• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 11:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

реактор jbl taifun

Започната от saxon, 09.03.2014 18:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

saxon

Искам да питам,така ли трябва да излизат мехури от този реактор

petko

Излизат от долу и при движението си на горе стават все по-малки,значи се разтваря.
На видеото ми се виждат много големи.

Penta

Странното е че са много големи мехурчетата и се движат прекалено бързо. Сигурно си гледал вече в youtube, но все пак ето така трябва да изглежда (този е по-голям, с повече секции)

asito

Така излизат мехури-събира се балон от газ(неразтворен) и отвора играе ролята на клапа.Като стане по-голямо налягането(мехура) и излиза.Имам такъв.За да работи(разтваря) най-добре,трябва да е перпендикулярен на дъното.Изправи го,че накриво е сякаш и мехурите трябва да станат малки.

saxon

Пише в упътването ,че ще заработи правилно след 48 часа *dontknow*

asito

А,да.Наистина е така.След 48 часа става хлъзгав и мехурите се плъзгат плавно.Моя не го ползвам вече.Много се набиваше на очи,а и малко да е накриво не бачкаше както трябва.Махнах го и сложих филтър от цигара.

petko

Какво СО2 ползваш?
Бутилка под налягане или друго.

saxon

Днес за севте забърках една био с-ма-2 литра вода,2 ч.л. мая ,16 с.л захар и съвсем малко сода.Скоро ще взема и бутилка може би.

petko

Цитат на: saxon - 09.03.2014 21:57
Днес за севте забърках една био с-ма-2 литра вода,2 ч.л. мая ,16 с.л захар и съвсем малко сода.Скоро ще взема и бутилка може би.
При такава система първите няколко часа  не можеш да видиш,че балончето намаля.Заради въздуха в бутилката.Утре ще се види,но ми се струва,че са големи балоните.

Similar topics (5)

30140

Публикации: 48
Прегледи: 23075

57675

Започната от zzzt1


Публикации: 18
Прегледи: 11473

15863

Публикации: 7
Прегледи: 6829

21363

Публикации: 2
Прегледи: 3535

50576

Публикации: 26
Прегледи: 11342