• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 01:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси

Започната от KingNothing, 30.08.2005 13:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dessisslava

Здравейте, искам да ви попитам какво става с хайвера на даниото когато женската не го хвърли, тоест когато нямам желание да ги развъждам и те само обитават общия аквариум с огромните си кореми, пълни с хайвер? Така ли ще си останат подути или те рано или късно го хвърлят, но той просто няма да бъде оплоден, ако липсват условията за това?

FHM

Ами те си го хвърлят навреме но дали е оплоден или не едва ли ще разбереш тъй като ще бъде изяден

dessisslava

аз имам една женска данио зебра и една леопардова. от много време на зебрата и е много подут корема, но не е хвърлила хайвера. Леопардовата е по-малка и коремчето и е надуто по-малко, но другата ще се пръсне скоро.

mita4eto2404

 *spam  Слагай тигана, ей сега ще мина да взема каса бира и идвам и ще мислим какво да ги правим, цели ли да ги ядем или на филенца  :-P

Нищо им няма, хвърлят си и в общия когато са готови, друг е въпроса че едва ли ще засечеш кога точно хвърлят. А за това че и е подут много корема, може и да е от преяждане имай го в предвид  ;-)

dessisslava

много благодаря за отговорите, аз съм горе-долу нова в този вид занимание, но смятам, че със питане, четене и т.н спокойно мога да ги отглеждам рибките

bobbyboy00

18.10.2008 17:34 #50 Last Edit: 18.10.2008 17:45 by bobbyboy00
Преди 5 дена отделих 1 женска и 2 мъжкаря в отделен аквариум и надругия ден вече имаХ хайвер,но след като извадих рибките веднага,след 2 ден нямаше и следа от хайвер.Защо?

миа

Странно.Да не би да има някакви охлюви в аквариумчето?

NO CARRIER

Първоначално ларвите са много мънички. Погледни срещу светлината, може все пак да са там.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

uyri

Имам едно мъжко леопардово данио и едно женско.Когато ги взех ги пуснах сами в одилен акварим.Тва беше някаде около 5-6 месеца,уж бремена женската ама досега не е снасяла Плача тя е една дебела дебела нищо нестава какво да правя така е и със зебрите къде е проблема моля ви помогнете ми
Винаги се стараи, но не се престараваи.

p4elara

Цитат на: bobbyboy00 - 18.10.2008 17:34
Преди 5 дена отделих 1 женска и 2 мъжкаря в отделен аквариум и надругия ден вече имаХ хайвер,но след като извадих рибките веднага,след 2 ден нямаше и следа от хайвер.Защо?
Каква ти е била температурата ? Кислород имало ли е ?

uyri

Винаги се стараи, но не се престараваи.

uyri

06.12.2008 23:09 #56 Last Edit: 07.12.2008 01:02 by uyri
Имам едно мъжко леопардово данио и едно женско.Когато ги взех ги пуснах сами в одилен акварим.Тва беше някаде около 5-6 месеца,уж бремена женската ама досега не е снасяла Плача тя е една дебела дебела нищо нестава какво да правя така е и със зебрите къде е проблема моля ви помогнете ми и само женското гони мъжкото това нормално ли е *dontknow*

Винаги се стараи, но не се престараваи.

Лора

Защо не пробваш да ги държиш известно време разделени. После ги пусни в аквариума и направи малка смяна на водата. Ако не хвърлят вземи си още 1-2 мъжки и поне още една женска. При развъждането на данио е важно да се знае, че се пускат 2-3 самеца на една женска.
http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=122&vid=1&vsearch=%%E4%E0%ED%E8%EE%
http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=173&vid=1&vsearch=%%E4%E0%ED%E8%EE%
Успех!
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

uyri

а ако сложа мъжка зебра тя нали е вид данио ще стане ли нещо
Винаги се стараи, но не се престараваи.

Деян

Евентуално ще стане грозен хибрид.