• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 14:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бойкот на червеното данио

Започната от Vlado, 23.04.2008 23:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Boby_

Цитат на: zoomaniak - 06.05.2008 22:05
да забраниме 30% от кучешките и котешките породи защото са мутационни форми и са задържани чрез селекция като породи и още примери имам в торбата...

Кво толкова...
Риби от лаборатория.........
Всичко е бизнес...

Генното инжинерстви около животните и растенията не е за подценяване...

Именно в това е проблемът - селекцията и генните манипулации са съвсем различни неща. ГМО трябва да бъдат забранени за търговия, не за научни разработки, поне докато не сме наясно какво точно правим. А сега не сме.
Сам знаеш до какви тежки последствия води увереността на човека, че знае какво ще стане, когато се намесва в естествените процеси. Жабите ага в Австралия, хиацинтът, нилският костур... примери за намеса, излязла от контрол, колкото щеш. Ако не се поучим от уроците на миналото, значи сме си заслужили цялата тая простотия.

zoomaniak

Boby_

Имаш право и ти де - абе яко според въпрос е...
Сега прохождаме в генното инжинерство...и почваме от животинките...кармагедон братле  *MODERATOR*
Да продаваш е изкуство, отговорност - всичко останало е Хаос, който се опитвам да овладея... във всеки работен ден.

akvaristat

12.05.2008 11:37 #32 Last Edit: 16.07.2009 01:36 by akvaristat
..............

Nedospivko

Никой няма да спре да го развъжда или най-вече да го продава,ако не се забрани със закон   :) и аз като си правих аквариума си купи 20-тина,без да знам подробности за тях(сега разбирам че са плот на човешката глупост)  пича който ми ги продаде (доста тънко) има магазинче и ми каза, че много се купували. Та питам аз "Кой в БГ ще си прецака далаверката??" освен някой ако не го принуди  *STOP*

manastar

...кармагедон Кво е тва бе правилното не е ли армагедон?

akvaristat

12.05.2008 23:50 #35 Last Edit: 16.07.2009 01:35 by akvaristat
...........

manastar

Аха аз само стрелям по компютрите.

Weis

Та по темата, стара, стара ама стига бойкот... рибките от снимката са наистина генно модифицирани, но нито една от тях не може да се намери в България, червеното данио в БГ е просто обикновенна рибка, докато това на снимката е Glo Fish в 3 разцветки, ЕС са я забранили, както и навсякаде по света с изключение на САЩ. Който иска да вземе червена Glo Fish и червено данио и да ги сравни... в едното има генно модификация, а другото е като повечето рибки(Brachydanio rerio var. frankei Meinken) естествена мутация... Та мисля че изяснихме разликите, а ако някой има Glo Fish да звънне да каже от къде я е изкопал, ако може и 3те цвята.
Добавям и клипче да се види генномодифицираните организми са в доста интересен Starfire Red™, Electric Green™, и Sunburst Orange™ цвят.

botan

Аз пък разлика не виждам. Чак пък толкова драстична естествена мутация...извинявай, но не ми се вярва.

Luton

Как беше тоя лаф, можеш ли да спреш гората да се разлиства?Да добавя, па макар и в небесно синьо!
За повечето значими открития се е водила, къде заслужена, къде не-заслужена полемика, но те са ФАКТ.

Иначе, по хитри и силни от природата няма как да бъдем
Имаше един виц по-този въпрос, ама много не ме бива в превода....
Как се срещнали в Космоса две планети Земя. Едната, била синя-зелена, кристално чиста и "засмяна", докато другата изглеждала
мръсна с кафяво-черни петна, и изобщо си изглеждала болно и не-добре.
Та чистата и засмяна Земя и казала.
-Защо изглеждаш, толкова зле, какво става с теб.
Другата и отговорила
-Остави, голяма беда ме е сполетяла, ХВАНАЛА СЪМ ХОРА?!?
Чистата я успокоила.
-Това ли било, няма да имаш проблеми-ТЕ САМИ СИ МИНАВАТ! Просто чакаш!

BULLTERRIER

нема такива не6та аз развъждам розовото данио

rakim

Има си розово данио което е естествен вид,има и данио рерио което е направено розово от хората.
540л Южна Америка

BULLTERRIER


Similar topics (5)

58651

Публикации: 1
Прегледи: 1820

59990

Публикации: 1
Прегледи: 1638

8489

Публикации: 20
Прегледи: 15450

57253

Публикации: 3
Прегледи: 3615

59975

Публикации: 1
Прегледи: 686