разбираем език ли е? 

Similar topics (5)

59990

Публикации: 1
Прегледи: 1638

15567

Публикации: 19
Прегледи: 14744

57253

Публикации: 3
Прегледи: 3613

59975

Публикации: 1
Прегледи: 686

8489

Публикации: 20
Прегледи: 15447