• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем с тест за СО2 на СЕРА.

Започната от svere, 01.10.2015 17:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

svere

Привет!
Преди около 10дена си взех бутилка с СО2.
Купих си постоянен тест за СО2 на сера( https://www.sera.de/bg/produkti/in_category/einzeltests-5589/product/sera-co2-postojanen-test.html )
Когато сложих прозрачната капсулата в аквариума, реактива се оцвети В светло зелено (...или жълто). Започнах подаването на СО2. Като за начало подавам по 1мехурче в секунда и зачаках реактива да се оцвети в зелено, както е показано на контролната лентичка в упътването. След 10 дена никаква промяна на цвета.
Подавам СО2 само през деня. Вечер се спира от таймера заедно с лампите. Следя поведението на рибите. Не показват признаци за предозиране с СО2. Разтварям с реактор на денерле, макси флипер.
Вера се зачетох по-задълбочено в упътването и видях, че пише, че когато реактива е светло-зелен е предозирано СО2-то и трябва да се спре.......... а при мен реактива си беше така още със слагането. До преди не съм подавал СО2 по никакъв начин. Аквата е 400л, гледам дискуси, температурата е 30гр. РН - 6.7 (към момента)
Някой имал ли е подобни проблеми?
ПС: торя с профито и добавям нитрати, фосфати и калии. От време на време добавям и глутаралдехид

a__andreew

Здравей колега, според таблицата за 30 градуса това е нормалното разтворено количество цо2.

Penta

Никъде в упътването обаче не се споменава че водата която се слага в теста трябва да е с карбонатна твърдост 4....
Когато приготвяш разтвора, след като капнеш 4 капки реактив цвета трябва да стане тъмно син. Предозиране е когато се оцвети в жълто, зелен е нормално количество CO2.

dondito

здравей, както написа Penta трябва да си направиш еталонен разтвор с kH=4 .
Прочети тази тема, там е написано много хубаво как се прави: http://aquariumbg.com/forum/himiya/co2-diy-drop-checker-ili-kak-da-sledim-nivoto-na-so2/

svere

може би там ми е проблема. Водата за разтвора е от аквариума.

svere

Някой в района на Люлин да има да ми услужи с Еталонен воден разтвор с кН=4 за проба?
.......или някой с точна електронна везна, да си направя разтвор?

iLudia

Ще ползвам и аз темата на колегата, да помоля някой от София, ако може да ми услужи или продаде еталонен разтвор....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Using Tapatalk

Similar topics (5)

41755

Започната от Sandro


Публикации: 2
Прегледи: 3516

44147

Публикации: 26
Прегледи: 9981

19223

Публикации: 5
Прегледи: 3954

55817

Публикации: 0
Прегледи: 2806

21989

Публикации: 10
Прегледи: 7569