• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 06:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси

Започната от KingNothing, 30.08.2005 13:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mp450

Някой може ли да ми каже на колко месеца даниотата стават полово зрели и готови за хварляне на хайвер? *thanks И до колко години живеят.

assensi

Полова зрялост след 4-6 месеца.
Възраст до 5 години.

mp450

благодаря ти  *thanks а имам още един вапрос мога ли да гледам с данио тернеция и молинезия?  *thanks  *bg*

assensi


mp450


CellebrO

17.10.2007 11:20 #20 Last Edit: 02.11.2007 15:07 by CellebrO
Вторият въпрос е за данио рерио.Преди седмица си взех 6 броя и много им се радвам.Една от рибите стои зад едно листо на криптокорина и гони другите данио които идват. А когато отиде при тях в ятото,започва да гони другите. Ако не се лъжа е женска защото коремчето и е надуто.Някакви идеи за това странно поведение?
Beauty is in the eye of the beholder.

mkmarinov

По втория въпрос, ами то мисля че това им е поведението, при мен се гонят постоянно сутрин към 2 часа, после мирясват и вечер пак малко се гонят. Не виждам причина да се тревожиш, ако имат достатъчно пространство за плуване нека си се гонят, виж ако само седяха и не мърдаха по цял ден може и да си помислиш че са болни, ако съм в грешка нека някой по компетентен се изкаже. ;-)
Es gibt Menschen, die, wenn sie das Licht am Ende des Tunnels sehen, ein neues Stück Tunnel kaufen.

миа

от днес имам супер красиви и жизнени 6 данио.незнам обаче мъжки или женски са.по какво се познават.изискват ли някакви специялни условия.гупите май не ги тормозят.

spetsa

Познават се по коремите.Женските са с дебели и пълни с хайвер кореми , а мъжките са слаби.
http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=173&vid=1&vsearch=%danio%

миа

те май са малки за да хвърлят хайвер.по нещо друго не се ли познават.

vali7447

Здравей женските са с по големи коремчета а мъжките са тънки и строини и са по дребни
Tanganyika 540 L

Cyphotilapia sp. "North" (Burundi)
Neolamprologus leleupi (Yellow)
Julidochromis marlieri (Burundi)
Julidochromis ornatus

миа

а някаква по специялна храна да им давам ли.много обичат сера випан.

eventer

Цитат на: миа - 29.10.2007 09:59
а някаква по специялна храна да им давам ли.много обичат сера випан.

Забравих да ти кажа и за храненето: Да, Сера Випан, стриваш го, за да могат да го хапнат малките.
Подводно животновъдство и подводно земеделие

миа

благодаря.това ми бяха въпросите.мислех че са  капризни и ще ги уморя за два дена но си ги запазих живи и здрави.много са красиви.сега разбрах защо малко хора са почитатели на живородките.

eventer

Zaщо? Много гледат живородки, дори някои само такива отглеждат. А отглеждащите гупи имат цели клубове.
Като ти порастнат даниото ще ти кажа как да отгледаш хайвер и малки.
Поздрави и чиста вода - седмично около 15 - 20% от водата сменяй.
Подводно животновъдство и подводно земеделие